Zobacz temat - Listwa Diody Led
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Listwa Diody Led

seba323 - Czw Lip 09, 2009 10:19
Temat postu: Listwa Diody Led
może ktoś z was już montował podobne diody podaje link do "Listwy Diody led"

http://moto.allegro.pl/se...=8697&country=1

jak widać jest tego pełno na allegro a ja mam ytanie może ktoś z was wie pod co podłączyć najlepiej te diody " napewno pod prąd" z tego co wiem to podłącza sie to pod swiatła mijania lub postojowe , czyli musze przeciąć kabel od świateł mijania i doczepić kabel od tych światełek czy jak??

thef - Czw Lip 09, 2009 10:21

Moje zdanie jest takie - takie oświetlenie jest nielegalne, a do tego oszpeci Twój samochód ;)
ywis - Czw Lip 09, 2009 10:22

Ja pytałem jednego z forumowiczów jak to zamontował i cytuję:

Cytat:
W bardzo prosty sposób wyciągasz postojów ki to są żarówki w5w odginasz lekko nóżki, ściągasz osłonkę z kabelków =/- i ładnie i delikatnie zawijasz , później zaginasz nóżki i wkładasz na miejsce i działa. bez problemów, woda nie dochodzi bo nie ma jak, tylko widać kabelek że tam idzie.


[ Dodano: Czw Lip 09, 2009 10:23 ]
thef, to oświetlenie jest legalne, zmieniły się przepisy, ostatnio na Onet o tym czytałem, ale nie mogę się dogrzebać tego newsa. Wolno już jeździć na takich światłach w ciągu dnia i muszą się one załączać automatycznie po przekręceniu kluczyka.

seba323 - Czw Lip 09, 2009 10:28

Czyli podłączam pod żarówkę normalnie i powinno działać ok , rozumiem teraz mam pytanie pod które lepiej podłączyć czy mjiania czy postojowe czy to bez różnicy które ??
ywis - Czw Lip 09, 2009 12:46

Podłącz pod postoje W5W, bo podłączając pod mijania, to mija się to z celem.
thef - Czw Lip 09, 2009 14:33

Cytat:
thef, to oświetlenie jest legalne, zmieniły się przepisy, ostatnio na Onet o tym czytałem, ale nie mogę się dogrzebać tego newsa. Wolno już jeździć na takich światłach w ciągu dnia i muszą się one załączać automatycznie po przekręceniu kluczyka.
Obawiam się, że pomyliłeś się z newsem o dopuszczeniu fabrycznych świateł dziennych. Chodziło o to, że do tej pory nie mogły być używane "normalnie", bo przy ich włączeniu nie włączały się tylne światła pozycyjne, co do tej pory było wymagane. "Grzebane" diody w reflektorach nie mają homologacji!!!
camaro17 - Czw Lip 09, 2009 15:33

Panowie ja się tu wtrącę, pewnie nie którzy piją do mnie, bo sobie takie właśnie zamontowałem, i powiem krótko, czy legalne czy nie, mało mnie to obchodzi. Jak jeżdżę na nich??? Jak jest słonecznie to wiadomo na światłach mijania i LED, ale jak jest już pochmurno i nie ma rażącego światła od słońca to tylko LED+ postojówki. Policja jakoś się nie czepia, już nie jedna mijałem i jakoś nie mrugali, co jedynie inny mrugają a ja im kiwam palcem: nu,nu,nuuu... Proszę nie mylić ze środkowym palcem wskazującym, jestem spokojnym człowiekiem. :wink: Dziwne że jak jeżdżę jak jest ciemniej to innym to nie przeszkadza tylko jak jest słońce, chyba nie dowidzą :mrgreen: Co do podłączenia to ywis, właśnie mnie zacytował, i trzeb to tak podłączyć pod nóżki postojówek i ładnie świeci.












seba323 - Czw Lip 09, 2009 16:25

hehe oślepia ich urok twojego auta a nie promienie jakie z niego bjią , jak bym przestrzegał przepisów ruchu drogowego i te ich idiotyczne regułki to w mieście bym jeździł 50 km/h a to jest niemożliwe tak samo jak z led diodkami jechał ostatnio za mną stary passat z tymi diodami i przepięknie to wygląda anwet w starych autkach wiec myśle że o gustach sie nie dyskutuje :) jednemy się spodoba drogiemu nie normalne :)

Dziekuje chłopaki za pomoc :)

faecd - Czw Lip 09, 2009 18:45

seba323, camaro17, jak juz taka listwe pakowac do R400 to w klosz!! Tylko i wyłącznie:) i tak by puscic, gorą klosza i na zagieciu reflektora po wewnetrznej stronie przy grillu:)

Ale po mojemu takie diodeny to by musialy wspolgrac kolorystycznie z ksenonem 6000K, a nie zolta zarowka halogenowa...

Ale wiadomo, na forum jest tendencja zeby nie pchac ksenonow w ref bla bla bla;) a ja znalazlem na to zloty srodek:D hehe i nie potrzebuje diodenow juz

PS po mojej miescinie jezdzi mondeo jedynka, ma xenony 6000K w kloszu (jak ja poprzednio) i dwie listwy w zderzaku, fajnie to wyglada;)

SeevS - Czw Lip 09, 2009 18:46

Można tego używać jeśli ma się homologacje, widać jak wykwalifikowaną mamy kadrę w Policji bo u camaro17, z miejsca byś dostał za to mandat. Przeglądu na pewno nie dostaniesz. Dla mnie to głupota pozatym robisz z tego rovera BMW
ywis - Czw Lip 09, 2009 19:41

SeevS napisał/a:
Dla mnie to głupota pozatym robisz z tego rovera BMW


Dla jednego głupota, a dla drugiego nie. Ktoś już wcześniej napisał, że o gustach się nie dyskutuje, każdy robi ze swoim R, to co mu się podoba i tyle. Osobiście listwy led wyglądają ładnie w każdym aucie, ale fakt faktem, ładniej by to wyglądało montując wewnątrz lampy.

camaro17 - Czw Lip 09, 2009 20:39

Już nie raz to pisałem, jednemu się to podoba innemu nie. Generalnie chyba trzeba przestać pokazywać co kol wiek na forum co się zrobiło w swym R, i przy tym przestać pisać tutki. Jestem ciekaw ile wspaniałych głosów oczywiście negatywnych usłyszę na swój temat jak pokaże swoje przeróbki reflektorów na soczewki.

Ale już się do tego przyzwyczaiłem i jakoś mnie to nie rusza, czy to samo myślicie o moich felgach???? Jak dobrze pamiętam ktoś się mocno nimi zachwycił jak je zobaczył u mnie zamontowane.

ywis - Czw Lip 09, 2009 20:45

camaro17, nie denerwuj się, nie ma na co. Listwy wyglądają jak trzeba, dodają charakter :cool:
staf - Czw Lip 09, 2009 20:49

ywis napisał/a:
camaro17, nie denerwuj się, nie ma na co. Listwy wyglądają jak trzeba, dodają charakter :cool:


Jestem tego samego zdania. Ilu uzytkowników tyle opinii. Liczysz się z tym ze nowinki nie u wszystki wzbudzają aplauz.. Mnie się podoba. :grin:

thef - Czw Lip 09, 2009 22:01

camaro17 napisał/a:
Już nie raz to pisałem, jednemu się to podoba innemu nie. Generalnie chyba trzeba przestać pokazywać co kol wiek na forum co się zrobiło w swym R, i przy tym przestać pisać tutki. Jestem ciekaw ile wspaniałych głosów oczywiście negatywnych usłyszę na swój temat jak pokaże swoje przeróbki reflektorów na soczewki.

Ale już się do tego przyzwyczaiłem i jakoś mnie to nie rusza, czy to samo myślicie o moich felgach???? Jak dobrze pamiętam ktoś się mocno nimi zachwycił jak je zobaczył u mnie zamontowane.
Mniejsza o to, co się komu podoba a co nie, ale co do nielegalnego oświetlenia, to chyba warto zaznaczyć, żeby później nie było zaskoczenia przy kontroli czy przy przeglądzie. Poza tym, bardzo często takie niehomologowane oświetlenie po prostu przeszkadza innym uczestnikom drogi podobnie jak źle ustawione. Ja tylko wyrażam swoją opinię. Ty wyrażasz swoją. I OK, ale jak mi na drodze pokażesz swoje "nu nu nu", to ja Ci się odwdzięczę długimi i bynajmniej nie z powodu braku zachwytu nad pięknem Twoich modyfikacji ;) .
seba323 - Pią Lip 10, 2009 08:23

eeeee tam napewno na żywo to inaczej wygląda jak na fotkach , fotki nie odzwierciedlają tych światełek , diody led jestem pewien że nikogo na drodze nie oślepią jedynie mogą zwrócić czyjąś uwagę , To prawda w kloszu by to wyglądało przekozacko tylko to już dłuższa zabawa , Dobrze dajmy na to że są te diody nielegalne oślepjają itp .... bla bla bla ale jaki problem jest je odłączyć jak sie jeddzie w trase :) przepisy są po to żeby je łamać hihiihihi :) tylko potem gorzej pogodzić się z mandatem hehehehe


SeevS, da sie uzyskać pozwolene na te diody czy to raczej nie możliwe ??

McGAJveR - Pią Lip 10, 2009 10:26

Cytat:
SeevS, da sie uzyskać pozwolenie na te diody czy to raczej nie możliwe ??
Niestety, żaden organ władzy państwowej nie wyda Ci takiego pozwolenia bez
homologacji... Gdybyś posiadał takową, nie było by problemu... Każde światła, nawet te do jazdy dziennej, mogą być zamontowane tylko wtedy jeśli ją posiadają. Chodzi tu oczywiście o warunki (surowe z resztą) jakie oświetlenie samochodu musi spełniać.

truten23 - Pią Lip 10, 2009 11:22

SeevS napisał/a:
Dla mnie to głupota pozatym robisz z tego rovera BMW

Kolego, pierwsze światła dzienne LED, bo na czymś takim wzorują sie te diodki wyprodukowało AUDI, a nie BMW...

Poza tym, camaro17, wydaje mi się że faktycznie lepiej by wyglądały, jak by były w kloszu, ale w sposób, gdzie nie kończyły by się w prawie połowie lampy, tylko żeby poprowadzić je jeszcze dalej. Do miejsca gedzie już dół lampy spotyka się ze zderzakiem... Co myślisz ??

seba323 - Pią Lip 10, 2009 11:52

truten23, dokładnie ja właśnie tak bede montował można powiedzieć że pod kontem 100 Stopni na górze lampy i bedzie szła do końca zobaczymy jaki efekt narazie jest problem z kupnem otóż tak długiej listewki led ;p wiekrzosc to 24 cm :/

najwyżej będe odłańczał w trasie żeby pieski mnie nie dzybneli ale i tak efekt tego ejst bezcenny:P

MikeLD - Pią Lip 10, 2009 12:15

Kilka dni temu za tutorialem kolego camaro17 zrobiłem sobie oświetlenie wnętrza i zacząłem myśleć o diodowych do jazdy dziennej.
Zamocowałem te listwy 'na wcisk' między kloszem i zderzakiem, podłączyłem do świteł mijania. I bardzo mi się podoba efekt.
Ale podjechałem do kolegi z WORD o opinię jak takie cos może być legalne i:

- jako ozdobne mogę tak jeździć, "nie ma przeciwwskazań", jednak w skrajnym przypadku, przy upierdliwej kontroli można zaliczyć mandat.

- jako światła do jazdy dziennej muszą te listwy być podłączone do świateł pozycyjnych na jednym włączniku świateł, przy załączaniu świateł mijania listwy led powinny gasnąć, a pozycyjne żarówkowe pozostawać włączone.

I tak też zrobię. Poprosiłem jeszcze aby mi wyszukał odpowiednie paragrafy do wydrukowania, aby wozić je przy sobie i w razie kontroli mieć czarno na białym, że zgodnie z przepisami.

Pozdrawiam.



załączam fotki, tak to u mnie wygląda, a chcę jeszcze dołożyć - po dwie listwy na na stronę na całą długość klosza:




ralfi83 - Pią Lip 10, 2009 12:57

MikeLD, czyli chcesz tak jak ja mialem.
ash - Pią Lip 10, 2009 18:14

Jezeli chcecie stracic dowod albo w najlepszym przypadku dostac mandat to prosze- jezdzijcie na tych "diodowych rurkach". Swiatła dzienne musza miec homologacje!
MikeLD - Pią Lip 10, 2009 19:51

Do poczytania.

http://bezswiatel.ath.cx/?page=dzienne

Fajne są te ledy ale po taniości sie nie da ;)

camaro17 - Pią Lip 10, 2009 20:58

truten23, coś pomyśle na ten temat tzn. wsadzenia listew LED w środek reflektora jak będę je przerabiał na soczewki :wink:
ash - Pią Lip 10, 2009 21:03

Ja mam takie. Homologacja jest taka, jak byc powinna. Zamontowane jak trzeba i innstalacje jak trzeba.
blue827 - Pią Lip 10, 2009 21:16

Jak podłączacie te ledy pod obwód pozycyjnych to IMO nie jest za dobre rozwiązanie bo z przodu marnuje się 10W na pozycje, i ok 20-30W tuziny żaróweczek od podświetlenia wskaźników, deski przycisków itp.

Chętnie bym sobie ledy zamontował właśnie ze względu na energooszczędność, ale wtedy samochód aż się prosi do rutynowej kontroli drogowej, no panie kierowco a gaśnice pan pokaże.. itd.

truten23 - Sob Lip 11, 2009 13:21

ash, O widzisz... Te są ładne...

camaro17 napisał/a:
truten23, coś pomyśle na ten temat tzn. wsadzenia listew LED w środek reflektora jak będę je przerabiał na soczewki

Powiedz, sam będziesz przerabiał lampy?

camaro17 - Sob Lip 11, 2009 19:03

truten23, a jak :mrgreen: Nie zauważyłeś do tej pory na forum mojej inwencji mechanicznej pt: "zrób to sam", niestety nie jeździmy VW i innymi masowymi tuningowymi autami aby było to na wyciągnięcie ręki w sklepie :cry: A po za tym fajnie mieć coś, co ma może 2-3 osoby w Polsce w R400. :mrgreen:
ash - Sob Lip 11, 2009 22:17

moje dzisiaj pezeszly chrzest bojowy. Zatrzymał mnie patrol ale nic nie mogli zrobic!:D
McGAJveR - Nie Lip 12, 2009 09:38

ash napisał/a:
moje dzisiaj pezeszly chrzest bojowy. Zatrzymał mnie patrol ale nic nie mogli zrobic!:D

Pytanie czy próbowali ?? :D
Może nie zrobili , bo im się nie chciało, lub nie zauważyli.... ;)

ash - Nie Lip 12, 2009 11:14

Powodem kontroli byly nie zaswiecone światła mijania. Widzialem jak zawracali za mna i mnie gonili :lol: Powiedzialem, ze jezdze na dziennych, oczywiscie pokazalem homologacje i luz, wszystko w porzadku. Musze je tylko jeszcze podregulowac bo mowil, ze slabo je widzal. A jak stanał i sie przyjrzal to swieca ladnie, wiec sam przyznal ze to kwestia regulacji. Ale racje mial blue, ze prowokuja do kontroli, na szczescie nie mam nic na sumieniu i moga mnie kontrolowac do woli.
bula21 - Nie Lip 12, 2009 16:05

camaro17 napisał/a:
truten23, a jak :mrgreen: Nie zauważyłeś do tej pory na forum mojej inwencji mechanicznej pt: "zrób to sam", niestety nie jeździmy VW i innymi masowymi tuningowymi autami aby było to na wyciągnięcie ręki w sklepie :cry: A po za tym fajnie mieć coś, co ma może 2-3 osoby w Polsce w R400. :mrgreen:


mysle ze to nei takie proste czytalem troche o tym duzo zabawy z tym zeby to miało rece i nogi a nie prowizorka ;) regulacje itp...

truten23 - Pon Lip 13, 2009 10:27

camaro17 napisał/a:
A po za tym fajnie mieć coś, co ma może 2-3 osoby w Polsce w R400.


I takie podejście mi się podoba ;D

seba323 - Wto Lip 14, 2009 10:12

kozako :)

WKOŃCU Zamontowałem u siebie po 5 godiznach męki udało sie:) Diody led
tak się składa że wciągnełrm dodatkowo kolegów i też sobie pomontowali te diody

mam fotkę tylko że bardzo słabej jakości robiona z aparatu w telefonie i jeszcze jak diody nie były przymocowane wiec widać troche nierówności w żeczywistości wygląda to pięknie :

http://wgrajfoto.pl/pokaz...09_19150b62.jpg

Jeśli chodzi o legalnośc tych światełek : ja zrobiłem sobie oddzielny włącznik do tych diod wiec włączam je kiedy chce policja sie nie czepnie :)

camaro17 - Czw Lip 30, 2009 22:44

Przypadkiem znalezione modyfikacje z LED na angielskim forum mg-rover





To w MG ZR wygląda zacnie, nie dość że kolega rozebrał reflektor i wsadził tak ringi to jeszcze dowalił bad-look z listew LED


seba323, opisz dokładniej jak zrobiłeś ten osobny włącznik na światła LED i jak możesz to zapodaj foto.

des - Czw Lip 30, 2009 23:16

seba323, nie lepiej wmontować listwę w miejsce halogenów ?
Mayson - Sob Sie 01, 2009 10:46

aiwer napisał/a:
nie lepiej wmontować listwę w miejsce halogenów ?

Właśnie w swoim będę montował LEDowe światła dzienne i miejsce to zaślepki halogenów :smile:

camaro17 - Sob Sie 08, 2009 14:22

ten jest prze kozak :mrgreen:


kharry - Nie Sie 09, 2009 14:32

jak groźnie wygląda :D
darpaj - Pon Lis 09, 2009 16:46

truten23 napisał/a:
SeevS napisał/a:
Dla mnie to głupota pozatym robisz z tego rovera BMW

Kolego, pierwsze światła dzienne LED, bo na czymś takim wzorują sie te diodki wyprodukowało AUDI, a nie BMW...


odkopie tamacik :mrgreen:
wyprodukował OSRAM audi zastosowało :P jako pierwsze w R8 o ile sie nie myle.

Co do legalności tych listew z allegro to jest to nie legalne co nie znaczy ze nie można tego mieć :D aczkolwiek jakiekolwiek ingerowanie w reflektor pozbawia go homologacji czyli nie można tego używać w ruchu PUBLICZNYM na zlotach, spotach, w domu, przy grillu możemy poszpanować :P

(o gustach sie nie dyskutuje ale swoje zdanie wyraźić można, mi sie to nie podoba chyba ze jest to w nowym samochodzie, audi ..., Mercedes E itp)

staf - Pon Lis 09, 2009 16:50

Dla mnie wygląda ekstra. Gdybym miał pojęcie spróbowałbym zrobić coś takiego u siebie.
darpaj - Pon Lis 09, 2009 17:01

Nie trzeba mieć pojęcia żeby do założyć :wink:

do twojej 75 bedzie to pasowac jeśli ładnie zrobisz, ale dalej nie bedize to legalne :razz:

jak co możemy spróbować Ci to założyć w Photoshopie jak podeślesz zdjątko

edit:
dla przykładu







Remigiusz - Pon Lis 09, 2009 17:33

ash, Za ile i gdzie kupiłeś te światła do jazdy dziennej :?: Mi się twoje rozwiązanie podoba bo ma ręce i nogi i tez bym sobie tak u siebie zamontował :wink:
Sa ta Hella :?:

Dobrze ze w Austrii znieśli w końcu jadze w dzień na światłach ale w Polsce jak jadę tylko parę km do miasta to mnie włączanie świateł denerwuje :wink:

seba323 - Pią Lut 05, 2010 09:50

Hejka wracam do tematu:P mam pytanie ma ktoś z was zamontowane diody Z homologacją ?? jeśli tka prosze o fotki , znudziło mi sie już włączanie i wyłańczanie nielegalnych światełek chce kupić teraz te z homologacją jeśli ktoś takie już montował proszę o wypowiedz , czy trudno zamontować ? , Jaka cena? na allegro patrzyłem to 100-125 zł sporo może ktoś zna tańsze ?


ash widze że ty masz takie diody trudno jest je zamontować?? do czego je podłącze sie też do postojówek?

Fredziu89 - Sro Lut 10, 2010 14:58

JA u siebie zamontowałem listwy 48 led miedzy lampami a zderzakiem wygląda nawet ładnie :D
kqba - Czw Mar 25, 2010 08:06

Sorry koledzy ale dla mnie te wszystkie LEDy to niezła WIOCHA! Kojarzy mi się to z wiejskim tunningiem Malucha albo Golfa. EngelEyes jeszcze są w miarę akceptowalne ale ledom mówię stanowcze NIE!
Ładnie to wygląda w Audi R8 i A4 ale nie widziałem innego auta w którym wyglądało by dobrze. Nawet nowe A6 zalatuje wioską.

kamax_19 - Czw Kwi 15, 2010 22:24

kqba napisał/a:
Sorry koledzy ale dla mnie te wszystkie LEDy to niezła WIOCHA! Kojarzy mi się to z wiejskim tunningiem Malucha albo Golfa. EngelEyes jeszcze są w miarę akceptowalne ale ledom mówię stanowcze NIE!
Ładnie to wygląda w Audi R8 i A4 ale nie widziałem innego auta w którym wyglądało by dobrze. Nawet nowe A6 zalatuje wioską.


Pewnie słyszałeś że o gustach się dyskutuje :!: :!:

Każdy wprowadza w swoim Roverku takie modyfikacje jakie mu się podobają i czy cieszą się one większą lub mniejszą aprobatą to już kwestia gustu :ok: :!: :>

Dla jednego to wiocha czy agro tuning a dla innych upiększenie swojego "R"

Jak dla mnie elegancko :!: Popieram wszystkie te modyfikacje i napewno z którejś skorzystam w niedalekiej przyszłości :!: :!:

camaro17 - Pon Kwi 19, 2010 23:00

Dobra przyznać się, kto śmiga z naszych na światłach do jazdy dziennych z homologacją :wink: Temat z pseudo listwami LED do jazdy dziennej już przerobiłem i raczej czas na jakieś zmiany na nowy sezon, także prosił bym kolegów o pokazanie jak to u was wygląd, ale tylko te z homologacją. :!:
olek997 - Wto Kwi 20, 2010 01:23

camaro17, DOBRA MYŚL! chętnie w swoim zamontuje coś takiego!
Matius - Sro Kwi 21, 2010 18:58

ja mam pytanie bo zbytnio nie rozumiem...


jeżeli zapalam samochód (nie włączam jeszcze świateł) to te światła dzienne mają mi się zapalić tak?

daje na jakiekolwiek inne światła (postojowe, mijania, drogowe) to te ledy gasną tak?


obecnie to z światłami dziennymi muszą się palić tylne postojowe czy nie bo już się gubię ;/

Mayson - Sro Kwi 21, 2010 19:39

Matius napisał/a:
jeżeli zapalam samochód (nie włączam jeszcze świateł) to te światła dzienne mają mi się zapalić tak?
daje na jakiekolwiek inne światła (postojowe, mijania, drogowe) to te ledy gasną tak?

Wg przepisów powinny tak działać, jak piszesz, ale to oznacza, że nie muszą tak działać ;)
Matius napisał/a:
obecnie to z światłami dziennymi muszą się palić tylne postojowe czy nie bo już się gubię

Nie muszą.

Matius - Sro Kwi 21, 2010 20:11

Mayson, dzięki bardzo :)

to chyba sobie zamontuje :)

camaro17 - Czw Kwi 22, 2010 08:19

Mayson, a ty masz w swojej R600 zamontowane dzienne? Bo kiedyś widziałem zdjęcie twego R ale nie wiem czy to czasem nie był VT?? Jeżeli masz rzeczywiście zamontowane to czy jesteś z tego zadowolony?
Mayson - Czw Kwi 22, 2010 09:44

camaro17 napisał/a:
a ty masz w swojej R600 zamontowane dzienne

Mam dzienne z homologacją i jestem zadowolony bardzo. Sam fakt, że szkło reflektora nie jest gorące świadczy, ile energii oszczędzam. W (prawie) całym aucie wymieniłem żarówki na LEDowe. Mogę tylko polecić to rozwiązanie :ok: Ja muszę tylko przenieść je w miejsce halogenów, żeby było 60cm między nimi odstępu.

Kozik - Czw Kwi 22, 2010 09:49

Mayson tylko w zimie jak zapyli z tyłu to nie widać wcale świateł ;)
Mazak - Czw Kwi 22, 2010 10:10

Mayson napisał/a:
Mam dzienne z homologacją i jestem zadowolony bardzo
może się pochwalisz jakąś fotką :smile:
Mayson - Czw Kwi 22, 2010 10:26

Kozik napisał/a:
Mayson tylko w zimie jak zapyli z tyłu to nie widać wcale świateł

Nie, no w takich przypadkach to zwykłe światłą się włącza :]
Mazak napisał/a:
może się pochwalisz jakąś fotką

A już wrzucałem tę fotkę w jakimśwątku o lampach ale nie mogę znaleźć...

Mazak - Czw Kwi 22, 2010 10:33

Cytat:
A już wrzucałem tę fotkę w jakimśwątku o lampach ale nie mogę znaleźć...
mi też się nie rzuciła w oczy ,faktycznie są dość blisko ale jak już wrzucisz w miejsce halogenów to będzie gitarka ,ładne ładne
Kozik - Czw Kwi 22, 2010 12:20

Mayson napisał/a:
Kozik napisał/a:
Mayson tylko w zimie jak zapyli z tyłu to nie widać wcale świateł


Nie, no w takich przypadkach to zwykłe światłą się włącza


Ja myślałem o tylnych światłach. Jak jeździłem w zimie na zwykłych żarówkach to lampy wypalały śnieg i były widoczne cały czas po założeniu ledów jak zalepia to zalepia wszystko niezależnie czy światła włączone czy nie ;)

VanOrtega - Sro Lip 14, 2010 12:48

ojj te wygladaja swietnie.
Przyblizy mi ktoś jak zrobic takie lampy?
Montaz, o co w tym chodzi i od strony prawnej jak to wyglada?
Mniej wiecej ceny takich cacek itp

Prosze o pomoc

Krzysi3k - Sro Lip 14, 2010 13:09

Ta listwa to zapewnie samoróbka. Światła to Angel Eyes do R25/ZR - niestety dostępne tylko wersje angielskie...
seyfer - Sro Lip 14, 2010 13:25

albo sam sobie skręć :D
http://www.youtube.com/watch?v=YqucnKCOR1E

Krzysi3k - Sro Lip 14, 2010 14:11

No tak, tylko co zrobić ze szkłem ryflowanym?
seyfer - Sro Lip 14, 2010 14:18

to juz chyba kazdy indywidualnie musi interweniować, jedni je zostawią..... jedni zrobia to na gładko. Sam z ciekawości sie przymierzam do "zrobienia" ringów, jednak nie po to żeby auto szpecic tylko dla celów czysto-edukacyjnych ;)
Krzysi3k - Sro Lip 14, 2010 14:41

seyfer, na gładko je zeszlifować? Toż wszystkich oślepiać w takim razie będą...
camaro17 - Sro Lip 14, 2010 19:55

VanOrtega, z tego co pamiętam to ten koleś na angielskim forum opisywał jak to zrobił, szukałem ale wątek jest już nie aktualny i nie ma żadnych zdjęć :( Jak dobrze pamiętam kupił tuningowe ringi chyba od bmw i rozkleił reflektory a później zamontował jak leci :) A na koniec mamy taki oto efekt na górze reflektora są zamontowane zwykłe listwy LED 24cm.
desperado67 - Sob Lip 17, 2010 19:02

camaro17 napisał/a:
VanOrtega, z tego co pamiętam to ten koleś na angielskim forum opisywał jak to zrobił, szukałem ale wątek jest już nie aktualny i nie ma żadnych zdjęć :( Jak dobrze pamiętam kupił tuningowe ringi chyba od bmw i rozkleił reflektory a później zamontował jak leci :) A na koniec mamy taki oto efekt na górze reflektora są zamontowane zwykłe listwy LED 24cm.


Mozliwe że widziałeś moje ringi. Ringi od BMW są to neony(potrzebny transformator) a nie diody(przynajmniej te co ja mam) dają piękne światło(7000-8000K) i przedewszystkim są jednostronne co nie powoduje odbicia światła od klosza. PIęknie się prezentują nawet w dzień w przeciwieństwie do ledów które mają oświetlenie punktowe(diody).