Zobacz temat - [R400]Kontrolka rezerwy paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400]Kontrolka rezerwy paliwa

Rafal - Pon Lip 06, 2009 21:09
Temat postu: [R400]Kontrolka rezerwy paliwa
Nie swieci mi kontrolka rezerwy paliwa.
Rozkreciłem zegary,żarówka jest ok a w bagazniku pod wykładziną jest metalowa płytka. Niestety nie ma tam pływaka tylko karoseria.Obok znajduje sie cos z 2 kabelkami.Czy to jest własnie ten pływak.Co moze byc przyczną nie zapalania sie rezerwy.
Ktos mi powiedział ze w Roverkach nie ma lampki sygnalizującej rezerwę wiec po co na zegarach pod wskaznikiem paliwa jest sumbol dystrybutora.

Artu - Pon Lip 06, 2009 22:13

W 400-tkach jest dość specyficzny wskaźnik paliwa - podnosi się np przy przyspieszaniu :mrgreen: . Co do kontrolki rezerwy - owszem jest, na początku zapala się na chwilę i gaśnie (np. na światłach), możesz zacząć spodziewać się jej kiedy wskazówka zaczyna pokazywać poziom poniżej zera.
staf - Pon Lip 06, 2009 22:45

Może to ci pomoże.

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=362485

sTERYD - Wto Lip 07, 2009 00:13

generalnie nie warto czekać na żarówkę, gdyż pompka zanużona w baku jest chłodzona benzyną i w przypadku jej braku można się narazić na niespodziewany brak zasilania w paliwo ;)
szoso - Wto Lip 07, 2009 08:01

nie tak chłodzona jak smarowana paliwem :wink:
a brak paliwa powoduje zatarcie pompy

dorete - Czw Sie 06, 2009 22:19
Temat postu: kontrolka rezerwy rover 400
Witam,

Posiadam rovera 420 2,0 TD.
U mnie również nie świeci się kontrolka. Sprawdzałam żarówkę - nie jest spalona.
Raz wyjeździłam paliwo do końca - po prostu auto stanęło.
A kontrolka jak się nie świeciła tak nie świeci.

Wcześniej miałam model 200 w nim nie było kontrolki rezerwy, potem miala model 416 w benzynie i tam tak damo jak obecenie była kontrolka i nawet działała - dość nienagannie.

Podobnie jest z kontrolką SRS, jest obok kontrolki rezerwy i nie działa.... Natomiast kontrolka SRS w kierownicy się zapala - doczytałam się że jeśli auto ma 1 poduszkę to kontrolka zapala się tylko na kierownicy. Może to i prawda bo wykręciłam zegary i nie było żarówki od SRS (tylko nie mam pewności czy ktoś wcześniej się do tego nie dotykał i nie wyjął żaróweczki). Ale mimo że teraz żarówka jest to kontrolka SRS nadal się nie świeci.

Jakieś propozycje i porady?

Pozdrawiam

szoso - Pią Sie 07, 2009 08:00

dorete jeśli masz tylko poduszkę kierowcy to jak niby ma ci się zapalać lampka SRS w zegarach, po to zapala ci się w kierownicy :wink:
dorete - Pią Sie 07, 2009 12:48

Więc z SRS mam chyba wyjaśnione - ten problem był dla mnie mniej wazny.

Ale problem z rezerwą nadal mnie nurtuje. Zobaczę co tam może być nie tak w z pływakiem... Postaram się na forum pisać jakie były efekty danej pracy.