Zobacz temat - [R75] Pompka Paliwa - problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pompka Paliwa - problem

Barthas - Czw Sie 20, 2009 15:38
Temat postu: [R75] Pompka Paliwa - problem
Witam! Ostatnio pisałem o problemach z mocą mojego samochodu. Czasami ma moc ale w większości przypadków jej brakuje. Rozkręca się na luzie do ~2800 rpm i dalej nie chce. Zauważyłem, że ostratnio ma problemy z odpalaniem. Tzn nie chodzi pompa paliwa ta obok akumulatora. Zeby zaskoczyła trzeba w nią uderzyć (np. śrubokrętem ;) ) Myslicie że obydwa obiawy mogą być ze sobą połączone? Myślicie, że po wymianie pompki moc także wróci do normy? Dodam, że wszystko już sprawdziłem (przeplywomierz, EGR, wężyki podciśnienia, elektrowazór, itp.) A czy tą pompkę trzeba wymienić czy można jakoś domowymi sposobami ją odrestaurować ;) A i jeszcze dodam że dosyć głośno chodzi. Słychać ją wewnątrz samochodu.

Pozdrawiam!!!

dukat11 - Czw Sie 20, 2009 17:42

Może to byc połączone gdy pompa się nie daje rady utrzymać ciśnienia. Pompę raczej bym wymienił a to że musisz ją uderzyć aby ruszyła, to bym się pospieszył.

A jak pompa w baku gdyż przy jej awarii jest przeciążana ta przy akumulatorze i wtedy szybciej pada.

Barthas - Czw Sie 20, 2009 21:18

Ta w baku chyba trzyma się dobrze, jak narazie. Postaram się wymienić czym prędzej tą obok akumulatora. Jezeli nic się nie zmieni to myślicie że trzebaby wymienić ta pompę w baku?
Boncky - Czw Sie 20, 2009 22:31

pierw wymieniaj tą co umiera:) myślę że starczy, zresztą jak podłączysz to sam zobaczysz
Rowan - Pią Sie 21, 2009 08:08

Barthas, dobra wreszcie konkretne objawy :mrgreen:
Wymień pompkę przy aku. i wyczyśc zawór wysokiego ciśnienia. Jak przyspieszasz, to szarpie lekko?
Po tych zabiegach powinien sie wkręcac do końca i miec więcej mocy.

dukat11 - Pią Sie 21, 2009 08:50

Wymieniasz to co nie działa prawidłowo. Czyli tą przy akumulatorze i mam nadzieje że będzie wszystko ok.
Barthas - Czw Sie 27, 2009 00:16

Rowan, Bardzo Ci dziekuje za radę! Wymieniłem pompke paliwa i przeczyściłem zawór i chodzi jak nówka!!! Jestem Ci bardzo wdzięczny za pomoc. A juz chciałem TURBO do regeneracji dawac ;) Dziekuje poza tym wszystkim, którzy poświęcili swoj czas aby przypatrzyć się mojej sytuacji ;)

Rowan, i dukat11 Macie u mnie "pomógł" ;)
Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki!