Zobacz temat - [R220 sdi ABS] Bardzo słabe hamulce tył (Bębny)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 sdi ABS] Bardzo słabe hamulce tył (Bębny)

Marko - Nie Cze 14, 2009 14:34
Temat postu: [R220 sdi ABS] Bardzo słabe hamulce tył (Bębny)
Witam ,mam problem z hamulcami z tyłu ,szukałem na forum ale nic konkretnego nie znalazłem ! Byłem na przeglądzie i wyszło ze hamulce z tyłu praktycznie nie hamują . A więc tak hamulce przód żyleta , ręczyn żyleta ,bębny rozkręciłem wszystko ok , okładziny w dobrym stanie , samoregulator szczęk działa , tłoczki przeczyszczone i nasmarowane dobrze chodzą ,płyn hamulcowy wymieniony i odpowietrzony z mies. temu ! Juz nie mam pojecia co to może być,moze ktos miał wcześniej podobne obiawy proszę o pomoc ! w R220 są jakieś korektory siły hamowania widziałem tylko jakieś coś za pompą ABS ale nie wiem co to jest?
Stacho - Pon Cze 15, 2009 10:08
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Witam,
Właśnie, przyczyna siedzi prawdopodobnie w korektorze siły hamowania tylnych kół, najpewniej został unieruchomiony przez korozję i różne tam syfy, a może pękła sprężyna. Ja miałem podobny problem (w innym aucie) i bedąc na przeglądzie, diagnosta po sprawdzeniu siły hamowania (była słaba) przestawił dzwignię przy korektorze (młotkiem) i hamulce od razu się poprawiły, dodam - diagnosta znajomy :wink: , pozdr....

Marko - Pon Cze 15, 2009 16:49

Właśnie podejrzewałem tek korektor tylko widze ze on jest stały - nie regulowany i znajduje sie pod maską zaraz za pompą abs , w czwartek go rozkręce i zobacze moze da sie z nim coś zrobić .

ps. sprawdzałem w cordobie z abs-em i tam nie ma żadnego korektorka z pompy leci bezpośrednio na tylnie koła i tam hamulce są żyleta w porównaniu do roverka , moze spróbować ominąć korek. i puścić bezpośrednio i zobaczyć co się będzie działo ?