Zobacz temat - [R75 2.0CDTi '04] pasy bezpieczeństwa - wymiana
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 2.0CDTi '04] pasy bezpieczeństwa - wymiana

Zajac1941 - Sob Lip 25, 2009 16:19
Temat postu: [R75 2.0CDTi '04] pasy bezpieczeństwa - wymiana
Jak wymontować pas bezpieczeństwa kierowcy, czy ktoś to robił?
sTERYD - Sob Lip 25, 2009 17:16

Kiedyś wymontowywałem (w maluchu), bardzo proste -odkręcasz 2 śrubki i pas wymontowany... :cool:

Zapoznaj się z zasadami kącika, słownikiem ortograficznym i zauważ, że nie każdy potrafi czytać w myślach :evil:

Kot - Sob Lip 25, 2009 17:20

ja też w maluchu:) ale domyślam się, że koledzie chodzi o pasy w Roverze 75 ;)
sTERYD - Sob Lip 25, 2009 17:23

nic w tej kwestii nie napisał, więc domyślać to się możemy... :evil:
Zajac1941 - Pon Wrz 07, 2009 11:01

Sorki, moja wina. Oczywiście chodzi o Rovera R75. Wymiana pasa bezpieczeństwa kierowcy a w szczególności jak zdjąć tapicerkę ze słupka żeby odkryć pas.

Dodatkowe pytanie - czy można naprawić zwijarkę pasa?

witia24 - Nie Gru 13, 2009 23:16
Temat postu: ok
zajac mam ten sam problem dales sobie ztym rady napisz jak.
pita2323 - Wto Kwi 14, 2015 10:09
Temat postu: Tylny prawy pas
Witam. Podepnę się pod temat. Mam taki problem że rozwinął mi się prawy tylny pas i teraz się już nie zwinie czy trzeba go wymienić i jak to zrobić a może da się go jeszcze naprawić. :oops:
wellman - Wto Kwi 14, 2015 12:00

pita2323, napinacz jest raczej nienaprawialny. Do wymiany najlepiej rozebrać kanapę i - jeśli masz sedana - zdjąć (lub przynajmniej podnieść) tylną półkę (a przy tym dla wygody dobrze zdemontować osłony tylnych słupków). Przygotuj się na problemy ze śrubą mocującą pas do karoserii, z resztą raczej pójdzie bez większych komplikacji.

Oczywiście zanim się do tego zabierzesz, odpiąć aku.

pita2323 - Wto Kwi 14, 2015 13:02

Dzięki wellman. Do pasów się już dostałem zdejmując boczki i tylną półkę, ktoś już przy tym grzebał bo bok od napinacza tam gdzie znajduje się sprężyna był wyłamany i zaklejony taśmą. Muszę zakupić pas na alledrogo i zamontować. Jeszcze jedno pytanko wellman czy tam znajduje się tylko jedna śruba. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam :smile:
wellman - Wto Kwi 14, 2015 17:02

Napinacz jest do metalowej podstawy półki przymocowany jedną śrubą i końcówka pasa jest do karoserii też przymocowana jedną śrubą.

Powodzenia! :-)

jolo - Wto Kwi 18, 2023 16:32

Po wymontowaniu pasa od strony kierowcy, pas zwinął się, że został zapas nieco mniejszy niż w czasie gdy jest prawidłowo zamontowany w pojeździe. Teraz za cholerę nie mogę go w jakikolwiek sposób wysunąć aby móc zamontować go ponownie. Do momentu demontażu działał poprawnie. W samym mechanizmie nic nie grzebałem. Wyciągnąłem z piwnicy 2 pasy które miałem w zapasie i taka sama sytuacja. Pasy są zwinięte i i ani drgną. Jest jakiś patent na odblokowanie?
wellman - Wto Kwi 18, 2023 19:08

jolo, w zwijaczu pasa jest zapadka, która blokuje wysuwanie. Istotna może być pozycja, w jakiej znajduje się zwijacz, więc spróbuj trzymać go w pozycji możliwie zbliżonej do tej, jak jest zamontowany i wtedy delikatnie spróbuj rozwijać. Powinno się udać.
Teoretycznie możesz spróbować rozebrać zwijacz, wyczyścić, nasmarować itp., ale osobiście bym odradzał taką zabawę. Nie jest niewykonalna, ale wymaga stoickiego spokoju i cierpliwości. ;-)

jolo - Wto Kwi 18, 2023 20:26

Dziękuję za pomoc!