Zobacz temat - Najtansze ubezpieczenie OC
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Najtansze ubezpieczenie OC

Karcios - Nie Cze 07, 2009 21:00
Temat postu: Najtansze ubezpieczenie OC
Tak jak w temacie szukam najanszego ubezpieczyciela na OC. Mam silnik 1.4 i zerowe znizki wiec szukam najlepszej dla mnie oferty na rynku czyli najtanszej. Prosze o wypowiedzenie sie w jakich ubezpieczalniach jestescie ubezpieczeni oraz ile was wyszlo ubezpieczenie. Jutro ide do wydzialu komunikacji i musze go ubezpieczyc. Z gory wielkie dzieki za odp :wink:
Adrian - Nie Cze 07, 2009 21:18

Policz sobie tutaj:

https://www.allianzdirect...eczenie-oc.html

azer - Pon Cze 08, 2009 09:02

Poszukaj u siebie jakiegoś multiagenta w stylu CUK . Ja byłem zadowolony z ich usług.

ja mam ubezpieczenie w PTU, są dosyć tani

seyfer - Pon Cze 08, 2009 12:30

Możesz tez sprawdzić w MBank'u znajomy ma i chyba najtaniej to wychodzi z tego co przeglądał inne firmy.
ciacho4 - Pon Cze 08, 2009 13:10

Obliczyłem w Alianz OC i wychodzi jeden kij co w PZU
sknerko - Pon Cze 08, 2009 14:56

ja tam polecam MTU na Poczcie zawierasz umowę u mnie przebili wszystkie oferty
Ley - Pon Cze 08, 2009 18:02

Zdecydowanie MTU jeśli samo OC, ale mBank też bym proponował sprawdzić (albo MultiBank bo to ta sama oferta).

Aczkolwiek najtańsze zawsze są ubezpieczenia grupowe (ja mam tak u siebie w firmie, że korzystam z Hestii jako pracownik grupy BRE Banku i samo OC wychodziło mi 420 zł gdy na rynku wszystkie oferty były dla mnie od 700 zł wzwyż) dlatego warto zawsze popytać w swojej firmie czy nie współpracuje z jakimś ubezpieczycielem i nie ma jakiegoś programu rabatowego dla mrówek, które na sukces firmy tyrają :)

namiko - Pon Cze 08, 2009 21:41

Też mam w MTU. 10% zniżek i samo oc + nnw. Składka rozbita na 2 raty: 326 zł i 325 zł.
Joa - Pon Cze 08, 2009 22:01

a ja po raz kolejny powiem to samo- nie sugeruj sie tym gdzie kto ma najtaniej, bo wcale nie musi byc tak samo w Twoim przypadku. podejdz do jakiejs multiagencji, poszukaj ewentualnie kalkulatorow na stronach internetowych i znajdz najtansza oferte.
w przypadku OC towarzystwo nie ma znaczenia..

poza tym takich watkow bylo juz tutaj kilka..

Raptile - Wto Cze 09, 2009 09:39

Joa, dobrze pisze dla mnie "najtańsza" oferta była w linku 2166 zł .
malczaki - Wto Cze 09, 2009 13:36

WITAM

Polecam InterRisk S.A. .Ja jestem zadowolony.

interrisk

BLAST - Czw Cze 11, 2009 09:16

Pierwsze auto, prawo jazdy od niecałego roku a co za tym idzie - brak zniżek. W TUW zaoferowano mi ubezpieczenie w cenie 850zł. Jednakże była szansa na jego obniżenie do 700zł przy jednoczesnym wykupieniu ubezpieczenia na mieszkanie. Wziąłem więc taki pakiet: OC 700zł + ubezpieczenie mieszkania 50zł + NNW 40zł co dało w sumie 790zł. Nie chciało mi się latać za tym ubezpieczeniem ale wydaje mi się, że w mojej sytuacji cena okazała się całkiem rozsądna.
staf - Czw Cze 11, 2009 09:19

Nie wiem jak u ciebie.U mnie jest CUK (centrum ubezpieczen komunikacyjnych) Myślę że byłoby taniej.
ywis - Czw Cze 11, 2009 09:36

namiko napisał/a:
Też mam w MTU. 10% zniżek i samo oc + nnw. Składka rozbita na 2 raty: 326 zł i 325 zł.


Ja nie wiem skąd takie nieskie ubezpieczenia macie, mi składka tam wyszła ponad 1000 pln, a mam podbną sytuację jak u Ciebie odnośnie zniżek.

BLAST napisał/a:
W TUW zaoferowano mi ubezpieczenie w cenie 850zł. Jednakże była szansa na jego obniżenie do 700zł przy jednoczesnym wykupieniu ubezpieczenia na mieszkanie. Wziąłem więc taki pakiet: OC 700zł + ubezpieczenie mieszkania 50zł + NNW 40zł co dało w sumie 790zł.


Tanio, w obecnej chwili mam składę w BRE Ubezpieczenia, w sumie z wyliczeń najtaniej wyszło w HDI Asekuracja, bo za uiszczeniem całkowiej kwoty policzyli mi ok. 900 pln, nigdzie taniej nie znalazłem.

Adrian - Czw Cze 11, 2009 10:00

ywis napisał/a:
Ja nie wiem skąd takie nieskie ubezpieczenia macie,


To zależy także od miejsca zameldowania...
Ja w zeszłym roku, gdy ubezpieczałem Roverka (prawko 4 miesiące, pierwsze auto, zero zniżek) zapłaciłem w Allianz Direct 1230 PLN. I to była najtańsza oferta. Z tym, że ja urzęduje w Warszawie...

staf - Czw Cze 11, 2009 10:04

Mieszkając po za miastem zyskujeszna zniżce. Ja takowa dostałem.
ywis - Czw Cze 11, 2009 10:49

Ja mieszkam w małym miasteczku jakim jest Wieluń, tutaj jestem właśnie zameldowany, a ceny ubezpieczenia kosmiczne jak dla mnie z tego co widzę jakie ceny mają tutaj koleżanki i koledzy.
Mayson - Czw Cze 11, 2009 10:52

Ja wysłałem prośbę o kontakt do kilkunastu ubezpieczycieli i tylko jedna firma nie oddzwoniła. Miałem kupę ofert z których wybrałem MTU - oni w wielu przypadkach biją innych. Ale ciekawostka - nawet w pakiecie z AC, AC wychodzi drożej, niż samo AC w GENERALI :wink: Więc czasem pakiet nie jest korzystny; warto szukać, dzwonić, pytać...
voytech - Nie Cze 21, 2009 12:37

Za OC w "HDI Samopomoc" http://www.hdi-asekuracja.pl/ - 379 zł za cały rok (miasto powyżej 50 000, max. zniżki 60%). Podejrzewam, że w MTU byłoby taniej, ale lubię jak firma ma swoją siedzibę w każdym większym mieście i stronę internetową.
staf - Nie Cze 21, 2009 13:38

Ja mam OC w PTU. Byłem teraz dowiedzieć się AC.(nie mam ciągłość). I oni jako jedyni dają mi 40% zniżki na dzień dobry. Od 30000 tysięcy wychodzi mi coś około tysiaka.To dużo?
Krzysi3k - Nie Cze 21, 2009 14:19

Ja mam prawo jazy od roku, pierwszy samochód, brak zniżek, zwyżka za wiek, a płacę... 455 zł :D W PZMocie ubezpieczony jestem, poza tym jako współwłaściciela mam ojca i mam jego zniżki 60% ;) - polecam takie wyjście, bo parę stówek zostaje w kieszeni :)
Dydo - Nie Cze 21, 2009 19:23

Jeśli ktoś nie ma zniżek to warto kupić jakiegoś komara, z papierami oczywiście, opłacić ubezpieczenie i zniżki lecą :) Drugim wyjściem, również korzystnym, jest współwłaściciel (ojciec lub brat). Ale jednak trzeba uważać na drodze, bo jeśli wypadek będzie z naszej winy, a mamy współwłaściciela, to wszystkie zniżki robią papa.

Ja swojego Roverka mam ubezpieczonego w MTU. Współwłaścicielem jest brat, który posiada 60 czy 70% zniżek, nie pamiętam już i płacę na rok 424 zł. Rozbiłem sobie na dwie raty i jest git.

Homi - Nie Cze 21, 2009 23:36

Ja za OC+NWK+AT zapłaciłem 379zł w HDI, przy 60% zniżki taty.

Polecam udanie się do brokera, można wybierać, mnie usatysfakcjonowała najtańsza oferta.

Gdyby ktoś był zainteresowany to proponowano mi AC w Generalli w cenie 424 zł.

KuBaB - Pon Cze 22, 2009 18:53

U mnie 2 latka jak jestem w HDI. Przy zniżkach 60% składka roczna wyszła 367zł, a rok temu 349zł. Ciekawe jak będzie w tym roku(ide za niecały miesiąc). Generalnie wysokość składki zależy też od miejsca zamieszkania. Kilka tygodni temu liczyłem na różnych stronkach OC dla 13-letniej Corsy B 1.4 porównując 2 miasta: Gorzów Wlkp. i Stalowa Wolę i w Stalowej średnio 400zł taniej niż w Gorzowie (np. 500 a 900zł), średnia wysokość składki wynosiła 800-900zł w Gorzowie i 500-600zł w Stalowej.
Makavelio - Nie Lip 05, 2009 10:19

Wlasnie tez sie zastanawiam.Jestem w niekorzystnej sytuacji bo mam ponizej 25 lat,jest to moj pierwszy samochod a prawko mam od 2 tygodni.W commercial'u chcieli ode mnie 3500zl za samo OC,w generali chcieli ode mnie prawie 5000zl,a w MTU chca 1700zl i chyba ich wybiore.
Mayson - Nie Lip 05, 2009 10:40

W MTU nie powinno być problemów z wypłatą odszkodowania, bo to przecież spółka należąca do HESTII. Nawet adres w Sopocie mają ten sam. Hestia ma 3 miejsce jeśli chodzi o udział w rynku ubezpieczeń; zaraz po Warcie i PZU.