Zobacz temat - [R75] Moduł emulujący fabryczną zmieniarkę - MP3 działa :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Moduł emulujący fabryczną zmieniarkę - MP3 działa :)

rafet - Sro Lip 29, 2009 14:10
Temat postu: [R75] Moduł emulujący fabryczną zmieniarkę - MP3 działa :)
Czołem,
Dziś podłączyłem u fachowca z allegro (Podolszyn Nowy k. Raszyna) moduł pozwalający na oddtwarzanie mp3 z karty SD lub przez wejście USB np. pendrive.
Było trochę rzeźby z podłączeniem ale koniec końców udało się dobrać odpowiednią konfigurację czyli:
- zmieniarka wywalona ze schowka
- do złącza zmieniarki podłączony jeden z kabelków modułu pozwalającego na podłączenie
zmieniarki Sony
- do wspomnianego wyżej modułu podłączono moduł z wejściem USB i SD

Sterowanie z kierownicy działa bez problemu. Z karty SD można odczytać kilkaset plików mp3. Zapis mp3 wymaga zachowania pewnego porządku - jeszcze do rozgryzienia - według producenta powinno to być 5 katalogów po 99 utworów plus jeden główny katalog z bezpośrednio zapisanymi 99 plikami mp3. Muszę to sprawdzić. System audio widzi katalogi jak poszczególne dyski od 1 do 6. Żadnych zakłóceń, szumów, dźwięk cudny :)

Acha... Moje Audio to system z dużą nawigacją 4:3.

Fachman na mój gust ma dużą wiedzę o tym co robi bo jak wspomniałem było sporo rzeźby z podłączeniem. Dzwoniłem wcześniej do kilku gości z allegro w Polsce ale wszyscy albo kręcili nosem albo nie chciało im się podjąć tematu.

Koszt usługi wraz ze sprzętem 480 zł.
W moim "garażu" dane adresowe "magika".

Pozdro all!

pajda - Sro Lip 29, 2009 19:31

rafet, widze, ze piszesz o zbawieniu dla mnie...poruszalem ten temat kilkukrotnie, ale niestety bez efektu.

jezeli moglbys to opisz w formie tutorialu co i jak.
daj namiary na sprzet jaki zakupiles

z gory dzieki ! :wink:

rafet - Czw Lip 30, 2009 22:29

ok. w piątek bo dziś już wizja mi siada i idę spać ;)
pozdro

[ Dodano: Pią Lip 31, 2009 14:46 ]
Co się więc tyczy tutorialu...

Najlepiej jest podjechać do fachmana bezpośrednio, ponieważ to on montował wszystko.
Jeśli nie ma takiej możliwości proponuję wykonanie telefonu do niego i powołanie się na montaż tego modułu w moim MG.
Chodzi o to, że przez telefon ustaliłem z nim zakup modułu

z aukcji http://www.allegro.pl/ite...2gb_gratis.html

a po przyjeździe do fachmana i 2 godzinnych próbach podłączenia zarówno do modułu w bagażniku jak i złącza zmieniarki w schowku okazało się, że moduł ten nie zadziała - prince11 (login z allegro) postanowił wypróbować inne rozwiązanie.
Podłączył podobnie wyglądający moduł jak ten powyżej - wejście aux z boku i napis DMC do emulatora zmieniarki Sony (na poniższej fotce są inne złączki niż użyte u mnie - mój moduł jest podłączony tylko do przewodu zmieniarkowego)


Próby trwały kolejne 2 godziny. Przez ten czas fachman z próbnikiem w ręku ustalił wszelkie niezbędne podłączenia.

Wrażenia z jazdy ;) po kilku dniach użytkowania.
- drugiego dnia po instalacji musiałem zadzwonić do fachmana, ponieważ moduł zawieszał się i po odpaleniu samochodu po np. 3 h postoju system audio nie widział zmieniarki.
- pomagało jedynie chwilowe odłączenie przewodu i podłączenie ponowne przytrzymując jednocześnie 4 switch'e modułu
- przedwczoraj pojechałem do fachmana po telefonicznym umówieniu się
- fachman wylutował switch'e i wlutował nowe.
- problem ustąpił. po całodniowym postoju samochodu wystarczy nieraz wcisnąć przycisk reset na module i jest ok.

Ilości utworów
Ustaliłem już, że system audio widzi na karcie utwory bez katalogu (czyli w katalogu ogólnym;) ) oraz utwory w 4 katalogach - w sumie, więc daje to 5 katalogów po minimum 99 utworów.
Nie odkryłem jeszcze, według jakiego schematu odczytywane są utwory z karty (wydaje mi się, że kolejność odczytu odpowiada kolejności umieszczenia plików na karcie).
Poza tym system audio numeruje utwory od 1 do 9, później pojawia się przykładowo 2-..(2 to oznaczenie płyty a .. to chyba utwór 10 :rotfl: ) następnie ponownie numeruje wszystko od 1 i tak do końca ;) .
Jeszcze jedna sprawa, do której trzeba się przyzwyczaić to numeracja katalogów-płyt.
Z panelu jak i z wyświetlacza można wybrać płyty-katalogi od 1 do 6 przy czym 1 i 2 to będzie zawsze katalog główny (widoczny w czasie odtwarzania jako płyta 1), gdy wciśniemy 3 system wyświetli w czasie odtwarzania 2, dla 4 - 3, dla 5 - 4 i 6-5 :grin:

Jak widać nie jest to doskonałe rozwiązanie, ale idzie się przyzwyczaić do niedoskonałości tym bardziej, że całość rekompensuje nam piękny, ciepły i czysty dźwięk bez zakłóceń z głębokim basem.
Można też wykorzystać walające się w szufladach karty SD i pendrive'y o małych pojemnościach zamiast wrzucać całą muzę na jedną kartę. Zyskamy szybszy dostęp i porządek w schowku i podłokietniku ;)

Zanim dokonałem zakupu i montażu korespondowałem z 2 sprzedawcami z eBay (jeden z Niemiec a drugi z GB) - obydwaj twierdzili, że jeszcze nie mają tych urządzeń z softem do Rovera - coś w tym pewnie było, bo obecne rozwiązanie nie jest pozbawione wad.
Nie chciało mi się jednak czekać w nieskończoność (soft najpierw miał być w ciągu 2 tygodni, później miesiąca, dwóch... może nigdy się nie pojawi).

Jeśli to konieczne, to mogę obfotografować podłączenia.

pajda - Nie Sie 02, 2009 18:03

rafet, Wielkie dzieki ! w takim razie w poniedziałek dzwonie do sprzedajacego i ladnie obgadam z nim sprawe zakupu. Jezeli dolaczy dobra instukcje 'co i jak' to pewnie kupie tez sprzet, bo w innym przypadku nie usmiecha mi sie jechac z wlkp do wawki

pzdr ! :wink:

rafet - Wto Sie 04, 2009 07:17

Powodzenia :) Daj znaka jaki wynik.
Mója przystawka śmiga aż miło :)

ps. jeśli okazałoby się że po zakupie masz jakieś problemy z przystawką, to zawsze możesz ją podesłać do mnie a ja podjadę do gościa i przetestujemy ją na moim emdżiku...

maciejk1980 - Nie Cze 28, 2020 22:08

witam kupilem emulator zmieniarki NVOX NV1080A instalacja zajela 10 minut, odlancza sie kostke zmieniarki i wtyka kostke z zestawu NVOX, tylko problem w tym ze slychac szum silnika, czy ktos wie jak to wyeliminowac? puszczam z USB pendriva, jest czy tam wystarczy kupic filtr ktory sie podlancza w wejscie aux i dalej bede mogl z pendriva sluchac?

dodatkowy pomaranczowy kabelek zasilania z oryginalnej kostki NXOV podlaczylem do radiowego pomaranczowo niebieskiego, i wtedy nie trzeba przekrecac kluczyka zeby emulator zmieniarki mial zasilanie.