Zobacz temat - [Freelander] Wymiana silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Wymiana silnika

pytlus - Pią Lip 17, 2009 18:13
Temat postu: [Freelander] Wymiana silnika
witam forumowiczów.
czy ktoś z Was wie czy jest możliwość zamiany silnika w freelandku 1.8benz 98' ?? ?????
mam na myśli jak najmniej inwazyjną zamiane??????
czy wogóle jakiś silniczek pasuje????

czekam na wszelkie sugestie.

oprawca_1978 - Pią Lip 17, 2009 20:20

Najprostszym rozwiązaniem byłaby wymiana na taki sam silnik, bo otwartych drzwi zazwyczaj się nie wyważa.
A dla czego akurat aż takie działanie, co się z obecnym dzieje, umarł, czy ktoś popsuł?

pytlus - Sob Lip 18, 2009 22:38

hej.
skąd takie działanie?
landka kupiłem 3 miesiace temu i nie przejechałem nim nawet 1000km.
to komputer ,to termostat, podpory i jeszcze wiele można byłoby wymieniać.
gdyby nie poczciwa Zafirka śmigałbym na nogach( pomyśleć że chciałem ją sprzedać).
bogatszy o doświadczenie jakie już sam zdobyłem tak sobie wymyśliłem czy przypadkiem jakaś hond atam nie bedzie pasowała.
a dlaczego wymiana:
spadł przewód z chłodnicy i zanim wsaznik temperatury zdążył zareagować posypały sie pierścienie :beczy:
mechanik powiedził ze wymiana samych pierścieni nic nie da bo i tak po przejechaniu 1000km szlag je trafi a jes kosztowna (graty +robota 1200pln) i doradził szukać drugiego silniczka.

Free - Nie Lip 19, 2009 21:11

Hmm... Kiedyś na Allegro wystawiony był freelander z ponoć całym zespołem napędowym od BMW X3...
michone - Nie Lip 19, 2009 21:27

tam siedzi zwykla k seria wiec na upartego nawet 1.4 z poldka wsadzisz ;) szukaj 1,8 z r 200, najlepiej golasa i caly osprzet wez ze swojego silnika.

http://www.allegro.pl/ite...r_87tys_km.html

gdzies na zachodniej stronie widzialem freeladera z silnikiem 1.8vvc wiec nie powinno byc problemow

pytlus - Pon Lip 20, 2009 07:26

tak też zrobie,nie będę szukał miodu tylko kupię najtańszego golasa ,wszystko przełoże i szybko do komisu, żeby przypadkiem coś znowu się nie zapsuło.
dzięki i pozdrowionka