Zobacz temat - [r45] bezpiecznik - swiatla cofania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r45] bezpiecznik - swiatla cofania

yagher - Pią Lip 31, 2009 18:51
Temat postu: [r45] bezpiecznik - swiatla cofania
Witam,
mam problem ze swiatlami cofania , sprawdzilem zarowki i nie widze by bylo cos nie tak z nimi wiec przypuszczam ze jest to bezpiecznik.. orientuje sie ktos gdzie on sie znajduje albo chociaz ilu amperowy on jest ? sprawdzilem wszystkie 10 / 15 i 20 i nie trafilem by jakis byl uszkodzony.. wiekszych nie chialem tykac bo nie wiem czy by nie doprowadzilo to do jakis innych uszkodzen..

Lechos - Pią Lip 31, 2009 18:58

Pod bezpiecznik od swiatel cofania o ile sie nie myle sa jeszcze podlaczone kierunki i alarm, wiec jesli to dziala to raczej nie on. Sprawdz na skrzyni czujnik (rozepnij i zapnij kostke).
yagher - Pią Lip 31, 2009 19:03

jaki czujnik przy skrzyni ?
Lechos - Pią Lip 31, 2009 19:20

Czujnik wstecznego ktory daje sygnal na swiatla.
Odlacz kostke i zewrzyj styki ze soba a nastepnie wlacz zaplon, jesli pala sie swiatelka cofania to czujnik walniety, jesli nie to niestety usterka lezy gdzie indziej.
Zacznik od kilkakrotnego rozlaczenia i podlaczenia kostki.

staf - Pią Lip 31, 2009 19:33

Od czujnika rozpocznij szukanie przyczyny. Często bywa że tak jak pisze Lechos, Wystarczy poruszać i jest ok.
yagher - Pią Lip 31, 2009 20:59

to juz jutro rano bedzie mi to dopiero dane zrobic:)
ogolnie to troche jestem zly ze nie wpadlem na to od razu jak grzebalem przy tym :)

sTERYD - Sob Sie 01, 2009 09:09

jest prosty test (chyba, że masz sedana... :hm: ). Wbijasz wsteczny i wycieraczki z przodu, jeśli tylna nie zacznie chodzić to na bank czujnik :cool:
yagher - Sob Sie 01, 2009 11:42

mam sedana niestety :)

[ Dodano: Pon Sie 03, 2009 08:14 ]
i niestety po rozlaczeniu i ponownym wlaczeniu kostki nic sie nie zmienilo .. sprawdzilem czy dochodzi napiecie i jest 0 .. w dodatku z tego co zauwazylem to sa swiatla po obu stronach i oby2 nie swieca .. ma ktos jeszcze pomysl co to moze byc ?? i niech ktos mi powie czy jesli odlacze wieksze bezpieczniki (30A) to cos sie moze stac niedobrego

[ Dodano: Pon Sie 03, 2009 08:16 ]
sprawdzilem tez to z tym wstecznym i wycieraczkami i nic sie nie dzialo ..niby mam sedana ale kiedys zauwazylem ze cos takiego mialo miejsce .. tzn ze chodzily mi tylne wycieraczki jakos jak odpalem :)

gustawson - Pon Sie 03, 2009 14:27

prawdopodobnie nie powinno sie nic stac ale nie jestem znawca w tych sprawach
sTERYD - Pon Sie 03, 2009 15:35

a to sedan ma wycieraczkę z tyłu? :shock:
yagher napisał/a:
niestety po rozlaczeniu i ponownym wlaczeniu kostki nic sie nie zmienilo ..

nie chodzi o to, zebyś odłączył i spowrotem podłączył kostkę, tylko, żebyś ją odłączył połączył jakimś drutem styki się w niej znajdujące. wtedy po właczeniu zapłonu powinny się światła wsteczne zaświecić :cool:

yagher - Pon Sie 03, 2009 22:48

dobra pomylka jednak mam hatchback :)dopiero teraz sobie uswiadomilem:)
wiec zrobilem ten test o ktorym pisales i nie tylna wycieraczka sie nie ruszyla..
a czy moze to byc np walniety przekaznik ? czy rover ma jakis tam przy skrzyni biegow? i nie rozumiem troche czemu moze byc to czujnik jak pozostale wszystkie swiatla swieca

Lechos - Pon Sie 03, 2009 23:08

yagher napisał/a:
i nie rozumiem troche czemu moze byc to czujnik jak pozostale wszystkie swiatla swieca
bo to jest czujnik informujacy o wbiciu wstecznego biegu (wlaczja sie swiatla cofania) wiec drogowe Ci sie nie zapala :mrgreen:
leszek95b - Pon Sie 03, 2009 23:10

Lechos napisał/a:
bo to jest czujnik tylko i wylacznie do swiatel cofania

...i do załączania wycieraczki.

yagher napisał/a:
dobra pomylka jednak mam hatchback :)dopiero teraz sobie uswiadomilem:)

lepiej późno niż wcale :)

yagher napisał/a:
a czy moze to byc np walniety przekaznik ?

skoro nie działają zarówno światła jak i wycieraczka, wskazuje to na czujnik.

Lechos - Pon Sie 03, 2009 23:12

widze, ze sie spoznilem z edycja :smile:
sTERYD - Pon Sie 03, 2009 23:14

w układzie świateł cofania nie występuje przekaźnik. Cały prąd idzie przez czujnik.
Brt - Pon Sie 03, 2009 23:15

Czujnik wstecznego daje sygnał na tylne światła i w hatchbackach na tylną wycieraczkę. Skoro zrobiłeś test i wycieraczka nie ruszyła, to jest duże prawdopodobieństwo, ze ten czujnik padł.
sTERYD - Pon Sie 03, 2009 23:17

oczywiście nie można wykluczyć po prostu przerwanego kabelka ;)
Wykluczyć to moze właśnie zwarcie styków w kostce podłączonej do czujnika. Jeśli po zwarciu światła się zaświecą, to kabelki są ok, a winny jest właśnie czujnik za niewiarygodną cenę 20 parę plnów (o ile dobrze pamiętam)

yagher - Wto Sie 04, 2009 07:21

dobra to powiedzcie mi gdzie jest ten czujnik bo moze ja sie uparlem na cos innego po prostu .. chodzi o ta kostke ktora znajduje sie w bagazniku przy zarowkach ?
sTERYD - Wto Sie 04, 2009 08:39

czujnik jest wkręcony w skrzynię biegów. w Twoim przypadku jest on wkręcony od przodu skrzyni na dole. żeby się do niego dostać od góry trzeba zdjąć filtr powietrza razem z obudową.
yagher - Wto Sie 04, 2009 08:54

czyli inaczej filtr kabinowy i cala obudowe ktora jest w srodku auta przy skrzyni ? ..
a przypadkiem przewod ktory lezy lozno za schowkiem jest od swiatel ?bo ostatnio kombinowalem i go rozlaczalem bo mi czujka od zakmniecia dzwi nie chodzi i probowalem dociec czy to moze byc to :)

Brt - Wto Sie 04, 2009 09:19

Filtr nad skrzynią biegów to nie jest filtr kabinowy, tylko filtr powietrza do silnika .... filtr kabinowy/przeciwpyłkowy masz wewnątyrz auta za schowkiem. Kabel za schowkiem na 95% nie jest od świateł a na 99% nie jest od świateł cofania :ok:
yagher - Wto Sie 04, 2009 09:27

to postaram sie zlokalizowac po pracy .. dzieki chlopacy za pomoc :)

[ Dodano: Wto Sie 04, 2009 14:25 ]
a zastanawia mnie jeszce czy jest tak trudny czy latwy dostep bo troche sie tego obawiam ze cos moge zepsuc .. jak to wyglada?

gustawson - Sro Sie 12, 2009 08:24

sprawdzilismy wcozraj z yagherem ta kostke dla tylnych swiatel . jezeli to byla ta:) czy ona ma 1 przewod gruby czarny i 4 cienkie ?
to po ro zlaczeniu jej wlaczylismy zaplon i zaczelismy zwierac przewody .. czarny + ktorys z 4 z czarnym +ktorys z czworki .. przy ostaniej probie walnal bezpiecznik od kotrolek na desce rozdzielczej .. czy to normalne ?? dodam ze swiatla nie zapalily sie przy zande z prob

po zamontowaniu wszystkiego jak bylo postanowilismy sprawdzic czy swiatla swieca (do srodka kostki uzylismy plynu do czyszczenia stykow firmy kontakt) i co sie okazalo swiatla swiecily sie ..a wycieraczka tylna wlaczala sie przy wrzuceniu wstecznego biegu i wlaczeniu przednich wycieraczek ..
ale pozniej jak dojechal do domu mowil mi ze swiatla przestaly juz swiecic a wycieraczka nie reaguje .. co dalej mozna z tym zrobic?

yagher - Sro Sie 12, 2009 14:12

i wycieraczka tylna dzialala caly czas i teraz tez dziala tylko nie pala te kolerne swiatla .. ma ktos rade ?
leszek95b - Sro Sie 12, 2009 14:19

a wiązka tylnej klapy sprawdzona?
yagher - Sro Sie 12, 2009 14:53

ktora zwiazka ? sprawdzilem tylko czy daje napiecie na tylne swiatla i nie dawalo ..na reszte daje ..