Zobacz temat - sprzedaż samochodu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - sprzedaż samochodu

DJAUGUST - Sro Sie 26, 2009 15:12
Temat postu: sprzedaż samochodu
czy mogę sprzedać do komisu samochód który jest już w kraju rok ale nie jest zarejestrowany bez ponoszenia kosztów w urzędzie skarbowym?jak to taka procedura wygląda proszę o pomoc.
kontakt :609 171 396
lukasz-augustyn1@wp.pl

PopaY - Sro Sie 26, 2009 16:00

Jeśli Ty jako kupujący posiadasz fakturę zakupu tego auta to możesz go sprzedać do komisu na zasadzie umowy komisowej. Jednakże jeśli kupiłeś go na umowę od właściciela to musisz koniecznie opłacić skarbówkę przed kolejną sprzedażą.
DJAUGUST - Sro Sie 26, 2009 16:16

POSIADAM UMOWE KUPNA Z KOMISU Z USA.SAMOCHÓD ZOSTAŁ KUPIONY W USA
PopaY - Sro Sie 26, 2009 16:39

Masz umowę czy fakturę VAT? Bo jeśli jest to tylko umowa to powinieneś bezwzględnie opłacić skarbówkę.
DJAUGUST - Sro Sie 26, 2009 16:53

nie wiem co to jest dokładnie.jest tam wymieniona cena auta,koszt transportu,więc raczej chyba umowa,zresztą nie wiem jak wyglada faktura vat z usa
verbat - Sro Sie 26, 2009 22:33

PopaY napisał/a:
Masz umowę czy fakturę VAT? Bo jeśli jest to tylko umowa to powinieneś bezwzględnie opłacić skarbówkę.

O jakiej opłacie skarbowej piszesz?

PopaY - Sro Sie 26, 2009 23:01

Podatek od wzbogacenia.
pajda - Sro Sie 26, 2009 23:22

dokładnie 2% wartości samochodu (tzn tyle ile masz w umowie wpisane )
PopaY - Czw Sie 27, 2009 08:11

pajda napisał/a:
dokładnie 2% wartości samochodu (tzn tyle ile masz w umowie wpisane )

No nie do końca. Cenę ustala Urząd Skarbowy, bo oni mają swoje "cenniki" samochodów.

DJAUGUST - Czw Sie 27, 2009 14:16

witam.byłem dziś w urzędzie skarbowym.w moim urzędzie sprawa ma się tak jeśli samochód jest w kraju ponad pól roku ,nie musi być on zarejestrowany,liczy się od kiedy jest w Polsce.więc jeśli jest ponad pól roku w kraju to sprzedający nie płaci żadnego podatku.podatek płaci dopiero kupujący.tak sprawę wyjaśnił mi urząd skarbowy.
pozdrawiam

pajda - Czw Sie 27, 2009 14:34

PopaY napisał/a:

No nie do końca. Cenę ustala Urząd Skarbowy, bo oni mają swoje "cenniki" samochodów.


mi cene wzieli z umowy, wyliczyli 2% i dali kwitek i kazali isc zaplacic so banku. Wszystko

PopaY - Czw Sie 27, 2009 14:43

Jakiś dziwny US. W moim mają własne cenniki i własną kasę :P A co do wypowiedzi kolegi wyżej no to skoro tak Ci powiedzieli no to nie płać :)
DJAUGUST - Czw Sie 27, 2009 14:51

nie że urząd dziwny tylko jest taka ustawa wydana przez ministra finansów.a co do cenników to też maja tylko ze dla tych co kupują samochód ,i dla tych co sprzedają szybciej niż przed upłynięciem 6 miesięcy.dla sprawdzenia wiarygodności zadzwoniłem do kilku innych urzędów i to samo mi powiedzieli.. i to nie jest podatek od wzbogacenia tylko dochodowy.taki mi powiedzieli w US i tak jest napisane w ustawie.
Mayson - Czw Sie 27, 2009 18:23

2% podatek, który płaci kupujący, to PCC - podatek od czynności cywilno-prawnych - ZTPC