Zobacz temat - [R620] Jakie tarcze hamulcowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Jakie tarcze hamulcowe

BorysOpole - Sro Lip 29, 2009 23:47
Temat postu: [R620] Jakie tarcze hamulcowe
Witam !

Jakie tarcze hamulcowe polecacie do tego autka najlepiej jakies wentylowane wraz z klockami jakiej firmy na co zwrócić uwagę

dzieki za pomoc :grin:

zuber84cool - Czw Lip 30, 2009 00:19

To zależy jakie cię interesują a wybór jest duży,wiadomo też że R600Ti ma tarcze wentylowane :razz: ogólnie jeśli chcesz naprawdę dobre tarcze to rozejrzyj się za producentami tarcz takich jak tutaj np ZIMMERMANN TAROX EBC tylko oczywiście może uda ci się kupić taniej ale na jakości a zwłaszcza na bezpieczeństwie się nie oszczędza a dobre heble to podstawa :ok:
Mazak - Czw Lip 30, 2009 06:22

i nie zapomnij że razem z tarczami musisz wymienić łożyska :>
marthinez - Czw Lip 30, 2009 07:46

Blemen napisał/a:
i nie zapomnij że razem z tarczami musisz wymienić łożyska
Może, ale nie musi. :wink:
BorysOpole - Czw Lip 30, 2009 08:15

a czemu też łożyska i jakie łożyska
Mazak - Czw Lip 30, 2009 22:31

tak jest skonstruowane koło że nie zdejmiesz tarczy bez wyjęcia łożysk, teoretycznie da się to zrobić ale mało który mechanik to potrafi lub mu się nie chce z tym bawić a przy demontażu łożysko zazwyczaj rozchodzi się na dwie części i już go nie złożysz ,potem jak będziesz kupował graty na biegu to zapłacisz jak za zboże :shock: lepiej poszukaj sobie na spokojnie i kup zawczasu skf jest całkiem niezły...(osobiście nie polecam JC według mnie to kibel)
najlepiej poszukaj czegoś na allegro :/

BorysOpole - Czw Lip 30, 2009 23:47

czy łożyska są w każdym kole ? i o co się pytać kupując je
Zukowaty - Pią Lip 31, 2009 02:36

Cytat:
czy łożyska są w każdym kole ? i o co się pytać kupując je

Nie. Są tylko w co drugim. Reszta się kręci na pastę do butów :mrgreen:
Sorry ale nie mogłem się powstrzymać :wink:
Pewnie że są w każdym kole. Pytać się powinieneś o cenę a co do marki to tak jak kolega Ci doradził SKF. Niedrogi, łatwo dostępny i całkiem dobry.

Mazak - Pią Lip 31, 2009 19:44

Zukowaty napisał/a:
Cytat:
czy łożyska są w każdym kole ? i o co się pytać kupując je

Nie. Są tylko w co drugim. Reszta się kręci na pastę do butów :mrgreen:
:rotfl:
miałem na myśli przednie łożyska ,z tyłu nie trzeba zmieniać łożysk przy wymianie tarcz
ale co do tyłu to jestem pewny na 90% bo nie pamiętam jak się mylę to mnie poprawcie...

kwiatekt11 - Pią Lip 31, 2009 21:34

Blemen napisał/a:
Zukowaty napisał/a:
Cytat:
czy łożyska są w każdym kole ? i o co się pytać kupując je

Nie. Są tylko w co drugim. Reszta się kręci na pastę do butów :mrgreen:
:rotfl:
miałem na myśli przednie łożyska ,z tyłu nie trzeba zmieniać łożysk przy wymianie tarcz
ale co do tyłu to jestem pewny na 90% bo nie pamiętam jak się mylę to mnie poprawcie...
bzdury z tym wymienianiem łożysk piszecie. Ja osobiście wymieniałem tarcze z przodu i bez problemu to rozebrałem i wszystko jest ok bez zmiany łożysk :mrgreen:
marthinez - Pią Lip 31, 2009 22:36

kwiatekt11 napisał/a:
Ja osobiście wymieniałem tarcze z przodu i bez problemu to rozebrałem i wszystko jest ok bez zmiany łożysk
Ja także i wielu innych na tym forum.
Zrobione już 50kkm na starych łożyskach i wsio ok.
Trzeba mieć trochę oleju w głowie przy wymianie lub normalnego mechanika.

Mazak - Pią Lip 31, 2009 23:00

Cytat:
bzdury z tym wymienianiem łożysk piszecie. Ja osobiście wymieniałem tarcze z przodu i bez problemu to rozebrałem i wszystko jest ok bez zmiany łożysk :mrgreen:

wyraźnie napisałem że się da

zuber84cool - Sob Sie 01, 2009 11:56

Blemen napisał/a:
Cytat:
bzdury z tym wymienianiem łożysk piszecie. Ja osobiście wymieniałem tarcze z przodu i bez problemu to rozebrałem i wszystko jest ok bez zmiany łożysk :mrgreen:

wyraźnie napisałem że się da


no oczywiście że się da,było już kilka tutorial'i jak to wykonać trzeba się postarać bo nie jest to arcyproste a przy odrobinie chęci można sobie poradzić samemu :ok:

BorysOpole - Sob Sie 01, 2009 23:37

koledzy dzieki za rady :)
dobryziom - Pon Sie 03, 2009 09:05

jak chcesz dobra tarcze do ciężkiego samochodu to wyłącznie zimmermann...
PrezesGrzes26 - Wto Sie 18, 2009 09:29

[[/quote] bzdury z tym wymienianiem łożysk piszecie. Ja osobiście wymieniałem tarcze z przodu i bez problemu to rozebrałem i wszystko jest ok bez zmiany łożysk


Witam. Czy znasz może adres posta na którym mógłbym dokładnie znaleźć opis jak zmienić tarcze i klocki na przedniej odi w moim R 600 1998r SDI??
Pozdrawiam

zuber84cool - Wto Sie 18, 2009 11:31

Wymiana tarcz i klocków R600 ENG proszę,możesz też pobrać instrukcję do Accorda CC7 w pdf Sam NAPRAWIAM Honda Accord lub pobierz Rave ze strony klubowej,mam nadzieję że pomogłem :wink:

Pozdrawiam

PrezesGrzes26 - Nie Sie 23, 2009 22:05

Zuber dzięki śliczne. Przydało się.
Pozdrawiam

zuber84cool - Nie Sie 23, 2009 23:17

PrezesGrzes26, no problem po to jest to forum,jak mogę to pomogę :grin:

Pozdrawiam

paff - Wto Sie 25, 2009 12:41

zawsze mozna skorzystac z ASO hondy, oni maja specjalny przyrzad do wycagiania tych lozysk ;-)