Zobacz temat - [Rover 45 2.0 iTD 2000r. CHECK ENGINE]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 45 2.0 iTD 2000r. CHECK ENGINE]

Kasa313 - Czw Lip 30, 2009 08:18
Temat postu: [Rover 45 2.0 iTD 2000r. CHECK ENGINE]
Ciągle świeci mi się kontrolka Check engine. Ten silnik z !.
Byłem u specjalisty, silnik w stanie bdb, zero błędów.
Jedynie odłączona lub nie działąjąca kontrolka od AirBag (nie działająca lub odpięta) poduszka w fotelu kierowcy.
Czy to może być przyczyną?
Wiem, że coś mam wydech niesprawny bo czasem na wolnych mi się tak zatłucze?
Może to to, bo w Francuskiej książce servisowej wyczytałem (ANOMALIEN DE DEPOLUTION) jakoś tak. Myślę, że słowo anomalien oznacza nieprawidłowość, a Depollution (od słowa pollut z ang, zanieczyszczać) coś ze spalinami.

byłem u najlepszego speca w Mieście. Kostka do komputera jest ta Boshowska.
Sprawdzał silnik, dawał mu dość wysokie obroty i powiedział, że a aucie nie ma żadnych błędów, a silnik chodzi jak należy. I tak też jest. Jedynie, wyskoczył błąd poduszki w fotelu kierowcy, a lampka od airbaga nie działa. Możliwe, że to jest przyczyną??
To jest taka kontrolka na środku pulpitu. Silnik a po środku symbol [!]. Z tego co wiem, to jest ikonka servioswa? Bo jeśli to by było uszkodzenie silnika to jest druga taka ikonka bez [!] a lewym rogu.
Jeden facet mówił, że auto może przypominać o servisowaniu i dlatego się pali. Nie wiem o co chodzi :/
Byłem w salonie SKODY i był podbięty pod komputer i też nie znaleźli żadnych błędów w silniku ani ogólnie.
Co o tym wszystkim myślicie?

szoso - Czw Lip 30, 2009 08:38

Kasa313 no zastanów się co ma wspólnego kontrolka silnika z poduszkami :wink:
albo żarówka się spaliła albo ktoś celowo odłączył lampkę od poduszek

Kasa313 - Czw Lip 30, 2009 08:48

No i może dlatego mam się do servisu zgłosić?
Co wszyscy o tym sądzicie ?
Martwie się strasznie bo niedawno go kupiłem i ta lampka się ciągle świeci.
Skoro komputer nie ma błędów to co z tym robić?
Mówiłem, na wolnych słyszę tłumik jak się tłucze. Może zaglądnąc pod spód może go dospawać czy coś i to może być przyczyną? Nie wiem nie mam pojęcia proszę o radę!

Brt - Czw Lip 30, 2009 10:42

Kasa313, nie dubluj tematów ... :evil: kontynuuj wątek w już wcześniej rozpoczętym temacie. Zamykam