Zobacz temat - [r 200 1.4, 55KW] filtr kabinowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r 200 1.4, 55KW] filtr kabinowy

stopa1983 - Czw Lip 09, 2009 16:44
Temat postu: [r 200 1.4, 55KW] filtr kabinowy
Witam,
od niedawna posiadam rover 200 (3-drzwiowy, 1.4, 55KW) z klimatyzacją. Chciałem więc wymienić filtr kabinowy, bo tak mi doradzili w serwisie klimatyzacji. I tu zaczyna się problem. Grzebałem za schowkiem pół dnia i nie znalazłem. Zaprowadziłem autko do mechanika i też nie znalazł. Możliwe, że w ogóle nie ma tego filtru w moim aucie? Dziwi mnie fakt, że u kumpla w roverze 200 (5-drzwiowy) jest ten filtr.

Toshiro - Czw Lip 09, 2009 17:23

u mnie w 3 drzwiowym jest ten filtr za schowkiem, dziwne że ty go nie masz i też mam 1.4 :) 96 r.
staf - Czw Lip 09, 2009 17:31

Toshiro napisał/a:
u mnie w 3 drzwiowym jest ten filtr za schowkiem, dziwne że ty go nie masz i też mam 1.4 :) 96 r.


Znajomy ma taki sam model R i też u niego jest.

stopa1983 - Czw Lip 09, 2009 17:44

Więc coś musiało być tam kombinowane pod tym schowkiem. Warto w ogóle zawracać sobie głowę tym filtrem żeby go wstawić czy lepiej zostawić bez filtra tak jak teraz jest? Mocno rzutuje to na coś?
SeevS - Czw Lip 09, 2009 18:54

stopa1983 napisał/a:
Więc coś musiało być tam kombinowane pod tym schowkiem. Warto w ogóle zawracać sobie głowę tym filtrem żeby go wstawić czy lepiej zostawić bez filtra tak jak teraz jest? Mocno rzutuje to na coś?


Ja też nie miałem filtra kabinowego po kupieniu auta, kupiłem i zamontowałem. Sprzedający powiedział że w zimie lepiej wyjąc go żeby auto się szybciej grzało... Rzutuje to na to że np. szybko osadza się brud na tapicerce i jest brak oczyszczania powietrza szczególnie jak masz klimatyzacje...

ash - Czw Lip 09, 2009 19:36

nie masz filtra bo masz klimatyzacje niefabryczną (DIAVIA), kto ma fabryczna to ma filtr. Jezeli ktos nie ma filtra i klimatyzacji to mam do sprzedania obudowe aby zamontowac sobie takowy filtr.
stopa1983 - Czw Lip 09, 2009 19:42

SeevS napisał/a:

Ja też nie miałem filtra kabinowego po kupieniu auta, kupiłem i zamontowałem. Sprzedający powiedział że w zimie lepiej wyjąc go żeby auto się szybciej grzało...


Gdyby ktoś go tylko wyjął to by było miejsce na niego, a tam jest wszystko zabudowane i nie ma gdzie go wsadzić. Jest to możliwe, że fabrycznie jest tak zrobione i nie było miejsca na filtr kabinowy?

Toshiro - Czw Lip 09, 2009 20:15

stopa1983 napisał/a:
Gdyby ktoś go tylko wyjął to by było miejsce na niego, a tam jest wszystko zabudowane i nie ma gdzie go wsadzić. Jest to możliwe, że fabrycznie jest tak zrobione i nie było miejsca na filtr kabinowy?


Z jakiego roku jest Twój R :?:

kasjopea - Czw Lip 09, 2009 20:22

Tak jak napisał ash, jest to zapewne klimatyzacja niefabryczna. Może zrób zdjęcie i wrzuć tutaj.
b0b3k - Czw Lip 09, 2009 21:33

Tez nie mam miejsca bo klima dokładana ,od kiedy padla chlodnica to nie mam klimy bo nie ma takie jnigdzie :p
arturky - Nie Lip 12, 2009 12:11

stopa1983, najprawdopodobniej masz dokładaną klimę DIAVIA (niefabryczna) jak napisał ash. Nie szukaj filtra, bo go nie ma... :grin: