Zobacz temat - [R200 '98r ] Bagażnik rowerowy na klape.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 '98r ] Bagażnik rowerowy na klape.

secio - Sro Lip 01, 2009 00:15
Temat postu: [R200 '98r ] Bagażnik rowerowy na klape.
Witam!

Chciałem sobie zafundować bagażnik na klapę do przewozu rowerów. Thule nie ma dedykowanego do R200... zostają jakieś 'uniwersalne'.
Czy ktoś przetestował jakiś i może potwierdzić że pasuje na tyle że nie odpadnie z klapą albo sam ? ;) .
Jak z widocznością świateł i rejestracji ?
Musi być jakiś użytkownik Rovera 200 z bagażnikiem do przewozu rowerów na klapie ;) .

Z góry dzieki za rady,
Mariusz

kqba - Sro Lip 01, 2009 06:54

Ja używam. Kupiłem w tamtym roku. Jechałem raz z dwoma rowerami, bagażnikiem załadowanym po dach i w 4 osoby. Bagażnik trzyma się bardzo dobrze. Jechałem autostradą ok 120-140 km/h. Sprawdzałem co jakiś czas mocowanie. Jedyne co to przednia oś jest trochę odciążona przy takim załadowaniu i auto było trochę bardziej podsterowne, szczególnie na górskich krętych drogach.
Rozwiązanie dosyć dobre, bo montaż takiego bagażnika dla niewprawionej osoby to ok 15 min. A jak już masz wszystko ustawione i skręcone tak jak ma być to montaż ok 10 min.
Wada to utrudniony dostęp do bagażnika, szczególnie jak rowery są na klapie. Bez rowerów jest ok, ale ktoś musi trzymać klapę.
Ja kupiłem czarny stalowy na 3 rowery. O TAKI

secio - Sro Lip 01, 2009 15:28

Dzięki za informacje.
Rowery nie zasłaniają świateł i rejestracji rozumiem ?
Bo chyba się zdecyduje na ten model.

kqba - Sro Lip 01, 2009 21:53

kurcze nie pamiętam już ale chyba wszystko było widoczne. Tablica była lekko chyba przysłonięta po bokach, ale nie było tragicznie. Światła z tego co pamiętam było dobrze widać.
W tamtym roku pamiętam że płaciłem za ten bagażnik 199zł. Niestety podrożał w tym roku.

KOSSA - Sro Lip 01, 2009 23:49

dołączam sie do pyatniania, jaki kupić? a może zainwestować w bagażnik firmy THULE?
np taki: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=667666861

Pozdro

kqba - Czw Lip 02, 2009 08:31

To jest to samo prawie. Gdybym miał dołożyć to tylko do wersji aluminiowej.
Pat - Czw Lip 02, 2009 09:46

kupilem tez taki jak w poscie kqba ... dałem tez cos koło 200 zł uwazam ze jak za takie pieniadze wystarczajacy .... przewozilem 1 rower i problemow raczej nie ma ... no moze oprocz tego ze niekiedy ciezko jest usadowic rower na miejscu ..szczegolnie małe ramy o duzym skosie 17'' , 17.5''
dwa rowery tez pojada smialo ... trzy rowniez ... kwestia w zalozeniu tych rowerow tak by sie pomiescic z korbami i kierownicami ;) zakladac najlepiej w 2 osoby

aaa i jeszcze jedno .. rower zostawiony na takim stojaku bez opieki raczej nie polecam ... nawet zapięty, bo moze razem ze nim zniknac :D montaż jak i demontaż jest dosc prosty

co sie okazuje pasuje na bardzo duzo aut ... to na pewno jego plus rowniez

kqba - Czw Lip 02, 2009 10:18

Pat28 napisał/a:
co sie okazuje pasuje na bardzo duzo aut ... to na pewno jego plus rowniez

Heh. Ja kiedyś zostawiłem dwa rowery w Zakopcu niedaleko Krupówek. Rowery nie byle jakie, więc cykora miałem, ale całe szczęście nie zginęły. Przypiąłem je razem z bagażnikiem i poprosiłem jakąś panią ze straganu obok czy nie mogłaby rzucić okiem. To zapięcie to taki pic na wodę bo wystarczy tylko odciąć 6 pasków i można zabrać rowery razem z bagażnikiem.

duklos - Czw Lip 02, 2009 10:31

Mam taki bagażnik i dwa rowery z czego jeden ma mniejszą ramę i trzeba sie troszkę pogimnastykować aby go założyć, a drugi ma wygiętą dolną rurę ramy przez co odległość pomiędzy rura podsiodełkową, a kierownicy jest mniejsza i muszę jeden pałąk wkładać pomiędzy rurę podsiodełkową, a tylni widelec i w takim ustawieniu może być problem z zamocowaniem 3 rowerów

[ Dodano: Czw Lip 02, 2009 11:33 ]
Ale ogólnie jest ok trzyma sie sztywno nawet przy 140km/h

dajkam2 - Pon Mar 12, 2018 15:38

Odświeżam temat .. Macie jakieś modele?? Wyżej są same linki w dodatku nieakrywne
kqba - Pon Mar 12, 2018 15:46

Ja używałem zwykły na klapę i spisywał sie dobrze.

http://allegro.pl/bagazni...7209064459.html