Zobacz temat - [R75] Problem z klaksonem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z klaksonem

ketchup_7 - Pon Cze 08, 2009 00:07
Temat postu: [R75] Problem z klaksonem
Witam mam problem z klaksonem. Naciskając na przyciski przy kierownicy klaksona nie słychać tylko jakieś pstrykanie przy bezpiecznikach od strony pasażera. Klakson sam w sobie działa bo przy zamykaniu samochodu z pilota i niedomknięciu dźwi daje sygnał lub przy włączeniu alarmu. Byłem w warsztacie i nie dali rady tego zrobić niby przekaźnik dobry bezpieczniki tez. Powiedzieli że to wina jakiegoś bezpiecznika na jakiejś płytce i niby się go nie da wymontować. Czy mógłbym prosić o pomoc co może być przyczyną!!! Z góry dziękuje
PHJOWI - Pon Cze 08, 2009 00:15

sprawdz połączenie pod prawą lampą lubi kable wylatywać lub gnić, klakson i syrena alarmu mają oddzielną tubę .
ketchup_7 - Pon Cze 08, 2009 09:30

Tylko jak te kable znaleź?? trzeba cośrozbierać czy wystarczy tylko podniesienie maski??
argail - Pon Cze 08, 2009 09:32

Nie wspominając o tym, iż zdarzyło się mi, że łopatki wentylatora w jakiś dziwny sposób "zassały" kable od klaksonu i przemieliły w mielonkę.
ketchup_7 - Pon Cze 08, 2009 15:04

Tylko jak te kable znaleź?? trzeba coś rozbierać czy wystarczy tylko podniesienie maski. Zabiore się za to dopiero jutro ale juz teraz chcem jak najwiecej wiedziec:)
dr - Pon Cze 08, 2009 16:18

Ciekawe czy mechanicy podmieniali przekaźnik żeby sprawdzić czy jest dobry czy tylko na słuch? U mnie też było słychać tylko kliknięcia (teoretycznie przekaźnik działa) a okazało się że styki tego przekaźnika były zaśniedziałe :wink:
ketchup_7 - Wto Cze 09, 2009 10:42

a możecie mi powiedzieć czy jest jeszcze jakiś przekaźnik opfrócz tego co można zamienić, mam na myśli jakiś przekaźnik który jest gdzieś zainstalowany na stałe na jakiejś płytce????

i jeszcze jedno pytanie, jaki moge użyć płyn do chlodzeia. Chce tylko dolać tego płynu do zbiorniczka.

szoso - Wto Cze 09, 2009 10:49

ketchup_7 napisał/a:
jaki moge użyć płyn do chlodzeia. Chce tylko dolać tego płynu do zbiorniczka

jeśli nie masz zalanego Borygo Eko to możesz dolać Petrygo bo ich podobno nie można mieszać tak mi powiedział Pan Zdzisio sprzedawca :wink:
ale jeśli chodzi o małą dolewkę to śmiało dolej Petrygo :smile:

ligierator - Pią Mar 19, 2010 19:23

koledzy który przekażnik odpowiedzialny za klakson? pozdrowionka