Zobacz temat - [R75] Szarpanie na wolnych obrotach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Szarpanie na wolnych obrotach

cyklonst - Nie Sie 23, 2009 21:27
Temat postu: [R75] Szarpanie na wolnych obrotach
witam!!
mam roverka 75 2,0cdt
mój problem polega na tym że jadąc na wolnych obrotach ok.1000 i dodaje gazu to silnik jakby zaczynał szarpać i nie da rady wkręcić się na obroty. na 1 i 2 nie da sie tego zbytnio zauważyć ale na 3 i wyżej dokucza okropnie.
znawcy twierdzą że może to być koło dwumasowe :???:
ze trzy miesiące temu jeszcze tego nie było. wydaje mi się że to się pojawiło jakiś czas po wymianie wysprzęglika i tarczy sprzęgła.
co jeszcze mi przychodzi do głowy to to że w maju byłem u dominika w łodzi i wgrał mi nową mape wtrysku. wszystko było gitara, ale jakiś czas temu zauważyłem że tempomat przestał działać i mniej więcej pokrywa się to z czasem kiedy zaczęło mi szarpać silnikiem. piszę mniej więcej bo za często tempomatu nie używam.
pozdrawiam i czekam na odp.

Olo12 - Pon Sie 24, 2009 07:57

Co do tempomatu do sprawdz włącznik przy pedale sprzęgła podczas wymiany wysprzęglika mógł ci wyskoczyć ten wyłącznik. a co do szczarpania to nie mam żadnej koncepcji.
Rowan - Pon Sie 24, 2009 08:31

cyklonst, posprawdzaj węże od turbo.
cyklonst - Pon Sie 24, 2009 21:12

węże od turbo są jak najbardziej gitara.dochodzi do 1800 obr i robi się rakieta.
włącznik raczej odpada ale..., ale sprawdze :/

Mombrey - Pon Sie 24, 2009 23:05
Temat postu: Re: [R75 2,0 CDT 2000r] szarpanie na wolnych obrotach
cyklonst napisał/a:

mój problem polega na tym że jadąc na wolnych obrotach ok.1000 i dodaje gazu to silnik jakby zaczynał szarpać i nie da rady wkręcić się na obroty. na 1 i 2 nie da sie tego zbytnio zauważyć ale na 3 i wyżej dokucza okropnie.

Moim zdaniem to te 1000 obr/min na 3-im biegu to troche malo. Trzeba na 2-gim troche wiecej pociagnac ;-)

cyklonst - Wto Sie 25, 2009 09:47
Temat postu: Re: [R75 2,0 CDT 2000r] szarpanie na wolnych obrotach
Mombrey napisał/a:

Moim zdaniem to te 1000 obr/min na 3-im biegu to troche malo.

może i za mało, ale wcześniej nie było tego szarpania. autko rozpędzało sie wolniej ale płynnie.