Zobacz temat - [R416Si] po wymianie reflektora żarówka nie świeci
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416Si] po wymianie reflektora żarówka nie świeci

madzia - Sro Sie 19, 2009 23:19
Temat postu: [R416Si] po wymianie reflektora żarówka nie świeci
Witam. Po wymianie reflektora nowozałożona żarówka nie świeci. Pamiętam, że w trasie prawy reflektor przestał świecić. Mąż coś poruszał starą żarówką (mówił że kostka jest połamana i kable są na wierzchu), i świeciło, niestety po kilku kilometrach znów zgasło. Ponowiliśmy próbę, ale przy manewrach z kabelkami przy tej połamanej kostce coś zaiskrzyło i zgasło na amen. Mechanik zalecił wymiane reflektora ponieważ w środku były połamane też mocowania na żarówkę, pewnie wcześniejszy właściciel musiał się nad tym nieźle znęcać. Wymieniliśmy reflektor, (sprzedawca zarzeka się że jest sprawny i wszystkie kable do niego są ok) i żarówka dalej nie świeci. Może te iskierki oznaczały jakieś zwarcie, albo bezpiecznik. Ale z kolei lewe światło mijania działa.... więc bezpiecznik raczej ok. Ma ktoś jakiś pomysł? Myślę oddać ten reflektor, sama nie wiem. Pozdrawiam.
Paul - Sro Sie 19, 2009 23:24

madzia napisał/a:
Ale z kolei lewe światło mijania działa.... więc bezpiecznik raczej ok.
No, nie bardzo :P Każda lampa ma osobny bezpiecznik :)
Najprościej sprawdzić. Stawiam $$$ przeciw bananom, że połamana kostka = zwarcie = pad bezpieczniaka = brak światła :D

[ Dodano: Sro Sie 19, 2009 23:25 ]
madzia napisał/a:
Myślę oddać ten reflektor
A co on winny ?? ;) Chcesz do starego (połamanego) wrócić ?
madzia - Sro Sie 19, 2009 23:33

ok dzięki, myslałam że bezpiecznik jest na oba światła. Jutro sprawdzę tylko który to będzie...ten w kabinie czy w silniku..? Dzięki za pomoc.
Brt - Sro Sie 19, 2009 23:35

w kabinie ;)