Zobacz temat - Wódka - temat rzeka...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Wódka - temat rzeka...

Mietkowski - Sob Sie 15, 2009 22:57
Temat postu: Wódka - temat rzeka...
Witam Panie i Panowie, mam dylemat i postanowiłem się zwrócić z nim do Was. Mianowicie 12 września biorę ślub i czas najwyższy zakupić wódkę. Razem z narzeczoną zastanawiamy się nad trzema:
* Wyborowa
* Maximus
* Czysta de Lux Żołądkowa Gorzka

Macie jakieś doświadczenia z powyższymi trunkami, może ktoś był z Was na weselu, gdzie podawali, którąś z tych wódek? Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

staf - Sob Sie 15, 2009 23:00

Mietkowski, daj to może w formie ankiety :grin:
Ja kupiłbym maximusa :ok:

Mietkowski - Sob Sie 15, 2009 23:06

staf napisał/a:
Mietkowski, daj to może w formie ankiety :grin:
Ja kupiłbym maximusa :ok:


W sumie racja z tą ankietą :)

Barosz1990 - Sob Sie 15, 2009 23:26

wyborowa tylko i wyłączne ;) pyszna na ciepło i zimno ;))
magneto - Sob Sie 15, 2009 23:39

Mietkowski napisał/a:
* Czysta de Lux Żołądkowa Gorzka

osobiście wolę tradycyjną żołądkową gorzką albo żołądkową z miętą.
dobra też jest sobieski mandarynka.trochę slodka ale jak dobrze schłodzona to nie trzeba popijać więc na napojach zaoszczędzisz :wink:

Perez - Nie Sie 16, 2009 00:02

A ja wlasnie sie wybieram na stacje po litra WYBOROWEJ!!!
kzrr - Nie Sie 16, 2009 01:57

pyszna na ciepło ? NIE MA WÓDKI JAKIEJKOLWIEK KTÓRA BY WCHODZILA NA CIEPLO !! !!! Jeśli chodzi o wybór to oczywiscie gorzka żoładkowa, klasa sama w sobie, dobrze schlodzona wchodzi bez popity jak złoto :) i wiem co pisze, bo pisze po spozyciu :P
Zukowaty - Nie Sie 16, 2009 02:30

kzrr napisał/a:
gorzka żoładkowa, klasa sama w sobie, dobrze schlodzona wchodzi bez popity jak złoto :) i wiem co pisze, bo pisze po spozyciu

Prawie się zgodzę...
Gorzka Żołądkowa ale z miętą. Wtedy jak najbardziej bez popitki i też wiem co piszę :razz: a teraz idę spać bo się skończyła :sad:

[ Dodano: Nie Sie 16, 2009 02:31 ]
Zagłosował bym w tej ankiecie ale nie przepadam za czystymi wódkami. Z reszta chyba już wyraziłem swoje preferencje :wink:

Konix - Nie Sie 16, 2009 07:31

Wyborowa, żeby goście pod koniec przyjęcia byli w stanie wymówić czego się napiją ;)
Jugol - Nie Sie 16, 2009 08:10

...nieważne jaka, byle sponiewierała :ok:
fearless - Nie Sie 16, 2009 09:26

kzrr napisał/a:
NIE MA WÓDKI JAKIEJKOLWIEK KTÓRA BY WCHODZILA NA CIEPLO !! !! !
Offtopowo - kiedyś pracowałem w knajpce, przychodził tam pewien jegomość, który zawsze, dzień - dnia, pojawiał się 5 minut po 12 i zamawiał Wyborową w temperaturze pokojowej 21' C, wspomniany jegomość, zawsze twierdził, "że prawdziwy smak wódki można poczuć tylko jak jest ciepła i że nie rozumie ludzi, dla których wódka musi być zmrożona", aż pewnego dnia przesadził, wypił 4 X 100 ml i padł pod stół :D od tamtej pory się nie pojawił. :grin:
EOT.
Wracając do sedna, osobiście olał bym Maximusa, natomiast pozostałe dwie są porównywalne, i nie ważne że Wyborowa to stara i sprawdzona receptura. Gorzka Żołądkowa De Lux wcale jej nie ustępuje.
Podstawa to oczywiście dobrze zmrożona (nie schłodzona) wódka na stole, jeśli taka będzie, to Gościom będzie bez różnicy co piją, a następnego dnia każdy z nich stwierdzi - "dobra wódka, dobrze wchodziła" ;) i o to chodzi.
Z tych 3 (ze względu że na 2 nie można głosować) stawiam na Wyborową.

azer - Nie Sie 16, 2009 09:37

z tych 3 to podobno Żołądkowa czysta jest najlepszą na rynku bo jako nowość to starają się podbić rynek. Osobiście jeszcze nie piłem, dlatego wybrałbym Wyborową. Maximus ochydny. Jeszcze Luxusowa jest dobra, ale nie z wszystkich Polmosów :) Poznański robi dobrą a Zielona Góra szit :) Luxsusowa ma to do siebie że ciężko ją stłuc :P ale to średnia zaleta na wesele.

A tak w ogóle to gratulację ;)

harinezumi - Nie Sie 16, 2009 09:43

Zukowaty napisał/a:
Gorzka Żołądkowa ale z miętą

Wiesz co dobre :mrgreen:
A w ankiecie oczywiście głos na Wyborową - przez dobre samopoczucie "dzień po".

Barosz1990 - Nie Sie 16, 2009 14:20

rok temu robiłem wesele brata , byłem na kilku weselach i dla mnie głównym kryterium wyboru wódki na wesele powinno byc to jak smakuje na ciepło . dlaczego ? już tłumacze. jedni gości ( jak MY :mrgreen: ) nie czekają na zbawienie tylko jak mają na stole to pija . a inni powolutku spokojnie . nikt nas nie goni i wogóle. i wódka siłą woli ogrzewa sie . a przecież osoba roznosząca wódke nie bedzie latała i sprawdzała czy wódka jest ciepła czy nie . a przeważnie 2-3 butelki stoją na stole to ;) 2 i 3 butelka będzie ciepła ;)
praktis - Nie Sie 16, 2009 15:50

Wyborowa, sprawdzone dziś w nocy na weselu u znajomych :twisted:
zetes - Nie Sie 16, 2009 16:30

jezeli jest wybor tylko z tych trzech, to zdecydowanie wyborowa :winko:
Dydo - Nie Sie 16, 2009 17:55

A może weźcie także Polonaise pod uwagę ;) ? Czyli tzw. Polonez. Bardzo dobra wódka, brat miał na weselu. Nieźle wchodzi a i sponiewierać potrafi :)

Jeśli natomiast TYLKO i WYŁĄCZNIE wybieracie spośród tych 3 to ja wolałbym się napić Wyborowej. Wchodzi bez problemu, wychodzi zresztą też :D

TIGER - Nie Sie 16, 2009 18:36

No więc ja się wypowiem tak, że żeniłem się w maju tego roku i na stole miałem czystą de lux żołądkową gorzką. Polecam ten asortyment ponieważ nikt mi nie narzekał na tą wódeczkę. A tak przy okazji gratulacje i udanego weselicha :brawo:
Tomas - Nie Sie 16, 2009 19:38

Ja polecam Czysta de Lux Żołądkowa Gorzka, kiedyś byla na promocji w makro i kupiłem karton :mrgreen: Bardzo dobrze sie czułem następnego dnia. No i jescze aspekt ekonomiczny, ta wódka jest na rynku ok. pół roku więc często jest na nią promocja. Ja kupowałem na promocji w makro za ok 15 zł za 0.5.
Szymon - Nie Sie 16, 2009 19:52

Tomas220 napisał/a:
i kupiłem karton :mrgreen: Bardzo dobrze sie czułem następnego dnia.

po kartonie? :shock: :shock: :shock: nie mam pytań :wink:

fearless - Nie Sie 16, 2009 20:09

Dydo napisał/a:
A może weźcie także Polonaise pod uwagę ;) ?

A tę polecam, miałem na swoim weselu i po nim też ;) Zmrożona, bardzo wykwintna ;)

[ Dodano: Nie Sie 16, 2009 20:12 ]
Tomas220 napisał/a:
ta wódka jest na rynku ok. pół roku
W kwestii sprostowania - Czysta de Lux Żołądkowa Gorzka, jest na rynku ponad rok.
zouza - Nie Sie 16, 2009 20:17

Czystą de Lux Żołądkowa Gorzka testowałam osobiście i jest dobra zarówno w trakcie jak i dzień po.... dla przyzwoitości dodajmy, że testowałam w małych ilościach :hahaha:
greg_szczytno - Nie Sie 16, 2009 20:59

Wyborowa - miałem na swoim weselu 7 latek temu - 15 sierpnia była rocznica (7) też wyborowa. :) Ogólnie to ta wódeczka bije na główkę inne.
Na drugi dzień - dalsze spożycie.
Moje wesele było w czwartek - piliśmy do niedzieli, a rano byłem w pracy więc wiem co pisze :)

Tomhet - Nie Sie 16, 2009 21:11

zadna z tych

liczy sie tylki wodka Polska, made in Zielona Gora ;)

ew. Luksusowa, jesli ktos gustuje w kartoflankach :P

Tomas - Nie Sie 16, 2009 21:50

Szymon napisał/a:
Tomas220 napisał/a:
i kupiłem karton Bardzo dobrze sie czułem następnego dnia.

po kartonie? nie mam pytań


Karton starczył na więcej niż jeden wieczór

Szymon - Nie Sie 16, 2009 22:25

Tomas220 napisał/a:
Karton starczył na więcej niż jeden wieczór

to całe szczęście, bo byłbyś rekordzistą świata ;)

Mietkowski - Pon Sie 17, 2009 08:53

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i gratulacje. Cieszę się, że przynajmniej jedna wódka odpadła. zawsze to mniejszy dylemat :) .

Pozdrawiam

maciej - Pon Sie 17, 2009 14:20

zouza napisał/a:
Czystą de Lux Żołądkowa Gorzka testowałam osobiście i jest dobra zarówno w trakcie jak i dzień po.... dla przyzwoitości dodajmy, że testowałam w małych ilościach :hahaha:

Ja się nie zgodzę.

Ostatnio bylem na weselu, na którym był tylko taki trunek i niestety, jak dla mnie, i kilku znajomych się z tym zgadza - kompletna porażka. :(

Ale może tamta partia była "trafiona" albo "oryginalna inaczej"...

sarkunx - Pon Sie 17, 2009 15:17

maximusa raz piłem i nie smakował mi, więcej nie kupiłem.

wyborowa jest stara, dobra i sprawdzona - chyba nie można się do niej przyczepić. tylko droga jest...

PTE - Pon Sie 24, 2009 09:26

Dydo napisał/a:
A może weźcie także Polonaise pod uwagę ;) ? Czyli tzw. Polonez. Bardzo dobra wódka, brat miał na weselu. Nieźle wchodzi a i sponiewierać potrafi :)


Też miałem ją na swoim weselu, goście nie narzekali. Sam nie jestem amatorem wódek, jedna butelczyna 0.75l rzeczonego weselnego Polonaise stoi u mnie w barku od 2002r. - jakoś nie ma chętnych do picia :mrgreen:

pajda - Pon Sie 24, 2009 09:32

a ja polecam Nemiroff-a black albo red ( z ostra papryka-jezeli ktos lubi) poztym Blagoff jabłkowy dla odmiany
Skiba - Wto Sie 25, 2009 10:23

azer napisał/a:
a Zielona Góra szit :)


Głupoty piszesz :P :twisted: napij się Pana Tadeusza z Zielonej Góry, a poznasz smak dobrej wódki :)

Ja osobiście na wesele polecam wódkę PALACE , jest mniam ... :mrgreen:

Mietkowski - Wto Sie 25, 2009 12:50

Dziękuję wszystkim za pomoc i głosowanie w ankiecie. Podsumowując wybrałem...
Czystą de Luxe Żołądkową Gorzką. Wiem, że w ankiecie wygrała Wyborowa, ale ostatnio znajomi dosyć mocno ją testowali i mówili, że raz wchodziła jak woda, a innym razem czuć było, że to nie ta sama wódka. Ogólnie już nie raz się spotkałem z taką opinią, że Wyborowa ma lepsze i gorsze okresy. Nie wiem od czego to zależy, wiem, że nie chciałbym ryzykować na weselu, że nasza weselna pochodzi z "gorszej" palety. To był pierwszy powód, który zadecydował o zakupie Czystej De Luxe. Oczywiście możecie stwierdzić, że tak samo może być z Żołądkową, ale wydaje mi się, że przez to, że jest to stosunkowo nowa wódka, producenci chcą utrzymać wysoką jakość, żeby nie zrazić klientów. Drugi powód to oczywiście cena - najtańsza Wyborowa, którą znalazłem była po 21.89 PLN, Czystą kupiłem po 15.86.

Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam

Tomi - Wto Sie 25, 2009 13:50

Skiba napisał/a:


Ja osobiście na wesele polecam wódkę PALACE , jest mniam ... :mrgreen:


Hmmm... ostatnio wyrzuciłem taką, gdyż nie było na nią amatora... W knajpie Bols był przy tym pyszota.

[ Dodano: Wto Sie 25, 2009 13:52 ]
Osobiście nia pijam zbyt dużo wódki, więc nie bardzo mam prawo się wypowiadać... jadnak bardzo wielu moich znajomych kupuje Żołądkową...

Skiba - Wto Sie 25, 2009 15:07

Tomi napisał/a:

Hmmm... ostatnio wyrzuciłem taką, gdyż nie było na nią amatora...


Następnym razem dzwoń po mnie ... PALACE to dla mnie jedna z lepszych średnio półkowych wódek :)

Czysta żołądkowa ssie i nie dotknę jej nawet kijem .. ble :???:

staf - Wto Sie 25, 2009 15:32

Skiba, Mało tego że ssie....ja po niej dostałem Łupierzu :grin: