Zobacz temat - [ROVER 200 1.1i 99r] Wieksza Moc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [ROVER 200 1.1i 99r] Wieksza Moc

patryk332 - Pon Sie 24, 2009 19:37
Temat postu: [ROVER 200 1.1i 99r] Wieksza Moc
Witam Posiadam Rovera 200 z Silnikiem 1.1i Chciał bym się dowiedzieć co zrobić zęby miał więcej mocy 60 koni to słabo ... myślałem o kupnie Rovera z większym silnikiem no ale mieszkam w Angli i mam dopiero rok prawko to opłaty mnie by zeżarły

Z góry dziękuje za pomoc

Botanix - Pon Sie 24, 2009 22:04

E tam opowiadasz, niewiele więcej kosztowałoby Cię z silnikiem 1.4. Ile płacisz na rok? A odpowiadając na Twoje pytanie, można np. zmienić silnik co jest nieopłacalne... nic się nie da zrobić w rozsądnej kasie. Co byś nie zrobił będzie kosztowne nie mniej niż wyższe opłaty niestety.
patryk332 - Wto Sie 25, 2009 00:19

teraz lace 140funtow miesięcznie a to dlatego ze mam 18 lat i nie cały rok prawko większy silnik włożyć dobry pomysł jak by się od września nie zaczynała szkoła ... myślałem o włożeniu 2l silnika no ale MOT ... zmiana silnika co rak zadrze wydatki a tym samochodem muszę jeździć jeszcze 3 lata zęby mieć tańsze ubezpieczenie. silnik odpada myślałem zęby zamontować turbo sprężarkę szukałem takiej do tego silnika ale nie znalazłem
Konix - Wto Sie 25, 2009 01:59

Patryk wymiana silnika podniesie ci ubezpieczenie bardziej niż kupienie auta z większym silnikiem. Auto już nie będzie seryjne, tylko modyfikowane, a to bardzo podnosi grupę ubezpieczeniową. Znacznie bardziej opłaca się kupić inny pojazd i przepisać na niego twoje ubezpieczenie. Traktowane jest to jako ta sama polisa, więc będzie się liczyć jeśli chodzi o zniżki. A przekładanie silnika tylko żeby zrobić MOT jest absolutną głupotą. Wystarczy, że w czasie rutynowej kontroli drogowej Policjant zainteresował się twoim silnikiem i masz koniec jazdy na conajmniej 3 lata. 6 punktów za jazdę bez Mot(po wymianie silnika trzeba robić) i 6 punktów za jazdę bez ubezpieczenia(twoje było by nieważne). Do tego sprawa w sądzie i kontretny mandat.
patryk332 - Wto Sie 25, 2009 08:20

Wiem Wiem trzeba będzie nim jeszcze pojeździć tym
Botanix - Wto Sie 25, 2009 14:07

patryk332

Sprawdź tesco insurance... mają najtaniej w Twojej grupie wiekowej, sam mam u nich wykupione. Ja mam 23 lata, prawko od 4 lat ale to pierwszy samochó w UK czyli traktują mnie jak nowicjusza. Sprawdzałem kiedyś dla kumpla, który dopiero miał prawko robić. Wiek, jeżeli nie jesteś starszy niż 25 nie ma znaczenia tylko czas jaki prawko posiadasz. Sprawdzaliśmy kiedyś roverka 200 1.4 ( wersję 105 koni zdaje się ) i wychodziło mu około 120-130 miesięcznie....

Z tym podniesieniem kosztów ubezpieczenia to nie jestem przekonany czy tak mocno koszty wzrosną wraz z większym silnikiem. Ja mam 220 SDI - 2 litry i płacę 100 miesięcznie. Gdybym wziął wersję 1.4 płaciłbym 70F.... Sprawdź te tesco, może się okaże, że wychodzi tyle samo :)

patryk332 - Sro Sie 26, 2009 00:06

wzrastaja BMW 1.6 wynioslo by mnie 220f miesiecznie am przy vectra 2.0l wychodzilo 230f patrzylem tez inne samochodzy z silnikami od 1.0 do 1.3 i na Rovera wyszlo najtaniej no cuz bede sie musial przemęczyć do 21 roku życia bo wtedy opłaty tanieją