Zobacz temat - [R75] Praca klimatyzacji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Praca klimatyzacji

kerbi - Pon Sie 10, 2009 09:12
Temat postu: [R75] Praca klimatyzacji
Panowie i panie, może ktos już miał podobne objawy, a mianowicie, klimatyzację sprawdziłem i wymieniłem czynnik w maju. Po odpaleniu autka i włączeniu klimatyzacji wszystko jest ok chłodzi aż miło, ale po przejechaniu pewnego dystansu i tu jwst różnie raz jest to 30 km a raz 10 zaczyna wydobywać się lekki smrodek i leci chłodne ale nie zimne powietrze. Po zatrzymaniu samochodu zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy na następne klikanaści kilometrów. Dziwi mnie jeszcze jedna rzecz a mianowicie obieg wewnetrzny powietrza - praktycznie cały czas jest włączony kiedyś wyłączał się dość wcześnie. Jeżeli ktoś może mi pomóc będę wdzięczny.Dzieki.
dukat11 - Pon Sie 10, 2009 12:29

Wygląda to jakby się wyłączała sprężarka.
Jeśli się to dzieje ja się wolno toczysz lub gdzieś staniesz to może oznaczać problemy z wentylatorem.

Mombrey - Pon Sie 10, 2009 20:35
Temat postu: Re: [R75 2.0CDT '99]Praca klimatyzacji
kerbi napisał/a:
wydobywać się lekki smrodek i leci chłodne ale nie zimne powietrze. .
a nie jest zagrzybiona?
kerbi napisał/a:
Dziwi mnie jeszcze jedna rzecz a mianowicie obieg wewnetrzny powietrza - praktycznie cały czas jest włączony kiedyś wyłączał się dość wcześnie. Jeżeli ktoś może mi pomóc będę wdzięczny.Dzieki.
Wydaje mi sie to normalne. Obieg wewnetrzny bedzie wlaczony jezeli temperatura na zewnatrz jest sporo wieksza (upaly)
kerbi - Pon Sie 10, 2009 20:51

z obiegiem to w sumie racja, ale czy zagrzybiony układ będzie wyłączał klimę.Dodam tylko, że jadąc dzisiaj sprawdziłem wentylator - chodzi normalnie a zimne powietrze nie leci.