Zobacz temat - [Łódź] - części, warsztaty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [Łódź] - części, warsztaty

drooid - Pią Sie 21, 2009 20:11
Temat postu: [Łódź] - części, warsztaty
Gdzie ludziki z Łodzi i bliskich okolic zaopatrują się w części? Gdzie jeżdżą do mechaników?
Pytam, bo od 13.08 Tomateam wysyła mi klocki hamulcowe i jakoś dziwnie dojść nie mogą. Auto od tygodnia stoi a mnie #$%@ trafia bo rodziny już drugi rok z rzędu (taki los) nie mogę podwieźć na wakacje.
Nie podejrzewam, że jest w Łodzi warsztat, gdzie podjadę, klocki będą mieli akuratnie na magazynie i wymienią mi od ręki w 1/2h prawie za friko. Ale gdzie podjechać gdy już ta przeklęta paczka dojdzie? Czy Feuvert robi wszystkie marki?
Marzy mi się fiat albo daewoo :roll: żeby tak wejść do byle jakiego sklepu, wyjść z częściami a za rogiem złapać pierwszego lepszego mechanika....

Zukowaty - Pią Sie 21, 2009 20:14

drooid napisał/a:
Pytam, bo od 13.08 Tomateam wysyła mi klocki hamulcowe i jakoś dziwnie dojść nie mogą.

To zadzwoń do Tomiego bo ja dostaje od Niego przesyłki na bieżąco. Przeważnie na drugi dzień kurier przyjeżdża.

[ Dodano: Pią Sie 21, 2009 20:16 ]
drooid, z resztą w Inter Carsie mają tego zatrzęsienie to czemu do IC nie podjedziesz jak już chcesz gdzie indziej kupować.

drooid - Pią Sie 21, 2009 20:55

Cytat:
drooid... czemu do IC nie podjedziesz jak już chcesz gdzie indziej kupować.

ano temu, że pierwsze słyszę :) Co to i gdzie toto?

Brt - Pią Sie 21, 2009 21:09

Intercars ;)

www.intercars.com.pl

dostaniesz od reki zapewne ... tylko weź jakieś np. ATE ... co do Tomiego, to też mam najpóźniej po 2 dniach przesyłkę :roll: próbuj się dodzwonić i wyjaśnić sprawę :ok:

drooid - Pią Sie 21, 2009 21:27

Dzięki za link.
Pewnie niestety będę musiał dzwonić a nienawidzę tego... cóż... fobia społeczna :( .
Z tego samego powodu link mnie przeraża. Gdy wklepuję Łódź-hamulce nie znajduje nic :( Znów masa dzwonienia albo jeżdżenia :cry:

Brt - Pią Sie 21, 2009 22:23

będzie dobrze :) :ok:
Devlin - Nie Sie 23, 2009 11:51

Jeśli chodzi o klocki hamulcowe , tarcze, bębny to ja osobiście polecam Ferodo - w Łodzi jest dystrybutor (ul. Styrska 8 ). Zamawiasz i tego samego dnia, najdalej na drugi dzień masz części do odbioru. (nie pracuje w weekendy).
Link: http://www.hamulce.net/Katalog.html

Zamawiałem tam klocki do różnych aut: Toyota, Austin i Rover i nigdy mnie nie zawiódł.

asgard88 - Pon Sie 24, 2009 16:14

Tak sie składa ze potrzebuje kupic szybko Klocki ATE, dzwoniłem do intercarsu to powiedziano mi ze kosztuja 171zl :twisted: wiec troche przegiecie. Zostaje allegro albo Tomi, ceny prawie takie same tylko to czekanie. Kupi sie gdzies jeszcze za te +/-120zl
BetJar - Wto Sie 25, 2009 01:05

H.R. AUTOMOBIL
102A, 98-311 OSTRÓWEK k WIELUŃ - ŁÓDZKIE
8.00-20.00 pon-sob
tel: +48 607 43 11 43
hrautomobil@poczta.onet.pl

asgard88 - Wto Sie 25, 2009 08:44

Dzieki choc myślałem o czymś w Łodzi, pozostaje wiec Net.

A z tym intercarsem to przegiecie :evil: Rozumiem 10-20zl przebicia no ale nie 50!

[ Dodano: Wto Sie 25, 2009 15:34 ]
Dzis musze zamowic, ktore najlepsze?

http://www.allegro.pl/ite...er_200_400.html

Czy ktores z ATE

http://www.allegro.pl/ite...ver_25_200.html

http://www.allegro.pl/ite...t_coupe_xw.html


tE ATE maja rozne wartosci ?? :roll:

Prosze o szybka pomoc

Markzo - Wto Sie 25, 2009 15:37

up up up :)
Brt - Wto Sie 25, 2009 15:39

osobiście mam ATE ... i jestem zadowolony ... ferodo podobno tez są ok. A co do ATE to te z ostatniego linku nie są do Twojego auta tylko do kanciaków :ok:
asgard88 - Wto Sie 25, 2009 15:49

Dzieki, zobaczylem ze jest napisane ROVER 200 hatchback i juz nie zwrocilem uwagi na rok :mrgreen:

Wiec zamowie Ate, i miejmy nadzieje ze przestanie kolo piszczec, grzac sie i zacznie hamowac teraz :razz:

Brt - Wto Sie 25, 2009 21:24

asgard88 napisał/a:
i miejmy nadzieje ze przestanie kolo piszczec, grzac sie i zacznie hamowac teraz

to to masz hamulce do przeglądu, jak Ci się koło grzeje ;) ... przy okazji wymiany klocków to tym bardziej warto zrobic :ok: ... przede wszystkim śruby pływające zacisków :ok:

asgard88 - Wto Sie 25, 2009 22:27

Od jakiegos czasy mam slabe hamulce, tzn musze mocniej pedal wcisnac zeby hamowaly wiec i tak mialem wymienci tarcze, klocki. W sobote mialem trase do Warszawy i po drodze zaczelo cos sporadycznie bardzo piszczec czasem, wracajac pojawialo sie to znow, czesciej ale takze sporadycznie. Sprawdzilem na stacji felgi i jedna byla nagrzana. Wrocilem rozladowalem roweka i musialem pojechac jeszcze w pewne miejsce i wtedy piszczalo strasznie glosno podczas jazdy z 6min glosny sygnal;/. Wracajac bylo juz oki. Dzis czy wczoraj jezdzilem i jest oki, nie piszczy. Bylem u mechanika zobaczyl tylko przez felge ze tarcze sa dobre i poradzil klocki kupic, w sumie dobrze bo i tak jak mowie hamulce juz slabe. Poczekam az rpzyjda i zobacze czy bedzie lepiej.
Oczywiscie przy krotkich jazdach po miescie felga sie nie grzeje.
:mrgreen: :mrgreen:

Zukowaty - Wto Sie 25, 2009 22:48

asgard88, przy wymianie klocków standardowo oczyść i nasmaruj tak jak Brt mówił te śruby/ośki na zaciskach bo inaczej robota głupiego ta cała wymiana. Zobaczysz też czy tłoczek się nie zapieka bo to również może być przyczyna grzania się i piszczenia.
drooid - Sro Sie 26, 2009 19:39

Dotarły wreszcie klocki od Tomiego :sad:
Wybieram się jutro do Feuverta i mam nadzieję, że nie powiedzą mi, że klocki wybrałem niepasujące.
Gdybym wiedział wcześniej o tym Intercarsie przepłaciłbym 50 bez wahania zamiast czekać prawie 2 tygodnie.

dudus87 - Sob Sie 29, 2009 11:58

oj ludzie ludzie... PLAKOR na przybyszewskiego obok elektrocieplowni - części z dnia na dzień ceny 10-30% tańsze od allegro :] w Intercars mam zniżke 30% wiec też źle nie jest. mechanicy od takich rzeczy jak klocki itp itd ? każdy to zrobi
SyntaX - Wto Kwi 05, 2011 20:55

Ja polecić chciałbym Wam warsztat na Rojnej 61 w Łodzi.
Tel do p. Krzysztofa 501 284 265
Warsztat na razie mały w trakcie rozbudowy.
Mają solidny najazd.
Znają sporo firm z częściami, pomagają w zakupach.
Mają kompa T4 i robią pełna diagnostykę.
Panowie znają się na tym co robią.
Wymieniałem dziś płyny eksploatacyjne.
Doradzili w wyborze, pokazali co i jak, wytłumaczyli dlaczego takie.
Sprawdzili stan zespołu napędowego.
Poprawili mocowanie osłony pod silnikiem.
Wszystko w miłej atmosferze.

sniffi - Czw Sie 18, 2011 22:17

Do tej pory wszystko naprawiałem/wymieniałem w serwisie Rabionek na ul Senatorskiej. Fachowa obsługa + przystępne ceny. Nigdy nie narzekałem. Ogólnie godne polecenia.
Ze względu na przeprowadzkę w drugi koniec miasta zawitałem na wymianę filtra paliwa do Bosch Service (brzmi nieźle...) przy skrzyżowaniu Maratońskiej i Popiełuszki.
Cena za filtr no name 90 zł + 50 wymiana + wyciekło ~18l ropy (wskazanie komputera) ok 90 zł + dolali podobno 10l ropy (komputer wskazywał 5,5l) za 50 zł + dolali ok 2l płynu chłodniczego niby gratis - wyciek na wysokości akumulatora/odpowietrznika. I zostaw tu takim samochód. Więcej szkód niż korzyści.
Cena wymiany filtra paliwa to łącznie ok 280 zł !! ! + 2 dni bez samochodu + nerwy na takich...
Chyba jednak jak się nie ma czasu samemu to lepiej wcale nie wymieniać.

pgrad - Pią Wrz 09, 2011 19:26

Polecam hurtownię Uniwersal na ul. Wróblewskiego znaną także jako 4cars. Rzeczy takie jak klocki, tarcze, niektóre części zawieszenia mają od ręki. Jakieś mniej chodliwe są na następny dzień rano. Części można oddać w ciągu 7 dni bez przyczyny. Obok hurtowni są dwa warsztaty. Jeden "Diesel service" którego nie polecam i drugi bliżej ulicy. Ceny są w miarę ok, tylko części trzeba kupować samemu, bo handlarz z warsztatu to zdzierca. Wymiany części które powodują potrzebę zrobienia zbieżności odradzam bo panowie nie mają maszyny do spr. zbieżności. Rzeczy takie jak klocki hamulcowe wymieniają od ręki.