Zobacz temat - [R75] Spalanie z włączoną klimą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Spalanie z włączoną klimą

wellingborough - Czw Lip 16, 2009 13:45
Temat postu: [R75] Spalanie z włączoną klimą
Witam wszystkich! Nasunęło mi się pytanie odnoście spalania auta z włączoną klimą. Pytanie jest bardzo proste. Mianowicie - czy jeśli klimatyzacja jest nastawiona na chłodzenie (LOW) lub (dajmy na to) 21 stopni C. to spalanie auta jest jednakowe, czy może zakres temperatury włączonej klimy przekłada się również na większe lub mniejsze spalanie auta??? I może jeszcze jedno pytanie. Moje auto to R75 2.5 V6 2001r. O ile więcej auto spala z włączoną klimą. Na pewno wielu z Was prowadziło lub prowadzi statystykę spalania. Pragnę się dowiedzieć czegokolwiek na ten temat. Gdzie i jak najlepiej serwisować klimatyzację? No i ile to kosztuje??? Pozdrawiam wszystkich Roverkowiczów !! ! :)
mimo66 - Czw Lip 16, 2009 14:32

Mam też taki silnik i spalanie przy klimie teraz latem w drodze nad morze z Gorzowa wzrosło mi o jakieś 0,5 - 0,8 litra(zależy od korków).
Nie jest źle w porównaniu z otwartym oknem i hukiem powietrza, lub duchotą w środku.
:wink:

marynabiala - Czw Lip 16, 2009 15:45

Przy temacie klimy mam pytanie,ostatnio wybralem sie w podroz i jadac rano godz 5 nie wlaczalem klimy-dlaczego przez wloty powietrza wlatuje cieple powietrze.Czy jest mozliwosc nadmuchu zimnego powietrza bez wlaczania klimy.Po co jest ta galka pod zegarem.Jeszcze jedno pytanie jak wlacze klime czemu czasami wlacza sie automatycznie przycisk automat-tzn dioda-nie moge sie tu polapac.W citroenie moglem nastawic temp .automatycznie i mialem zimny nadmuch-jak wlaczylem przycisk klima to lecialo schlodzone powietrze .Bede wdzieczny za pomoc
damiwr - Czw Lip 16, 2009 15:54

ECON oznacza jeżeli jest taki napis że klima jest wyłączona nie mają znaczenia opcje klimy,temp., czy czego innego.

Brak napisu ECON oznacza że klima pracuje.

Ten pod zegarkiem jest odpowiedzialny za to że leci zimne lub leci ciepłe (oczywiście jeżeli jest włączona klima lub na zewnątrz są ku temu warunki) ( tak mi się z badań wydaje może się mylę proszę o poprawienie) powietrze na tylnej kanapie cały czas leci zimne i można tylko zamknąć aby w ogóle nie leciało.

Mi też czasami włącza się samoistnie Auto myślę że może to mieć coś wspólnego z czujnikiem nasłonecznienia znajdującego się po środku podszybia z przodu. :shock: ale też mogę się mylić :mrgreen:

Mix - Czw Lip 16, 2009 15:56

wellingborough, mój emdżik bierze ok. 0,2-0,5l więcej przy włączonej klimie. Nie ma znaczenia jak ją ustawisz. W dużym uproszczeniu: jeśli nawet włączysz na LOW, to i tak AC działa pełną parą, mimo, że mniej zimnego powietrza wpada do kabiny.
Co do mega dokładnych danych, dot. spalania - w marcu kiedy było już na tyle ciepło, że silnik nie pracował w warunkach zimowych - 6,39l/100km. Na przełomie maja i czerwca, a więc gdy temperatury były podobne do tych teraz, przy klimie włączonej praktycznie przez 80%-90% jazdy i przy takim samym stylu jazdy, wyszło "diaboliczne" 6,66l/100km :twisted:

Zukowaty - Czw Lip 16, 2009 23:04

Autostrada bez klimy 8.5-9 z klimą 9-9.5 tak więc ok. 0.5l więcej.
REMO - Pią Lip 17, 2009 15:38

wellingborough- ja powiem tak- na długich odcinkach jadac na klimie nie odczułem specjalnie jakiejs różnicy więc pewnie spalił niedużu więcej,ale w mieście to ho ho ho potrafił pietnastaka wychlać.
P.S. Pozdro ze środka wyspy!

staf - Pią Lip 17, 2009 15:46

Zukowaty napisał/a:
Autostrada bez klimy 8.5-9 z klimą 9-9.5 tak więc ok. 0.5l więcej.

Masz na myśli odcinek 100-tu km. Tak?

REMO - Pią Lip 17, 2009 15:46

wellingborough napisał/a:
Gdzie i jak najlepiej serwisować klimatyzację? No i ile to kosztuje???

Wyczytałem w jakiejś lokalnej gazecie ,że za full service klimy od 55 funa krzyczeli, ale na ilu by się skończyło to nie wiem. Najlepiej jechać do serwisu który tylko robi klimy i to najlepiej do takiego w którym juz ktos był żeby mieć pewność , że wiedzą co robią (wiedzą co robią - za dużo jest takich co myślą , że wiedzą co robią)

Zukowaty - Pią Lip 17, 2009 19:11

staf napisał/a:
Zukowaty napisał/a:
Autostrada bez klimy 8.5-9 z klimą 9-9.5 tak więc ok. 0.5l więcej.

Masz na myśli odcinek 100-tu km. Tak?

No tak... a coś nie pasuje?

blazi - Pią Lip 17, 2009 19:19

Włącz sobie chwilowe spalanie na kompie i zobaczysz jaka jest różnica przy włączonej i wyłączonej klimie, u mnie ok. 0,6L
Zukowaty - Pią Lip 17, 2009 19:21

blazi, trasę to ja robiłem 1100km, więc wynik mam bardzo wiarygodny. Raz z klimą a innym razem bez i wychodziło mi ok. 0.5l na 100 różnicy (czyli z reszta tyle co napisałeś).
blazi napisał/a:
chwilowe spalanie

Nie ma takiego czegoś w R75 (chyba że o serwisowych w zegarach mówisz)

staf - Pią Lip 17, 2009 19:34

Zukowaty napisał/a:

No tak... a coś nie pasuje?

Zapytałem tylko. Skąd pytanie w takiej formie?

Zukowaty - Pią Lip 17, 2009 19:53

staf, :hahaha: to nie było złośliwe :mrgreen: Po prostu się zapytałem czy coś nie pasuje w tym co napisałem że się pytasz.
blazi - Pią Lip 17, 2009 22:11

Zukowaty napisał/a:
[Nie ma takiego czegoś w R75 (chyba że o serwisowych w zegarach mówisz)


Tak, piszę o serwisowych zegarach. Diagnostyka ODBC.

Zukowaty - Pią Lip 17, 2009 22:17

To ja sobie jak już robiłem takie coś to kasowałem po prostu spalanie i pokazywało mi od nowa czyli aktualne. Każdy sposób dobry.
SeniorA - Nie Lip 19, 2009 20:03

wellingborough napisał/a:
O ile więcej auto spala z włączoną klimą.
nie da się jednoznacznie określić bo zależy od wielu czynników. Mogę podać,że u mnie badane w różnych warunkach jazdy było od 0.4-1.1 więcej. To są dane ze wskażnika chwilowego zużycia paliwa ,bo mam ( nie OBC ).
wellingborough - Wto Lip 21, 2009 12:28

A jak można sprawdzić chwilowe zużycie paliwa? To jest dość skomplikowane i zapewne trzeba wiedzieć, która opcja do czego służy!!! Ja coś tam próbowałem kombinować ale nie chcę się w to zagłębiać bez jakiegokolwiek zielonego pojęcia żeby czegoś nie schrzanić!
mimo66 - Wto Lip 21, 2009 13:20

Ja nic nie kombinuje, po prostu gdy chcę sprawdzić ile w danej chwili pali to resetuje średnie spalanie i komp zaczyna obliczanie od zera.
SeniorA - Sro Lip 22, 2009 09:20

wellingborough napisał/a:
A jak można sprawdzić chwilowe zużycie paliwa?


http://forum.roverki.eu/v...styka+komputera
p.4.0

wellingborough - Sob Lip 25, 2009 12:33

SeniorA, wielkie dzięki za link! Wydrukowałem sobie cały insrtuktarz! Na pewno się przyda!!!