Zobacz temat - [R200] Do osob z problemem wskaznika paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Do osob z problemem wskaznika paliwa

Budyn - Sro Cze 17, 2009 19:45
Temat postu: [R200] Do osob z problemem wskaznika paliwa
Witam.
Doczytałem sie w instrukcji obsługi o R200 ciekawej informacji na temat wskaznika paliwa bylo duzo tematow o tym ze nie dzila jak nalezy, zawiesza sie, itp. a w instrukcji jest napisane '' Wskaźnik poziomu paliwa - wskazuje ilosc paliwa w zbiorniku, takze po wyłaczeniu zapłonu.Po tankowaniu wskaźnik podnosi sie do nowego poziomu dopiero po właczeniu zaplonu''. Mysle ze to moze byc odpowiedz na dreczace pytanie co jest z tym wskaznikiem w naszych roverkach.

xtek - Sro Cze 17, 2009 21:09

o kurde, chyba odkryles Ameryke!
magneto - Sro Cze 17, 2009 21:34

mazda ma ten sam problem.pokazywalo mi 1/4 baku a auto stanęło.okazało się że w baku było sucho
thef - Sro Cze 17, 2009 21:57

magneto napisał/a:
mazda ma ten sam problem.pokazywalo mi 1/4 baku a auto stanęło.okazało się że w baku było sucho
Tu chodzi o to, że wskaźnik paliwa wskazuje jego stan cały czas, bez względu na to czy stacyjka jest włączona czy nie (w uproszczeniu, bo po zatankowaniu aktualny stan jest odczytany dopiero po włączeniu stacyjki). Takie rozwiązania stosuje nie tylko Rover, ale także np. Ford. Zawieszanie się wskaźnika to owszem - usterka, ale w roverkach częstą bolączką i problemem nie jest na pewno.
magneto - Sro Cze 17, 2009 22:06

mazda ma dokładnie tak samo.rozumię thef o co chodzi. żle sformulowałem swoją odpowiedź.pomyślałem że może to być przyczyną że z tego powodu że wisi po wyłączeniu czasem się zawiesi i potem są problemy jakie mnie spotkały
sknerko - Sro Cze 17, 2009 22:43

suzuki też tak ma
thef - Sro Cze 17, 2009 22:46

Bo to jest jeden z prostszych sposobów uniknięcia dużych chwilowych wahnięć wskazówki.
voytech - Czw Cze 18, 2009 14:14

Wskaźnik nie ma sprężynki zwrotnej, dlatego "pamięta" ostatni stan. Podobnie jest w fordzie fiesta mk3.
Często problemy pojawiają się po założeniu białych zegarów (naklejki z allegro). Naklejka na zegary pod wpływem zmian temperatury i wilgotności powietrza ulega wypaczeniu i czasami czepia po prostu o podstawę wskazówki.
Mogą być jeszcze 3 inne przyczyny takiego zachowania wskaźnika:
- uszkodzony pływak lub "potencjometr przez niego napędzany" w zbiorniku paliwa
- uszkodzone, zaśniedziałe, poluzowane przewody biegnące ze zbiornika do zegarów
- uszkodzony sam wskaźnik paliwa
Trzeba sprawdzić wszystko. Dobrze byłoby podpiąć cały zestaw wskaźników od jakiegoś kumpla z tym modelem roverka - wtedy wiadomo czy to wina wskaźnika. Jeżeli wskazuje prawidłowo - pozostaje sprawdzić instalację (przewody) i pływak, który też można przełożyć od kumpla. Można też sprawdzić pływak miernikiem - mierzyć rezystancję przy wyłączonym zapłonie, lub napięcie, a raczej jego spadek przy włączonym zapłonie. Chodzi o to żeby zmiany były płynne w całym zakresie ruchu pływaka, który trzeba do tego zabiegu wyjąć.

bartek19901990 - Czw Paź 13, 2016 22:49

witam, mam pytanko zwiazane z wskaznikiem paliwa. mi sie zawiesilo na 1/4 baku, gdy zatankuje to pokazuje normalnie do polowy lub wyzej, w zaleznosci od zatankowania. chcialbym sie dowiedziec co w tej sprawie zrobic?
robsson78 - Sob Paź 15, 2016 20:19

Nie wiem czy to coś wniesie do tematu ale chciałem podzielić się informacją że u mnie po zatankowaniu paliwa i przekręceniu stacyjki wskazówka nie idzie do góry.
Dopiero jak przejadę się kawałek, dosłownie kilkanaście metrów i paliwem w zbiorniku "bujnie" to wskazówka idzie do góry i pokazuje właściwy poziom.

Sorki że się wcinam. Zwróćcie uwagę na post z problemem wyżej.

m166 - Sob Paź 15, 2016 20:23

robsson78
hehe .. nie jesteś sam :) u mnie tak samo
pozdrawiam

robsson78 - Sob Paź 15, 2016 22:19

Może ten typ tak właśnie ma.
bartek19901990 - Nie Paź 16, 2016 10:42

Mi sie podniesie jak zatankuje ale jak juz przejade odpowiednia liczbe km to nie chce mi zejsc na poziom rezerwy.