Zobacz temat - [R75] Wyświetlacz komputera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wyświetlacz komputera

kerbi - Wto Sie 25, 2009 11:28
Temat postu: [R75] Wyświetlacz komputera
Witam, przeglądałem trochę postów i jakoś żaden mnie nie przekonał w jednej kwestii. Na moim wyświetlaczu na desce pojawiają się paski co utrudnia odczyt wskazań komputera, i teraz moje pytanie co najlepiej zrobić i czy coś się da zrobić:
1. Wymiana tylko wyświetlacza?
2. wymiana całych zegarów- i czy muszą być wtedy jakoś szczególnie dopasowane(pomijam diesel-benzyna)?
3. Czy może jeszcze jakaś inna operacja?

Jeżeli ktoś miał z tym do czynienia i wymieniał owy wyświetlacz proszę o porady oraz wskazówki.

kris-tofer - Wto Sie 25, 2009 11:34

Poczytaj ten temat, może znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania :) Pozdrawiam
http://www.roverki.pl/article.php?sid=470

kerbi - Wto Sie 25, 2009 12:27

no tak, ten art. to ja już czytałem, ale tam jest mowa o jakiś eeprom , a mi wyłącznie interesuje to czy można samą płytkę tzn. wyświetlacz "wylutować" i wpasować w to miejsce nowy wyświetlacz ( bo sam wyświetlacz chyba nie gra roli jaki jest, nie wiem czy dobrze to rozumuję, a jakie komunikaty i to co będzie wyświetlał to zadanie chyba innej części?)
kris-tofer - Wto Sie 25, 2009 13:13

"Przy rozbieraniu zegarów uważajcie na taśmę wyświetlacza LCD!!! to jest wyświetlacz OEM’owy i jak go uszkodzicie to zegary można wyrzucić do kubła. Nie da się również tej taśmy przelutować ponieważ jest ona wgrzewana w płytkę drukowaną zegarów. Polecam przed rozebraniem całkowitym licznika przyklejenie tej taśmy do płytki jakąkolwiek taśmą klejącą ... zabezpieczy ona taśmę LCD przed jej urwaniem się."

Z tego cytatu ze wspomnianego wcześniej artykułu wynika że LCD połączony jest z płytką za pomocą wgrzewanej taśmy czyli nie da siię tego przelutować. Zresztą w artykule są namiary na autora, napisz meila i będziesz wszystko wiedział.

kerbi - Wto Sie 25, 2009 13:28

kurcze no fakt nie zajarzyłem że ta taśma to jest to, dzięki napisałem meila do tego gościa może coś pomoże
kris-tofer - Wto Sie 25, 2009 13:30

Napweno pomoże i doradzi :)
Pozdro

domel-x - Wto Sie 25, 2009 17:47

tylko kolego napisz co i jak ok :wink:
kerbi - Wto Sie 25, 2009 18:03

Jak coś będę wiedział dam znać.
dukat11 - Wto Sie 25, 2009 19:12

Szymon programował mi licznik gdyż miałem padnięty wyświetlacz. Rozmawiałem z nim na temat wymiany samego wyświetlacza i stwierdził że wylutowanie samego wyświetlacza jest bardzo trudne gdyż taśma bardzo szybko się rozwarstwia pod wpływem temperatury i jak sam próbował to udało mu się za trzecim razem. Dwa pierwsze poszły w kibel.
kerbi - Wto Sie 25, 2009 20:22

właśnie czekam na maila od niego, ile kosztuje taka przyjemność i czy zegary mogą być obojętnie jakie oczywiści w moim przypadku diesla, ale reszta nie ma znaczenia. Jak było u ciebie?
dukat11 - Sro Sie 26, 2009 08:37

Co do zegarów to mogą być obojętnie jakie byle produkowane do połowy 2001 (ta wersja bez halogenów) bo w innych wyskakuje error. Nie ma znaczenia czy benzyna czy diesel. Co do ceny programowania to rozmawiaj z Szymonem bo to jest kwestia dogadania.
Legwan1989 - Pią Mar 15, 2013 20:12

Ktoś już miał do czynienia z tą firmą ?

http://oferia.pl/usluga/i...le-i-urzadzenia

i ich strona:

http://aceef.pl/index.html

a może polecacie inne firmy ?

haszczyc - Pią Mar 15, 2013 21:05

Legwan1989, o widzę że w opisie naprawiają do R75 warto było by skorzystać cena przystępna
Punx - Pią Mar 15, 2013 21:26

Ja miałem do czynienia w sensie kontaktu emailowego - ten oceniam na bardzo dobry, człowiek z którym korespondowałem wydaje się że wie o czym pisze. Wybieram się tam z moim wyświetlaczem jak już się ciepło zrobi. Emailowo ugadany jestem na naprawę w cenie 100pln przy czym ja na miejscu demontuje i montuje licznik (bez jego rozbierania). Nie zdecydowałem się na wysyłkę. Mam do nich ok 150km w jedną stronę, naprawa ma zająć nie więcej jak 2h. Zatem przy dobrych wiatrach w 6-7h uda się załatwić temat.
Legwan1989 - Pią Mar 15, 2013 21:56

Ja także kiedyś z nimi mejlowałem. Ja mam do niego daleko. Facet pisał że w takich przypadkach ludzie wysyłają do niego licznik a później on odsyła. Z tym że tego już się trochę obawiam...
Punx, to po zabiegu zdaj relację jak poszło więc może i ja zaryzykuje :D

Punx - Sob Mar 16, 2013 18:33

Ok, zdam relację. Ciekawe czy on przekleja nową taśmę czy naprawia metodą "na igłę" - czyli rozgrzewa klej i nakłuwa miejsca styku. Te 100pln to chyba za niska kwota jak na wymianę taśmy.
Legwan1989 - Sob Mar 16, 2013 18:43

Można się o to zapytać. Ostatnio szukałem w okolicach Poznania bo tam też często bywam. Znalazłem jedną firmę ( http://liczniki.org.pl ), życzą sobie 400 zł za regenerację.
MaReK - Sro Kwi 03, 2013 13:12

Linie na naszych wyświetlaczach pojawiają się na skutek dwóch rodzajów uszkodzeń. Oba dotyczą braku przewodności pomiędzy płytką PCB zegarów a samym wyświetlaczem. Pomiędzy płytką a wyświetlaczem jest inwerter na taśmie PET.

Uszkodzenie polegające na odklejeniu się taśmy od PCB, to robota na 20-30 min. i 150 zł za poprawę tego to sporo :) Z takim uszkodzeniem poradzi sobie każdy potrafiący obsługiwać się lutownicą, cyną, kalafonią i "pincetą". Należy też wykazać się cierpliwością i precyzją.

Drugi rodzaj uszkodzenia, to utlenienie się połączeń klejonych pomiędzy taśmą inwertera a samym wyświetlaczem. Za naprawę tego 150 zł to jak za darmo ;) Tu się liczy know how, dostęp do narzędzi, doświadczenie i za to z powodzeniem można dać taki pieniądz ;) Na sieci jest kilka poradników jak dokonać naprawy tego rodzaju usterek. Próbowałem i ... nie podjąłbym się tego zarobkowo ;)

Więc jeśli firma z linku powyżej potrafi zrobić oba rodzaje usterek - to warto skorzystać i mieć spokój na kolejne kilka lat ;)

Wychodzi taniej niż kupno zegara od anglika, przekładka cyferblatów i eepromu lub programowanie od zera.

Próbowałem na sieci szukać takich wyświetlaczy z taśmami - gotowych ale nie ma :( Samych taśm też nie ma. Można ew. dopasować taśmę z innego modelu. Bardzo jestem ciekaw naprawy tej usterki ;) Może zaryzykuje wyślę jeden wyświetlacz, zapłacę i zajrzę do środka ;)

Jeśli chodzi o blednięcie wyświetlacza, to już chyba nic poza jego wymianą nie można zrobić :)

Pozdrawiam,

haszczyc - Sro Kwi 03, 2013 15:19

MaReK, jak masz parę zegarów z wyświetlaczem to z kasy forum wyślij jeden do regeneracji :) siemion na pewno się zgodzi:)
Punx - Pon Kwi 08, 2013 16:51

Byłem w sobotę w Zielonej Górze naprawić swój wyświetlacz, który wyglądał tak jak na fotkach opisanych "przed naprawą". Cała operacja naprawy mogła odbyć się na dwa sposoby, albo czekałbym ok 4h na naprawę mojego wyświetlacza albo zostałby mi wymieniony wyświetlacz na sprawny (naprawiony już wcześniej). Po zaprezentowaniu "na żywo" tego drugiego zdecydowałem się na wymianę, która trwała ok 1h. Całość prac mogłem obserwować siedząc na krześle obok, poszło sprawnie i bez żadnych niespodzianek. Widać, że człowiek zna się na rzeczy, mój licznik był 1190 który został przez niego naprawiony. Za naprawę zapłaciłem 100pln i zostawiłem swój wyświetlacz, koszta dojazdu w moim przypadku to ok 130pln, w międzyczasie były ze dwa telefony w sprawie napraw, padła propozycja wysyłkowej naprawy koszt to 120pln - płatność przy odbiorze. Na dodatek dostałem 12 miesięcy pisemnej gwarancji.

Nabrałem zaufania do tej firmy, fachowiec godny polecenia, działa szybko i nie obawia się pracy gdy ktoś mu patrzy się na ręce, co zdarza się coraz rzadziej. Na swoim komputerze ma sporo zdjęć naprawionych wyświetlaczy z różnych aut w tym i z innych R75.

haszczyc - Pon Kwi 08, 2013 16:56

Punx, wow! w końcu komuś się udało! on ci wymienił wyświetlacz czy po prostu go naprawił ? cena 150zl?
MaReK - Pon Kwi 08, 2013 17:11

No i gitara ;) Oto chodziło ;)
Wyświetlacz działa jak nowy, połączenia zostały naprawione. Plomba dotyczy całości zegarów czy tylko wyświetlacza? Jak tylko wyświetlacza to super ;)

Czyli Pan z firmy owej ma na zastępstwo naprawione wyświetlacze?
Czy może można takie wyświetlacze ściągnąć z Chin ;D ?
Chociaż wyświetlacze to pikuś, liczy się taśma.

Myślę, że to się odbywa na zasadzie rozcięcia taśmy i nałożenia jej ponownie.
Niestety, nie tak łatwo to zrobić ;D

Punx - Pon Kwi 08, 2013 17:21

Czy ma więcej do R75 to nie wiem, sporo już ich do 75 naprawił, jak mu powiedziałem że miałem dwa wyświetlacze ale je oddałem spowrotem na szrot bo były padaki to podsumował to tak: "szkoda, można było do mnie przywieźć". Jak zapytałem czy naprawia metoda "na szpilkę" to mi pokazał nowe taśmy niedawno przez niego zakupione.

Reasumując, pan naprawiacz z tego co widziałem ma spory zapas takiej jak się jednak okazało nie pasuje ona do w naszych wyświetlaczach, naprawa taśm realizowana jest poprzez usunięcie starego kleju i naniesienie nowego, jest to wykonywane przy pomocy mikroskopu. Czyli możliwe jest naprawienie "martwych" linii na wyświetlaczach, jeśli wyświetlacz słabo świeci to już tego naprawić się nie da i można tylko wymienić na inny.

MaReK - Pon Kwi 08, 2013 18:02

No więc właśnie. Ja mam kilka wyświetlaczy ale bez taśm :) Mam też takie, gdzie ktoś wyrwał z płyty inwerter - na siłę chyba. Te tasiemki muszą być uniwersalne, albo b. zbliżone, dlatego on może to naprawić. Metoda jest mikroskopowa dlatego trzeba spędzić chwilę aby to ustawić.

Dzwoniłem do p. (chyba) Krzysztofa i rozmawiałem z nim. Woli jednak otrzymać pytanie na e-mail z dokumentacją zdjęciową.

Słuchajcie, a może ktoś chce poszperać w sieci i poszukać zamienników albo gotowych wyświetlaczy, albo cokolwiek o nich :) Na wyświetlaczach, które do tej pory widziałem jest symbol następujący:

HT12514EBU-X-01
92 290 080
S 20001000243

http://www.eurotech-lcd.com
szukalem na tej stronie, ale nawet nie wiem jakie parametry masz na LCD ;D

Legwan1989 - Pon Kwi 08, 2013 20:02

O kurcze, wyświetlacz wyszedł świetnie ! Jak ja tęsknie za takim widokiem u siebie :(

Już wiem na czym się skupie gdy skończę z tym nieszczęsnym modułem domykania :twisted:

MiReK - Pon Kwi 08, 2013 21:26

Wyświetlacz jak nowy :ok: ,będę musiał też się zgłosić do gościa.
Punx - Pon Kwi 08, 2013 21:37

Poproszono mnie o sprostowanie, pozwolę sobie zacytować (ewentualnie w przypadku braku zgody na cytowanie zmienię ten wpis):

"
Wyświetlacz w R 75 składa się z trzech części (foto image002 w załączniku):
1. matryca LCD
2. taśma łącząca matrycę LCD z driverem LCD z napylonymi ścieżkami przewodzącymi (żółta taśma)
3. driver LCD (ten brązowy prostokąt )
(biała taśma na tych połączeniach służy do usztywnienia połączenia.)
Części te są przyklejone do siebie specjalnym klejem przewodzącym i on ulega utlenieniu w połączeniu driver LCD - taśma ( foto imege003)
Ja wymieniam ten klej, czyli rozklejam połączenie driver - taśma, usuwam stary klej, nakładam nowy i sklejam.(foto image001)
Tak wygląda naprawa tego wyświetlacza.

Te taśmy które Panu pokazywałem są do innego wyświetlacza, które zamówiłem według mojego projektu i zrobione w Polsce)
Takich taśm do Rovera 75 nie posiadam, ponieważ nie ulegają uszkodzeniu (chyba, że "ktoś" je zniszczy).
Tak samo nie posiadam driverów.
Nie znalazłem nigdzie (a swego czasu szukałem dość intensywnie - u chińczyków również ) takich nowych wyświetlaczy.
Części zamienne do tych wyświetlaczy są dostępne jedynie z odzysku
"

PD - Pon Kwi 08, 2013 22:48

To ja jeszcze poprosze o adres i numer telefonu do tego Pana;]
Punx - Wto Kwi 09, 2013 00:09

http://aceef.pl/
MaReK - Wto Kwi 09, 2013 01:47

Nie wiem czy do tego trzeba używać mikroskopu, ale... reasumując, skoro driver i taśma nie są nowe, to są naprawianie w sposób uniwersalny. Nie ma to znaczenia, za 100 zł + koszty przesyłki, warto oddać i nie bawić się samemu ryzykując uwalenie całości ;) Ciekawe czy byłaby możliwość oddania wyświetlacza z taśmą i driverem, bez konieczności wysyłania licznika? Pewnie trudniej, bo nie miałby jak sprawdzić czy wszystko gra.

Szkoda, że tak mało wiemy o sterowniku i wyświetlaczu :( Gdyby mieć dokumentacje można byłoby wstawić i kolorowy wyświetlacz. Za kilkanaście zł można zbudować własny moduł, który może wyświetlać dowolne komunikaty ;) Koledzy z Anglii już rozpracowali system ;) Myślę, że ADI-Mistrzu mógłby go nieco zmodyfikować :)

Punx - Wto Kwi 09, 2013 08:18

Jak tak zaczniemy kombinować i ulepszać to skończy się na tym że wstawimy tam zamiast wyświetlacza VGA, jakiś ekran LCD z bebechami na których ruszy android i w czasie jazdy będziemy grac w "angrybirdsy" sterując kierownicą i klaksonami :)
MiReK - Czw Kwi 11, 2013 08:52

A ja mam takie pytanie,gdy wymontuje licznik żeby wysłać go do naprawy,to czy na ten czas mogę podpiąć jakikolwiek inny? (od R75 oczywiście :wink: )
Pieta - Czw Kwi 11, 2013 09:11

Tutaj przykład jak inni sobie radzą
http://www.kzk.neostrada....NWOBCBMWE39.pdf
bardzo podobny wyswietlacz z audi
http://www.gasgoo.com/sho...ts/1211027.html

MaReK - Czw Kwi 11, 2013 10:06

MiReK napisał/a:
A ja mam takie pytanie,gdy wymontuje licznik żeby wysłać go do naprawy,to czy na ten czas mogę podpiąć jakikolwiek inny? (od R75 oczywiście :wink: )

Możesz. Bez odpowiedniej modyfikacji ROM'u będziesz miał głupoty na TRIP dolnym, od ERR po jakieś inne ikonki, które będą odpowiednie dla auta "dawcy" :) A już kompletnie durne będą wskazania obrotów silnika, paliwomierza i temperatury jeśli założysz zegary od benzyny do diesla i na odwrót. Ale spokojnie możesz jechać.

A jak dorwiesz zegary od anglika w dobrym stanie, to nie musisz nawet wysyłać wyświetlacza tylko zmienić parę rzeczy w ROMie i przełożyć cyferblaty na europejskie.

Pieta, w pierwszym linku gość naprawia połączenia między płytką zegarów (PCB), a taśmą. To trochę inny rodzaj wyświetlacza i u nas też to można spokojnie zrobić za pomocą lutownicy, kalafonii i delikatnej precyzyjnej roboty, nie trzeba używać kleju. Niestety u nas często pada połączenie dalej, pomiędzy sterownikiem a wyświetlaczem.

Co do podobnego wyświetlacza, niestety ważne jest aby driver rozumiał co do niego dociera z PCB ;) Bez dokumentacji PCB nie dowiemy się tego, a podłączenie na żywioł to w najlepszym wypadku ciemność, w najgorszym uszkodzenie drivera lub PCB.

Legwan1989 - Pią Kwi 26, 2013 19:19

Po długim weekendzie wysyłam wyświetlacz do regeneracji. Jak wyjąc cały licznik ? Widzę ze u góry są dwa wkręrty. Sa jeszcze jakies mocowania ? I czy do wyjecia licznika trzeba sciagać kierownice ?
MaReK - Pią Kwi 26, 2013 19:33

Nie trzeba. Daszek zdejmujesz - dwa wkręty - potem chyba jeden który trzyma zegar.
Wyciągasz delikatnie do siebie i odłączasz wtyczki. Wtyczki są z patentu od BMW, więc najpierw zwalniasz blokadę i wtyczka powinna wyleźć. Wtyczki są 2 z lewej i prawej strony. Niektórzy odginają tę drewnopodobną listwę.

Zegary wysyła się w całości czy można samą płytkę?
Trochę szkoda, jakby coś pękło?

Pozdrawiam,

Legwan1989 - Pią Kwi 26, 2013 19:39

Wielkie dzięki MaReK :)
Można wysłać samą płytę i chyba wtedy płaci się mniej ale z tego co pisali wcześniej trzeba ją wylutować.
A co do przesyłki najlepiej dobrze zabezpieczyć licznik i wysłać jako szkło a żadna szkoda nie powinna się stać ;)

MaReK - Pią Kwi 26, 2013 19:41

Płytę wylutować ;D ? Chyba trzeba komuś przylutować w palnik za gadanie głupot ;)

Trzeba rozebrać licznik zgodnie z opisem na stronie. Delikatnie chociaż jest 100% pewności, że i tak niektóre zaczepy się połamią - tyle, że one nie mają większego znaczenia na późniejszy montaż. Ja bym rozłożył sam i umył dokładnie szybkę z dwóch stron. To nie jest nic skomplikowanego. Rozkłada się jak lego ;)

Legwan1989 - Pią Kwi 26, 2013 19:50

Nie wiem komu trzeba przylutować :D
No ale muszę przejrzeć czy nawet to nie było tutaj o tym wylutowaniu :P

[ Dodano: Pią Kwi 26, 2013 19:50 ]
Uhh... chyba coś z czymś sie mi pomieszało bo nie ma nic o lutowaniu :oops:
Zwracam honor ;)

xROnx - Pią Kwi 26, 2013 23:06

Ja jestem już po naprawie wyświetlacza u tego Pana. Polecam w 100%. Rano oddałem licznik cały i po południu już był do odbioru. Potem podłączyłem wszystko i... jest pięknie :D
Legwan1989 - Nie Maj 05, 2013 19:08

A ja własnie wykręciłem swój licznik i przygotowuje go do wysyłki. Wyszedł bezproblemowo.
Nawet po zdjęciu tego daszka już nie było tej mocującej śrubki na środku. A na dodatek widać zerwane plomby na zegarze. Coś było w nim grzebane

xROnx - Nie Maj 05, 2013 22:09

Legwan1989 napisał/a:
A na dodatek widać zerwane plomby na zegarze. Coś było w nim grzebane

U mnie było to samo. ;)

Legwan1989 - Czw Maj 09, 2013 17:51

Czy jeżdżąc bez licznika po późniejszym zamontowaniu go wyskoczy mi błąd na przebiegu ?
Na jutro będzie potrzebne mi auto a licznik wróci dopiero w poniedziałek...

MaReK - Czw Maj 09, 2013 19:26

Nie. VIN się nie zmieni. Najwyżej pomiędzy IKE (wyświetlacz) a resztą LSM i EWS nie będzie pełnej synchronizacji. LSM i tak idzie co 100 km.
Legwan1989 - Czw Maj 09, 2013 20:19

Więc bez obaw mogę jechać ? :D
MaReK - Czw Maj 09, 2013 21:08

Jedź.
Legwan1989 - Pon Maj 13, 2013 20:41

Dziś licznik wrócił do mnie . Po wrzuceniu go na swoje miejsce na twarzy pojawił się wielki uśmiech :twisted:
Liczba martwych pasków z 20 zmalała do zera :D
Jak najbardziej polecam tego pana!

haszczyc - Pon Maj 13, 2013 21:02

Legwan1989, jak zapakowałeś? wysyłałeś kurierem?
Legwan1989 - Pon Maj 13, 2013 21:07

a zapakowałem dosyć solidnie, sam licznik owinąłem jakaś starą szmatą i wrzuciłem go do większego kartonu, całe wolne miejsce obłożyłem kulkami z gazety więc w sumie licznik ciasno siedział. A wysłałem Poczta Polska,14 zł
MaReK - Wto Maj 14, 2013 00:38

Jak ktoś ma trochę manualnych zdolności śmiało może licznik rozebrać do gołej PCB.
Teraz jest ciepło i plastik się dobrze "wygina" ;D Macie na stronie www opisane przez jednego z naszych kolegów jak i co po kolei robić ;)

Pozdrawiam,

haszczyc - Nie Cze 16, 2013 20:08

jestem po regeneracji u Pana Krzysztofa z Zielonej Góry Aceef, po rozmowie telefonicznej z panem ustaliłem że wyślę licznik kurierem poprzez sendit.pl przesyłka kurierem kosztowała mnie z ubezpieczeniem 20zł w Środę dostałem od Pana Krzysztofa email że wyświetlacz naprawił i wysłał kurierem w Czwartek w południe dostałem wyświetlacz z powrotem zamontowałem go i kresek nie ma aż ciężko się przyzwyczaić do wyświetlacza bez tych kresek cena za naprawę 100zł, 40zł wyszedł kurier tam i z powrotem czyli łączny koszt 140zł jestem zadowolony do tego 12 miesięczna gwarancja :) kontakt z Panem Krzysztofem jest znakomity :) zdecydowanie polecam taki zabieg :)
Legwan1989 - Sob Wrz 07, 2013 22:21

i jak trzymają się wasze wyświetlacze po regeneracji ?
U mnie po jakoś 3-4 miesiącach od naprawy pojawił się pierwszy zanikający pasek. Zanikający bo raz jest ok a raz się pojawia

MaReK - Sob Wrz 07, 2013 23:53

Legwan1989 napisał/a:
U mnie po jakoś 3-4 miesiącach od naprawy pojawił się pierwszy zanikający pasek.

To do poprawki. Zależnie od temperatury łapie połączenie albo nie...

Legwan1989 - Sob Wrz 07, 2013 23:55

tez się nad tym zastanawiam bo gwarancja jest bodajże na rok
Ale myślę by przeczekać zimę i zobaczę jak to będzie wyglądało po chłodniejszych dniach

MaReK - Sob Wrz 07, 2013 23:57

Wystarczy na jednej ścieżce niekontakt i będzie taka historia. Reszta może być rzetelnie zrobiona i nie uświadczysz problemów. Ja tak mam (nieregenerowany) od dwóch lat ;) Pojawia się czasami (zależnie od temp.) kreska lub dwie :) Ale jeszcze nie jest to problem ;)
Legwan1989 - Nie Wrz 08, 2013 00:31

no właśnie, lepsze jedna kreska niż ich kilkanaście tak jak miałem przed regeneracją. Zimą zwykle ich przybywało dlatego zobaczę jak to się sprawdzi w takich warunkach. Niby gwarancja jest ale pewnie koszt przesyłek ja będę musiał pokryć a z jedną kreską która i tak tylko chwilami się pojawia póki co nie warto się fatygować
Punx - Nie Wrz 08, 2013 11:04

U mnie zaczął się 6 miesiąc jazdy po naprawie/wymianie wyświetlacza i jak na razie jest OK, odpukać żadnych artefaktów na dużym ekranie a korzystam z niego często od czasu naprawy.
MaReK - Sro Paź 23, 2013 03:09

Koleżanki i koledzy czy ktoś z Was (zwracam się w szczególności do tych osób, które mają auta POLIFTOWE) może sprawdzić jaka informacja wyświetla się Wam na wyświetlaczu LCD zegarów (IPK) podczas otwarcia klapy tylnej bagażnika. Informacje mi są potrzebne zarówno z sedanów jak i z kombi. Prośba do takich osób jak Pieta, Sobierw, Maryba oraz siemion_, haszczyc, adi-czesci.

Z góry dziękuje,

haszczyc - Sro Paź 23, 2013 12:24

rano sprawdzę ;)

[ Dodano: Sro Paź 23, 2013 12:24 ]
https://www.youtube.com/w...be_gdata_player

MaReK - Sro Paź 23, 2013 18:02

Dzięki, jeszcze kombiaków poproszę, Steryd też możesz się przydać ;)
Kris - Sro Paź 30, 2013 20:45

u mnie przed liftem z 2003 tak samo jak u kolegi, który pokazał film na yt.


BTW. Marek, można wiedzieć co kombinujesz? :)

MaReK - Czw Paź 31, 2013 00:14

Nic. Po prostu nie wiem jak, ale mój samochód po otwarciu klapy bagażnika (sedan) sygnalizuje komunikat Tailgate open. Sprawdziłem, taki efekt uzyskują właściciele kombi otwierając szybę w klapie. Nie wiem tylko czy poliftowi czy przedliftowi też tak mają. Nie wiem też czy ta funkcja jest w zegarach, czy może jest w BCU. Jak w BCU, to znaczy, że dostałem się do niego w końcu interfejsem innym niż T4.
HarryVip - Czw Paź 31, 2013 12:15

MaReK napisał/a:
Nie wiem tylko czy poliftowi czy przedliftowi też tak mają. Nie wiem też czy ta funkcja jest w zegarach, czy może jest w BCU.

U mnie też się wyświetla Tailgate open. Później sprawdzę "kto do kogo" :mrgreen: wysyła komunikat o tym zdarzeniu.

MaReK - Czw Paź 31, 2013 12:22

O otwarciu czegokolwiek w aucie informuje BCU.
Podejrzyj jak będziesz mógł co wysyła BCU otwierając klapę, a co szybę.

Pozdrawiam,

HarryVip - Czw Paź 31, 2013 12:37

Otwarcie szyby w pokrywie bagażnika:
Kod:
2013-10-31 12:22:28.802    00 06 BF 7A 10 20 00 F3    GM    GLO    Doors/flaps status    Open:  Boot   Ctrl_Locking: Unlocked

Otwarcie pokrywy bagażnika:
Kod:
2013-10-31 12:22:55.662    00 06 BF 7A 10 20 00 F3    GM    GLO    Doors/flaps status    Open:  Boot   Ctrl_Locking: Unlocked

Otwarcie tylnych prawych drzwi:
Kod:
2013-10-31 12:23:10.685    00 06 BF 7A 51 00 00 92    GM    GLO    Doors/flaps status    Open:  DvrDoorFr   Ctrl_Locking: Unlocked

Uruchomienie silnika:
Kod:
2013-10-31 12:23:25.565    80 09 BF 13 01 01 00 00 00 00 25    IKE    GLO    IKE sensor status    Handbrake_On  Motor_Running
2013-10-31 12:23:25.768    80 04 BF 11 03 29    IKE    GLO    Ignition status    Pos1_Acc Pos2_On
2013-10-31 12:23:25.831    00 04 BF 86 01 3C    GM    GLO    Aux Heating/Vent status     Data="01"
2013-10-31 12:23:25.877    00 04 E8 77 04 9F    GM    RLS    Wiper status    Data="04"
2013-10-31 12:23:26.033    5B 06 80 83 00 00 88 D6    IHKA    IKE    Air conditioning compressor status    Off
2013-10-31 12:23:26.752    80 05 BF 18 00 0C 2E    IKE    GLO    Speed/RPM    Speed 0 km/h  [0 mph], 1 200 RPM
2013-10-31 12:23:27.679    D0 07 BF 5B 01 00 00 00 32    LCM    GLO    Lamp status    Park  All_OK
2013-10-31 12:23:27.960    D0 07 BF 5C FE 00 00 00 CA    LCM    GLO    Light dimmer    254
2013-10-31 12:23:27.991    D0 07 BF 5B 01 00 00 00 32    LCM    GLO    Lamp status    Park  All_OK
2013-10-31 12:23:28.740    80 05 BF 18 00 0C 2E    IKE    GLO    Speed/RPM    Speed 0 km/h  [0 mph], 1 200 RPM
2013-10-31 12:23:30.742    80 05 BF 18 00 0C 2E    IKE    GLO    Speed/RPM    Speed 0 km/h  [0 mph], 1 200 RPM
2013-10-31 12:23:32.743    80 05 BF 18 00 0C 2E    IKE    GLO    Speed/RPM    Speed 0 km/h  [0 mph], 1 200 RPM
2013-10-31 12:23:34.755    80 05 BF 18 00 0C 2E    IKE    GLO    Speed/RPM    Speed 0 km/h  [0 mph], 1 200 RPM
2013-10-31 12:23:34.755    80 06 BF 19 08 27 00 0F    IKE    GLO    Temperature    Outside 8°C [46°F], Coolant 39°C [102°F]

ripek - Sob Lis 09, 2013 11:44

Mam kombi po lifcie
Po otwarciu szyby i klapy to samo (Heckklappe Offen) niemiecka wersja

PD - Pią Mar 14, 2014 20:24

siema;]

w poniedzialek tez wysylam zegary do aceef'u i mam pytanie odnosnie zegarow, a bardziej
ich braku

MaReK czy bez licznika mozna tylko maksymalnie 100 km przejechac czy wiecej
i nie bedzie błedu?

Legwan1989 ile przejechaleś km bez licznika?;]

cala operacja to jakies 4, 5 dni wiec nie chcial bym na tyle uziemiac auta

pozdr

Legwan1989 - Pią Mar 14, 2014 20:36

Kurcze, teraz próbuję wysilić pamięć i przypomnieć sobie gdzie ja to wtedy tak pilnie potrzebowałem auta i ile to było kilometrów :D Coś gdzieś i ileś jechałem ale niestety na tą chwilę nie powiem ile kilometrów to było bo zwyczajnie nie pamiętam..
MaReK - Sob Mar 15, 2014 01:44

PD napisał/a:
MaReK czy bez licznika mozna tylko maksymalnie 100 km przejechac czy wiecej
i nie bedzie błedu?

bez licznika możesz sobie jechać ile chcesz ;)
Jak licznik masz nowy (0km) to możesz przejechać <100km aby móc zapisać VIN i przebieg faktyczny. Inaczej kaplica. I tylko lutowanie kości wchodzi w grę.

PD napisał/a:
cala operacja to jakies 4, 5 dni wiec nie chcial bym na tyle uziemiac auta

Bez zegarów większość modułów nie ma ze sobą komunikacji ;)

PD - Nie Mar 16, 2014 19:22

Dzieki za odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanie po odkreceniu tej srobki centralnej cos go jeszcze trzyma i nie wiem co.
Jaki macie patent na wymontowanie licznika?
Pozdro

haszczyc - Nie Mar 16, 2014 19:32

PD, poruszaj licznikiem na wszystkie strony i powinien wyjść
PD - Nie Mar 16, 2014 20:02

Udalo sie ale urwalem dolny zaczep...
Widze ze bez licznika nawet fotele nie dzialaja......

Rover75-Rozewo - Sob Gru 30, 2017 22:15

Witam. Czy możesz mi dać namiary na goscia który ci naprawiał licznik
mocu - Nie Gru 31, 2017 14:40

ACEEF

Krzysztof Nyczaj

Ul. Konstruktorów 38/10

65-119 Zielona Góra

Tel. 513-090-182 (godz. 1000 - 1800)

e-mail: soft_com@data.pl http://aceef.pl/kontakt.htm

tommasino - Sro Sty 10, 2018 13:05

Próbuję dodzwonic się do ACEEF juz od dobrych kilku dni i nikt nie odbiera?
Wysłałem również wiadomość ze strony ACEEFu i też nic :(

Czy firma cały czas prowadzi swoją działalnośc czy nie?

christopher7 - Sro Sty 10, 2018 16:33

Zmieniali siedzibę ale to było w 2017...
Może po prostu urlop? Sporo osób robi sobie teraz jeszcze urlop na narty.

tommasino - Pią Mar 02, 2018 15:01

Dzwoniłem dzisiaj do naprawaliczników.pl z zapytaniem czy naprawiają wyświetlacz do R75. Gość odparł że jeśli co to tylko wymieniają na nowy. Mówię mu, że problemem jest połączenie taśmy z wyświetlaczem na kleju, które z czasem nie przewodzi i dlatego wyświetla kreski. Ten mówi, że musi obczaić temat i że mam oddzwonić w poniedziałek.
Mówię mu, że wcześniej zajmował się tym ACEEF, ale nie można się do nich dodzwonić od kilku miesięcy.
Okazuje się, że oni z nimi współpracowali i że też nie są w stanie się do nich dodzwonić. Zapadli się pod ziemię.

Czy jest ktoś może z Zielonej Góry kto jest w stanie sprawdzić czy Aceef prowadzi działalność? Czy ktoś wogóle coś wie?

zedziczek - Pią Mar 02, 2018 18:14

Tu jest link do nowego wyświetlacza, jeśli komuś potrzebny.

https://www.ebay.com/itm/...463952#shpCntId

tommasino - Pią Mar 02, 2018 18:29

cena masakryczna, trzeba bedzie przeszukać alleekspresowo czy oby tam nic nie ma. Jeśli bedzie to 3x taniej :P
MaReK - Pią Mar 02, 2018 23:45

W chinach za tę cenę można kupić dwa z przesyłką ;)
adam_26 - Sob Mar 03, 2018 06:25

MaReK napisał/a:
W chinach za tę cenę można kupić dwa z przesyłką ;)

zapodaj linka :P

dawidd - Sob Mar 03, 2018 07:03

Ja kiedyś szukałem w chinach i tez były bardzo drogie
tommasino - Sob Mar 03, 2018 08:48

Ja wczoraj zrobilem małe poszukiwanie i niestety ceny wysokie :wnerw: :wnerw:
BetJar - Sob Mar 03, 2018 16:28

adam_26 napisał/a:

MaReK napisał/a:
W chinach za tę cenę można kupić dwa z przesyłką

zapodaj linka

tommasino napisał/a:
Ja wczoraj zrobilem małe poszukiwanie i niestety ceny wysokie

linka poposzę

tommasino - Sob Mar 03, 2018 16:35

Np. o taki

https://www.yoycart.com/Product/22372692921/

zedziczek - Sob Mar 03, 2018 17:11

tommasino napisał/a:
Np. o taki

https://www.yoycart.com/Product/22372692921/


Przecież tu jest drożej

tommasino - Sob Mar 03, 2018 17:14

No to przecież pisałem, że ceny wysokie
zedziczek - Sob Mar 03, 2018 17:16

kilka miesięcy temu sprawdzałem i wygląda jakby mieli monopol :)
MaReK - Sob Mar 03, 2018 18:16

Ja dostałem link od portugalczyka, na PW TOAF'a. Link był do jakiegoś chińskiego portalu TAOBAO. Tam też nie było tanio (jakieś 200/250 zł z przesyłką). Potem szukałem po jakimś numerze z tego co tam było na aukcji i znalazłem za $49 + 7$ za przesyłkę China Post, też na chińskim czymś, ale tłumaczonym na angielski. Zamierzałem to kupić w ilości sztuk 4 ;) Ale potem się zastanowiłem, że to bez sensu. Bo po ile trzeba byłoby sprzedawać w Polsce z wymianą lub bez żeby to się opłaciło, a jeszcze okazuje się, że w Markach pod Warszawą jest taka firma jak AACEF, która te nasze LCD ogarnia w cenie 150 zł. Zatem taki LCD byłby przydatny tylko w momencie wypalenia się starego.

Zdjęcia na aukcji były takie same jak te, które podajecie w linkach. Ja to sprawdzałem jakieś 4 dni temu, ale nie mogę trafić na ślad... spróbuję w poniedziałek z komputera firmowego, ale to był jeden z pierwszych linków w wyszukiwarce google.

tomi24lbn - Sob Mar 03, 2018 20:15

https://www.ebay.com/p/MG...splay/604578927

http://www.xcar.com.cn/bb...hp?tid=20803600

marcin.misek - Sob Mar 03, 2018 22:44

MaReK napisał/a:
nie mogę trafić na ślad

https://world.taobao.com/item/22372692921.htm

MaReK - Sob Mar 03, 2018 22:45

tomi24lbn napisał/a:
https://www.ebay.com/p/MG...splay/604578927

To tak samo drogie jak poprzedni link kolegi...

tomi24lbn napisał/a:
http://www.xcar.com.cn/bb...hp?tid=20803600

Właśnie ten link kierował z taobao, ale to tylko opis wymiany, narzekanie na ceny oraz kiepską jakość dostępnych części.. cokolwiek to znaczy ;)

tommasino - Pią Mar 09, 2018 12:33

MaReK napisał/a:
w Markach pod Warszawą jest taka firma jak AACEF, która te nasze LCD ogarnia w cenie 150 zł. Zatem taki LCD byłby przydatny tylko w momencie wypalenia się starego.


a masz namiary na tą firmę? jest jakiś link?

dzelo23 - Pią Mar 09, 2018 13:10

trochę inny rejon

http://aceef.pl/uslugi.htm

tommasino - Pią Mar 09, 2018 14:09

dzelo23, no właśnie chodzi o to, że z ACEEF nie ma kontatku :(

Dlatego też szukamy alternatywy

[ Dodano: Pią Mar 09, 2018 14:09 ]
MaReK, chodziło Ci o tę firmę?:

Elektro-Panel
ul. Żółkiewskiego 5
05-270 Marki

MaReK - Pią Mar 09, 2018 18:49

Szczerze pisząc to nie nie wiem. Nasz kolega, przyjechał na diagnostykę auto do mnie i powiedział mi o tym. Wspomniał, że w Markach jest taka firma. Ja natknąłem się jeszcze na coś podobnego w Zielonce, to tuż obok.

http://www.auto-met.net/naprawa-licznikow/

tommasino - Pon Kwi 16, 2018 14:04

Dzwoniłem do tego Elektro-Panel w Markach i wytłumaczyłem bolączke zanikających pikseli na wyświetlaczu. Powiedzieli mi, że nie ma problemu i mogą naprawić. Mają do tego odpowiedni sprzęt. Cena 150PLN plus doliczyć przesyłkę.

Pewnie któregoś dnia się zbiorę w sobie i im wyślę :razz:

MD - Pon Kwi 16, 2018 14:35

tommasino, te Marki pod Warszawą? Z Pragi Południe nie miałbym daleko. Czy gość byłby w stanie ogarnąć to na poczekaniu?
tommasino - Pon Kwi 16, 2018 14:42

MD, tak te Marki :P

Elektro-Panel
ul. Żółkiewskiego 5
05-270 Marki

Nie wiem, czy na poczekaniu to by zrobili, nie pytałem bo i tak musiałbym wysłac kurierem.

To co? Pierwszy testujesz czy naprawią? :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja gościowi powiedziałem, że jak ogarną temat to będą mieć takich liczników do naprawy mnogo
:D :D :D

MD - Pon Kwi 16, 2018 18:47

tommasino, wyślij mi proszę na priv numer, którym się kontaktowałeś. Jest już prawie 19, więc jutro zadzwonię i pogadam. Jak coś to widocznie będę testerem. :D
tommasino - Pon Kwi 16, 2018 19:07

MD napisał/a:
Jak coś to widocznie będę testerem. :D


oby się udało :błagam: :błagam: :błagam:

dawidd - Pon Kwi 16, 2018 21:27

to czekamy na relacje :)
MD - Pon Kwi 16, 2018 21:31

Numer mam, to jutro będę dzwonić. Niby mogę wymontować zegary i je podwieźć, ale współlokator raczej mi beemki nie da ot tak. A czy będzie mu się chciało jechać to nie wiem. :P Będę starał się prosić o "państwo róbcie, a ja skoczę gdzieś na kawę".
damiaanp - Pon Kwi 16, 2018 22:20

Mi się wydaje że ten wyświetlacz "komputera" to przecież taki "pic na wodę" umowny. Skoro da sie odczytać to po co się zadręczać. Ważne by auto było w dobrym stanie mechanicznym / estetycznym. Piękne samochody; ja ten cały "komputer" włączam czasami dla zabawy tylko bo i tak w jego wskazania za bardzo nie wierzę.
MD - Wto Kwi 17, 2018 04:16

damiaanp, wiadomo, że świetnie byłoby wrzucić tam jakieś ustrojstwo, które pozwoliłoby nam zaprojektować użyteczny ekran jazdy: bieżące spalanie, temperatura płynu chłodniczego oraz prędkość. Kiedyś nawet skleiłem koncept tego:


Ale jak już zaglądasz, aby zobaczyć ekran aktualnej prędkości, kontrolujesz Trip-2 czy choćby wyświetla Ci się "seat belt please" to miło widzieć to w pełnej okazałości. U mnie czasem trudno odczytać cyferki, które po prostu zlewają się w jakieś szczątki.

tommasino - Wto Kwi 17, 2018 10:08

damiaanp, no właśnie chcemy zadbać o estetykę, skoro autka mechanicznie są ok :P

Mnie sosbiście bardzo denerwuje jak nie wyświetla wszystko.

MD - Wto Kwi 17, 2018 16:56

Zadzwoniłem i dowiedziałem się, że są w stanie ogarnąć ten wyświetlacz na poczekaniu. W przyszły poniedziałek powinienem mieć czas, więc postaram się tam podjechać - bo wątpię, aby przyjęli mnie w piątek po południu z taką robotą. :P
christopher7 - Wto Kwi 17, 2018 21:16

MD koniecznie daj znać o efekcie regeneracji wyświetlacza. Ciekawe czy zrobią to w identyczny sposób jak Aceef...
Gorzej jak facet rozłoży licznik zobaczy taśmę i mu ręce opadną :mrgreen:

tommasino - Wto Kwi 24, 2018 00:56

MD, no i jak? Byłeś naprawiać ten wyświetlacz?
MD - Sro Kwi 25, 2018 01:33

Kompletnie nie mam czasu teraz tam jechać, a na dzień przed trasą wolałbym nie kombinować - na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Ogarnę to po majówce. :/
MATRIXorg - Czw Maj 03, 2018 00:53

Witam,
1) A czy ktoś z Was próbował może tego sposobu?
https://the75andztclub.co.uk/forum/showthread.php?t=184339
2) Czy problem jest z połączeniem inwertera z lcd czy płytki z inwerterem?
3) Tu ktoś wymienia wyświetlacz i lutuje go:
http://www.r75.info/downl..._of_the_IPK.pdf ;
film z licznikiem Audi:
https://www.youtube.com/watch?v=l7PbLMWMGLg
Rozumiem że ze starą taśmą tak się nie da?
Pozdro.

dawidd - Czw Maj 03, 2018 08:35

MATRIXorg, tam nie ma żadnych fotek, czy mi się po prostu nie pokazują?
MATRIXorg - Czw Maj 03, 2018 18:44

Jeśli chodzi o link z punktu 1, to nie ma tam fotek :(
MaReK - Czw Maj 03, 2018 22:18

Problem martwych linii na wyświetlaczu w R75/ZT, to nie jest niestety tylko połączenie galwaniczne taśmy do płytki zegarów. Pomiędzy taśmą a wyświetlaczem jest największy ból. Połączenie jest na klej i trudno w domowych warunkach to ogarnąć.
tommasino - Sob Maj 12, 2018 16:16

MD, byłeś z wyświetlaczem do naprawy?
MD - Sob Maj 12, 2018 18:58

tommasino, niestety. Na razie jestem głównie w rozjazdach i nie mam na kiedy się umówić. :/
tommasino - Sro Cze 13, 2018 11:17

MD, no i jest update czy nie ?
MD - Sro Cze 13, 2018 14:02

tommasino, aktualnie nie ma mnie nawet w Warszawowie. :D Nie ukrywam, że chwilowo jestem dość zawalony rzeczami i trochę trudno mi to ogarnąć. Druga sprawa, że zacząłem się zastanawiać między regeneracją i robieniem czegoś swojego - ale pewnie skończy się na regeneracji, przynajmniej na razie.
MATRIXorg - Pią Sie 03, 2018 22:54

Ktoś w Anglii naprawia te wyświetlacze i zamawia taśmy:
https://www.facebook.com/...?type=3&theater
https://www.facebook.com/...?type=3&theater
Pytanie, skąd je zamawia?

tommasino - Czw Mar 14, 2019 20:25

MATRIXorg, jak to skąd? Z Chin. Niestety są bardzo drogie

[ Dodano: Nie Lut 10, 2019 19:00 ]
Hejoo,

MD, ciągle nie dałeś znac czy byłes w elektro panel z wyświetlaczem??????

Dzisiaj natknąłem sie na ogłoszenie i mają już w ofercie uwzględnionego R75 za 180PLNa

https://www.olx.pl/oferta...19-IDpaCpJ.html

[ Dodano: Czw Mar 14, 2019 20:25 ]
Dzisiaj odebrałem licznik od Elektro-Panel. Wysłaliśmy wspólnie z Adam_26 i Sintram. U mnie było mnóstwo kresek. Po naprawie została jedna. Maksymalnie po prawej stronie. Uznaliśmy z Sintramem, że nawet niewidoczna. Jak dla mnie efekt zadowalający. Oby się utrzymal



filmik z licznikiem po naprawie:
https://youtu.be/2PyJDlv0Jfk

dawidd - Pią Mar 15, 2019 11:17

ile czasu trwała naprawa?
tommasino - Pią Mar 15, 2019 11:28

dawidd, zanim liczniki zostały dostarczone to przez telefon gość mowił, że 3 uda mu się w jeden dzień ogarnąć. Zajeło mu to tydzień. Zależy, czy miał jeszcze coś innego do roboty. Trzeba się z nim ugadać. Może byc również tak, że na poczekaniu się zajmie naprawą.
MaReK - Pią Mar 15, 2019 11:44

Zdjęcie z poprzedniej strony to jest po naprawie czy przed :) ?
tommasino - Pią Mar 15, 2019 11:49

MaReK, przed naprawą. Po naprawie wstawiłem link z filmikiem.

[ Dodano: Pią Mar 15, 2019 11:49 ]
już poprawiłem lekko posta :P

MaReK - Pią Mar 15, 2019 13:16

Aha. No kurde, pięknie wyszło :)
MD - Pią Mar 15, 2019 20:34

tommasino, wiem, ale aktualnie mieszkam poza Warszawowem, a samochód ciągle w trasach lata. Niemniej dobrze wiedzieć, że operacja się udała i pacjent przeżył. :D
Rivo38 - Wto Cze 25, 2019 19:51

Witam,
chcę tylko potwierdzić ostatni namiar na regenerację wyświetlacza komputera RT 75 (tego między zegarami). U mnie był zupełnie nieczytelny, teraz jest jak w 4K:)
Elektro-Panel
ul. Żółkiewskiego 5
05-270 Marki
kontakt: 502 876 457
Polecam, bo Jegomość jest mega otwarty i pomocny. Zadzwoniłem czy pracuje w piątek po Bożym Ciele i czy jest w stanie dokonać naprawy na miejscu (byłem w okolicy w odwiedzinach u rodziny, jakieś 70 km). Bez problemu. Naprawa zajęła ok. 40 min z wymontowaniem i zamontowaniem całego panela.
Koszt 200 zł, oddałem i nawet mi "brewka nie tykła" :)

PS. Korzystając z okazji tego wpisu, dzięki , ze jesteście:). Bez Was już dawno bym poległ :) .

Punx - Wto Cze 25, 2019 19:59

co to jest 200pln to raptem 10-15% wartości auta ;-)

A tak na serio to ciesze się, że jeszcze jest ktoś w stanie to ogarnąć tak ad hoc ...

tommasino - Wto Cze 25, 2019 19:59

Rivo38, fajnie że naprawileś. Tylko coś drogo Ciebie policzył.

Dlatego to forum jest tak ważne, aby właśnie ludzie zamiast na fejsa się tu logowali i znajdowali potrzebne informacje

Rivo38 - Wto Cze 25, 2019 20:14

Punx, tommasino,
dobrze wiecie, że przy RT kasa się nie liczy:)
Drogo , niedrogo....i tak jestem happy, że w sumie w długi weekend Gość podjechał i naprawił. Warsztat miał zamknięty, przyjechał extra. Wiec nie narzekam.
Naszukałem sie tego po Polsce, wygląda na to , że to jedyne miejsce po bodajże Zielonej Górze, gdzie jeszcze można taką usterkę usunąć. Cieszmy się, że jest:)

PS. A tak OT...wiem , że jest wyszukiwarka, ale grzebię w niej już któryś dzień i jakoś nie znajduję odp.
Istnieje jakiś zamiennik intercoolera? z BMW np? Kupiłem w ub. tyg na allegro za 299, ale okazał sie totalnym złomem po angliku. Skorodowany rozpada się w ręku. Kasa w błoto. NIe znam sie na tym więc wziąłem, uświadomił mnie dopiero fachman od chłodnic. A BTW - dorobienie nowego intercoolera od zera wycenił na 1000-1200 zeta....szok :|

R75 - Sob Gru 14, 2019 15:23

Polecam ElektroPanel, mój licznik był cały w kreski, teraz wygląda jak nowy :lol:

Wszystko można załatwić wysyłkowo, naprawiają tez panele do innych aut.

Koszt 220zł z wysyłką.

Cytat:
Elektro-Panel
Ul. Żółkiewskiego 5
05-270 Marki

Tel: 502876457

https://elektropanel.olx.pl

dawidd - Sob Gru 14, 2019 18:39

masz info o niezapiętych pasach?
R75 - Sob Gru 14, 2019 21:04

Tak, mam. Wyłączyłem gong, bo mnie "trochę" denerwował ;-)

Została kontrolka + info na wyświetlaczu :cool:

Ta opcja nie była dostępna w zbyt wielu modelach

dawidd - Sob Gru 14, 2019 21:58

dotyczy to tylko przednich foteli?
R75 - Sob Gru 14, 2019 22:09

dawidd napisał/a:
dotyczy to tylko przednich foteli?

tylko kierowcy