Zobacz temat - [R75] Tylna kanapa i czujnik temperatury
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Tylna kanapa i czujnik temperatury

ordowik1_o2.pl - Sob Sie 08, 2009 20:44
Temat postu: [R75] Tylna kanapa i czujnik temperatury
Szanowne grono,

W jaki sposób włożyć tylne oparcie kanapy tak aby te dwa guziki wyskoczyły ?? ?
Samo oparcie powinny tylko chyba wskoczyć w te dwie szczerbinki po bokach kanapy a resztę powinno załatwić dociśnięcie oparcia ale nijak nie chce wejść. Pół dnia dziś się z tym bujałem i NIC.
Drugi sprawa - czy czujnik temperatury płynu chłodzącego da się wykręcić bez zdejmowania zderzaka bo nijak go nie mogę zlokalizować w żadnym kolanku przewodów (tradycyjnie defekt wentylatora) :beczy: :beczy:

Dziadek - Sob Sie 08, 2009 21:01

Witaj,przyjmij szczere kondolencje z powody tylnego oparcia.Ja miałem problem z siedziskiem i też cały dzień z tym walczyłem..Oparcie powinno zaskoczyć,tzn.klawisze powinny się wysunąć.U mnie problem leżał w zmasakrowanych zatrzaskach siedziska.Poprzednik prawdopodobnie wyjął siedzenie i potem byle jak położył.Wystarczył potem wielki tyłek jakiejś Niemki i musiałem użyć cięższych narzędzi.
Co do czujnika,to wybacz, dwa razy zdejmowałem zderzak do wentylatora i nie widziałem tego ustrojstwa

SeniorA - Sob Sie 08, 2009 21:52

ordowik1_o2.pl napisał/a:
czy czujnik temperatury płynu chłodzącego da się wykręcić bez zdejmowania zderzaka
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej , jest z przodu w głowicy cylindrów.Trzeba odkręcić pokrywę silnika i dolot powietrza ( całość 5 śrub )
ordowik1_o2.pl - Sob Sie 08, 2009 22:06

W dieselu również?
Przewerowałem RAVE tego nie znalazłem. Owszem z przodu jest jakiś czujnik ale nie jest on wkręcany,a wtykany i jest plastikowy (mniej więcej na wysokości EGR). Myślałem że to czujnik oleju.
Zwykle te czujniki są w kolankach przewodów, a tu ich nie widzę.
Słuchajcie czy po zdjęciu atrapy i tego plastikowego dolotu powietrza idącego od grilla jest widoczny?? Na chłopski rozum powinien mieć chyba 2 przewody.

SeniorA - Sob Sie 08, 2009 22:17

przeczytaj więcej http://forum.roverki.eu/v...ght=ch%B3odnica
ordowik1_o2.pl - Sob Sie 08, 2009 22:24

Wszystko jasne wtedy jeszcze nie śledziłem tak namiętnie forum :)
Dzięki :mrgreen: :mrgreen:

SeniorA - Sob Sie 08, 2009 22:26

ordowik1_o2.pl napisał/a:
powinien mieć chyba 2 przewody.
szaro/niebieski i brązowo/zielony