Zobacz temat - [R75] Trzeszczenie w kole przy skręcie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Trzeszczenie w kole przy skręcie

michal1212 - Wto Lip 28, 2009 21:19
Temat postu: [R75] Trzeszczenie w kole przy skręcie
Witam mam pytanko ,może ktoś miał taki przypadek... przy mocnym skręcie w lewo slychać tarcie metaliczne w prawym przednim kole , [turkot stukot] byłem u mechanika i nie wiadomo co jest, gdzies trzeszczy a nie wiadomo gdzie.

pozdrawiam i czekam na posty !! !!!!!!!


brt: zachęcam do używania guziczka "pisownia" przed wysłaniem posta :ok:

praktis - Wto Lip 28, 2009 22:05
Temat postu: Re: [r 75 2.0 v6 00]
michal1212 napisał/a:
czeszczy



Przepraszam ale co robi??? :shock:

staf - Wto Lip 28, 2009 22:11

praktis, No poprostu czeszczy :hahaha:
blazi - Wto Lip 28, 2009 22:19

Nie wiem nad czym się tu zastanawiać, przecież wyraźnie napisane że czeszczy :rotfl:
michal1212 - Wto Lip 28, 2009 22:43
Temat postu: Re: [r 75 2.0 v6 00]
praktis napisał/a:
michal1212 napisał/a:
czeszczy



Przepraszam ale co robi??? :shock:


zgrzyta i nie mam pojecia co jest

praktis - Wto Lip 28, 2009 22:46

A sprawdzałeś zawieszenie gdzieś na stacji diagnostycznej? Może są luzy w zawieszeniu (wahacz, drążki itp) albo przegub stuka. Tarcie opony o nadkole wykluczyłeś?
michal1212 - Wto Lip 28, 2009 22:49

praktis napisał/a:
A sprawdzałeś zawieszenie gdzieś na stacji diagnostycznej? Może są luzy w zawieszeniu (wahacz, drążki itp) albo przegub stuka. Tarcie opony o nadkole wykluczyłeś?


wszystko sprawdzone a dzieje sie to gdy skrecam w lewo i energicznie ruszam

praktis - Wto Lip 28, 2009 23:11

U mnie hałasował w ten sposób przegub zewnętrzny.
nitta - Sro Lip 29, 2009 11:53

michal1212 napisał/a:
Witam mam pytanko ,może ktoś miał taki przypadek... przy mocnym skręcie w lewo slychać tarcie metaliczne w prawym przednim kole , [turkot stukot] byłem u mechanika i nie wiadomo co jest, gdzies trzeszczy a nie wiadomo gdzie.

pozdrawiam i czekam na posty !! !!!!!


no to witam w klubie, tez mialem ten problem - a raczej nadal mam. I tez przy skrecie w lewo, czyli trzeszczy (brakowało mi tego słowa, ktore idealnie pasuje zeby wyrazic ten dźwiek) w prawym przednim kole. Wymieniałem na nowe (nie tylko z powodu tego trzeszczenia) oba wahaze, obie tuleje na wahaczach, obie koncówki drązka kierowniczego oraz prawego mcpersona (ze szrotu) i co ? Problem nie zniknął. Zresztą poczytaj sobie: http://forum.roverki.eu/v...nie+zawieszenie

Dodam ze na koncu przegub prawy tez wymienilem a trzeszczenie jak było tak jest. Tam (w tym temacie co ci podałem) chłopaki cos pisali o łozysku amortyzatora lub źle ulożonych klockach hamulcowych, ja narazie tego nie robie bo sie spłukałem, ale moze ty spróbuj zamiast wymieniac tyle rzeczy co ja. A jak sie okaze ze to łozysko amortyzatora lub cos z klockami hamulcowymi, to napisz koniecznie.