Zobacz temat - [R75] Dziwna sprawa ... komputer ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dziwna sprawa ... komputer ?

argail - Nie Lip 19, 2009 22:48
Temat postu: [R75] Dziwna sprawa ... komputer ?
Miałem dziś dziwną sytuację ze swoim Roverem ... Wracałem z długiej trasy, samochód ostatnie dwa dni stał na dworzu - po przejechaniu dziś jakiś 200km przestały działać mi kierunkowskazy - to znaczy myślałem że nie działają - bo nie paliły się stosowne kontrolki na tablicy - a same kierunki działały, później kierunki działały z opóźnieniem - włączam prawy, mija kilka sekund dopiero zaczyna działać, wyłączam - znów kilka sekund i się wyłącza.
Później zwróciłem uwagę, że nie działa mi kontrolka długich świateł....
Później przestał mi działać centralny, nie otwierał się bagażnik.
Następnie nagle komputer poinformował mnie radośnie ze mam otwarte wszystkie drzwi i klapy .. przy 120km/h ?? ??
Stanąłem na parkingu, pooglądałem co się dało - nic.
Zgasiłem silnik... i to był błąd ;)
Po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu go, pomrygały diody, znów info że otwarte wszystkie drzwi, i nagle na wyświetlaczu napis "Engine Disabled" ... i cisza.
Samochód nie reaguje na zapłon, cisza.
Odpiąłem więc akumulator, poczekałem z 10 min, zapiąłem ponownie - znów "Engine Disabled" - ok, więc trzy razy przekręcam kluczyk - wreszcie błąd zniknął, silnik odpalił.
Niestety, po przyjechaniu do domu, wszystko zaczęło się od nowa - te same objawy wraz z komunikatem.
Samochód postał z odpiętym aku ze 3h -po podpięciu dał się odpalić, i zamknąć centralnym na noc.

I teraz - o co chodzi ?? ?
Samochód stał całą noc na deszczu - może zamókł ?? ? Ale na podszybiu nie było wody - sprawdzałem, kanał drożny ....

thef - Nie Lip 19, 2009 22:57

Spróbuj naładować akumulator porządnie, a najlepiej podmień na stuprocentowo sprawny.
Zukowaty - Nie Lip 19, 2009 23:05

To raczej nie będzie aku bo nawet kiepskie w trasie by się doładowało. Nawet jak nie trzyma pojemności to jeszcze jest alternator podczas jazdy.
Ja bym raczej szukał jakiejś zwary że tak wszystko szaleje...albo masa gdzieś jest kiepska.

argail - Nie Lip 19, 2009 23:16

thef napisał/a:
Spróbuj naładować akumulator porządnie, a najlepiej podmień na stuprocentowo sprawny.

Akumulator kupiony w lutym br , na gwarancji - wytrzymał największe mrozy, nigdy nawet nie jęknął o zasilanie ...

Jugol - Nie Lip 19, 2009 23:34

....może z powodu dużej wilgotności, a następnie wysokiej temp. gdzieś się para skropliła w okolicach styków kompa- proponuję to sprawdzić. W mojej pracy wilgotność , a następnie dość duża temp. tak wlaśnie wpływa niekorzystnie na elektronikę.
sTERYD - Pon Lip 20, 2009 09:26

ja bym stawiał raczej na moduł LSM (ten przy włączniku od świateł), on odpowiada za pracę zegarów i kontrolek. Być może dostał gdzieś trochę wody i wariuje... wyjmij go i wysusz porządnie, może mu przejdzie :hm:
argail - Pon Lip 20, 2009 10:08

Ok, wyjmę i wysuszę co się da.... ale co z tym komunikatem "Engine Disabled" ?? ? LSM może to powodować ?
Marian_K - Pon Lip 20, 2009 10:28

argail napisał/a:
Samochód stał całą noc na deszczu - może zamókł ?? ? Ale na podszybiu nie było wody - sprawdzałem, kanał drożny ....
A może jednak odrobina wody 'skropiła' komputer lub fragment instalacji? Teraz wszystko wyschło i działa prawidłowo. Mi to wygląda na jakieś wodne 'perypetie'.

Pozdrawiam!