Zobacz temat - [rover25 ??? ???]sprzeglo w roverze
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover25 ??? ???]sprzeglo w roverze

ryurayo - Sob Cze 27, 2009 22:42
Temat postu: [rover25 ??? ???]sprzeglo w roverze
odczuwam ze moj samochod jest slaby... szczegolnie przy podjezdzie pod gore wolno sie rozpedza sprawdzalem wszystyko po koleji swiece filtry itd. ogolnie zero ofektu
wiem ze szarpie mi na 1 i 2 czego powodem jest prawdopodobnie uszkodzenie sprzegla
czy dobrze diagnozuje ze po wymianie sprzegla samochod powinien odzyskac moc?

barszczyk - Nie Cze 28, 2009 00:26

Witam!,
Jakby się Tobie ślizgało sprzęgło to by śmierdziało paloną okładziną sprzęgła, przynajmniej mnie się tak wydaje...
wg. mnie odepnij MAF'a (przepływomierz) i sprawdź, czy dalej jest taki sam efekt.

sTERYD - Nie Cze 28, 2009 09:15

skoro kolega wymieniał swiece, to pewnie przepływomierza nie ma, ;) co nie zmienia faktu, że łatwiej byłoby nam gdybać, gdyby zgodnie z zasadami dodał informację o tym jaki ma silnik :evil:

sprzęgło nie ma wpływu na moc... gdyby to był problem sprzęgla, to albo miał byś problem z biegami, albo pod górę silnik by się ohoczo wkręcał, natomiast bez większego wpływu na prędkość samochodu...

ryurayo - Nie Cze 28, 2009 20:46

sorry silnik oczywiscie 1.6 rok produkcji 2003 - a objawy slabosci auta sa wlasnie gdy jade pod gorke - z gorki smiga jak torpeda;)
Wydryszek - Nie Cze 28, 2009 21:45

Hmmm.... ja mam w swoim taki problem w gorące dni....zgubiłem małą tuleję przelotową między obudową filtra powietrza a "chwytakiem" powietrza i prawdopodobnie ciepłe powietrze z komory silnika jest zasysane w którym procentowo jest mniej tlenu i powietrze jest rzadsze jak śmiem przypuszczać. To ogólnie według mojej cudownej teorii w chwili obecnej zamula w ciepłe dni moją 1.4 8v rakietę :D
Może przy okazji ktoś mi powie że jestem w błędzie, to zaprzestanę szukać owej przelotki.... :)

ryurayo - Pon Cze 29, 2009 23:50

to panowie prosze o prosta odpowiedz czy mam racje czy przyczyny nalezy szukac gdzies indziej?