Zobacz temat - [R75] Pytanie o obrotomierz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pytanie o obrotomierz

dlugigl - Nie Lip 26, 2009 22:25
Temat postu: [R75] Pytanie o obrotomierz
Witam, mam roverka 75 2.0 CDT z 99 roku. Jest to diesel. Mam takie pytanie - moj obrotomierz wyglada na obrotomierz od benzyny, ma 7,5 tysiaca maksymalnych obrotow. Jadac szybko i starajac sie "żylowac" auto, nie moge przeskoczyc 4,5 tysiaca obrotow wedlug wskazan tego obrotomierza, a teoretycznie zostaje mi jeszcze duzy zapas. Czy oznacza to, ze moje auto bylo skladane z 5 innych i akurat wzieli obrotomierz od benzynowki, czy tak po prostu mogli wsadzic jeszcze w fabryce, bo akurat pod reka nie mieli innych? Zna ktos moze taki przypadek? ;)

Pozdrawiam

SeniorA - Nie Lip 26, 2009 22:31

dlugigl napisał/a:
czy tak po prostu mogli wsadzic jeszcze w fabryce,
nie ma takiej możliwości
blazi - Nie Lip 26, 2009 22:32

Na pewno to obrotomierz z benzyniaka. Czyli jakieś modyfikacje były w twoim aucie robione - bo pomyłka w fabryce raczej wydaje mi się nieprawdopodobna.Poszukaj sobie jakiejś tuningowej (papierowej) nakładki na obrotomierz (wyskalowanej na diesel'a) i nałóż na obecny zegar.
dukat11 - Nie Lip 26, 2009 23:06

blazi napisał/a:
Poszukaj sobie jakiejś tuningowej (papierowej) nakładki na obrotomierz (wyskalowanej na diesel'a) i nałóż na obecny zegar.


Nakładka nic nie da gdyż obrotomierz pokazuje dobrze obroty. Tylko zakres ma duży jak dla benzyny. Możesz zmienić cyferblat od diesla ale musisz jeszcze przeprogramować licznik.

W kwestii programowania polecam kontakt z Szymonem:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=470

SeniorA - Nie Lip 26, 2009 23:22

dlugigl napisał/a:
a teoretycznie zostaje mi jeszcze duzy zapas.
max to 4900 obr/min , tak że on może być już przeskalowany , bo 4500 to 3500 na liczniku diesla.