Zobacz temat - [R216 Coupe] Swap silnika.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [R216 Coupe] Swap silnika.

R-Line - Sro Cze 24, 2009 13:11
Temat postu: [R216 Coupe] Swap silnika.
Witam wszystkich!

Mam Rovera 216 Coupe ale niestety z uszkodzonym silnikiem. Miałem zamiar wrzucić do niego taki sam silnik jak uszkodzony (D16A8) ale może jest jakaś inna możliwość? Czy może ktoś wie jaki inny silnik podszedł by do tego samochodu bez przeróbek.
Potrzebuję szybkiej pomocy.

dobryziom - Sro Cze 24, 2009 14:40

musiał by się wypowiedzieć Markoz bo pewnie wie co nieco na ten temat... pewnie coś Hondy będzie najłatwiej włożyć.
jerzu - Sro Cze 24, 2009 19:45

Honda ma troche ciekawych silniczków :) możesz czegoś tam poszukać :)
R-Line - Sro Cze 24, 2009 20:00

Znalazłem gdzieś że podobno silnik D16A9 i D16Z5 podejdą. Ale nie wiem czy będzie to się wiązało z wymianą jeszcze jakiegoś osprzętu :wink: .
dobryziom - Sro Cze 24, 2009 22:18

Oczywiscie na poczatek wiazka i komputer... najlepiej wejdz na forum Hondy i poczytaj o silnikach z CRX takie cos bedzie najłatwiej włozyc
jerzu - Sro Cze 24, 2009 23:02

jak CRX to i również Civic więc zależy jaki fundusz masz silnik i na swap :) może jakaś B-seria?
Markzo - Czw Cze 25, 2009 13:28

witaj:)

pierwsze pytanie, ile masz na to kasy?
drugie pytanie, czy chcesz swapa plug&play, bez zmiany mocowań, skrzyni, zawiasu, kompa?

seria to D16A8 - 122KM, D16A9 - 130KM to ten sam motor tylko z kolektorem wydechowym 4-2-1 i bez kata, pasuje p&p do mocowan i kompa, D16Z6 bodajże, też będzie pasował.

Każdy inny silnik niestety wiąże się ze zmiana mocowań i wiązki... co chyba nie jest warte zachodu, ten motor, który masz czyli D16A8, po zmianie kolektora wydechowego, wydechu i zrobionym dolocie może rozwinąć i 140KM także ja bym został przy tym :)

jerzu - Czw Cze 25, 2009 18:45

pewny jestes ze trzeba lapy zmieniac? wydawalo mi sie ze w hondach wszystki jest p&p :)
Markzo - Czw Cze 25, 2009 18:54

pytałem o to na froum crx'a i tak mi powiedzieli....że jakikolwiek inny silnik to musze zmienić mocowania....
R-Line - Pią Cze 26, 2009 18:20

Co do kasy to nie zamierzałem pakować się w wielkie koszta :razz: . Dlatego zależy mi na przełożeniu silnika bez jakichkolwiek zmian wiązki, komputerów, mocowań...bo wiem ile z tym jest zabawy :wink: .

Ale z tego co piszesz to może rzeczywiście lepiej znaleźć D16a8 i później w nim pogrzebać żeby podnieść mu trochę mocy :wink:

Markzo - Pią Cze 26, 2009 23:23

ja swojemu robie remont....robie już rok bo ciągle coś :neutral: u mnie koszt to max 1tyś zł, po znajomości ;)
Wojtek88 - Nie Lip 05, 2009 16:18

Ja swojemu robiłem/swap (nie wiem jak to nazwać, ten sam silnik co był) remont na przełomie września i października '08.

Kosztorys:

Cena nowego silnika 1200 zł (d16a6 - przebieg 140k km) + oleje do: skrzyni, silnika; filtry, płyny, linka od skrzyni, nowy napinacz, klocki hamulcowe, świece zapłonowe, gaz w klimie + robocizna, razem ok. 3350 zł.

DANTE79R - Wto Lip 21, 2009 22:56

R-Line napisał/a:
Mam Rovera 216 Coupe ale niestety z uszkodzonym silnikiem. Miałem zamiar wrzucić do niego taki sam silnik jak uszkodzony (D16A8) ale może jest jakaś inna możliwość? Czy może ktoś wie jaki inny silnik podszedł by do tego samochodu bez przeróbek.
Potrzebuję szybkiej pomocy.
Jesteś z Krakowa to powinieneś znać gościa na Nowej Hucie, miałem Tomcata i bez problemu wsadzi Ci do niego silnik 1.8VVC ze skrzynią za 3tys z robotą
Markzo - Wto Lip 21, 2009 23:44

ale tu jest silnik hondy :/ trzeba przerabiać mocowania/wiązke/skrzynie. Co do swapa, kumpel hondziarz obadał motor i mówi, że wygląda to jak w każdej hance....także na forum crx'a wcisnęli mi kit :|