Zobacz temat - [R75] Silnik gaśnie sporadycznie..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Silnik gaśnie sporadycznie..

Grzesiek_Gdynia - Sob Sie 29, 2009 14:37
Temat postu: [R75] Silnik gaśnie sporadycznie..
No i silnik gaśnie. Co gorsze zgaśnie podczas jazdy- musze czekac kilkanascie minut az da rade odpalic. Kreci normalnie ale nie odpala po odczekaniu pali od razu. Sytuacja bardzo denetwujaca tym bardziej ze zdarzy sie to sporadycznie raz badz dwa razy dziennie. Mial ktoś już podobny problem? Umowilem sie juz na podlaczenie do komutera ale dopiero po 14 wrzesnia. Sprawadzali mi na ogolnym kompie to nie wykazywalo zadnych bledów. Moze ktoś pomoc?? Wydaje sie ze to jakiś czujnik wariuje..
PHJOWI - Sob Sie 29, 2009 16:42

czujnik położenia wałka rozrządu albo wału kończy żywot
Grzesiek_Gdynia - Pon Sie 31, 2009 21:47

Jutro bede mial czujnik wału rozrzadu na podmianke. Mam tylko jeszcze jedno pytanie slyszalem ze jezeli uszkodzony jest czujnik wałka rozrzadu to silnik nie zgasl by w trakcie jazdy ponieważ działa on tylko przy odpalaniu. To prawda ? Mi auto odpala zawsze przy starcie jak postoi. W trakcie jazdy mi gaśnie i po 20 minutach zawsze odpali jak komp zresetuje błąd.
sknerko - Pon Sie 31, 2009 22:19

Grzesiek_Gdynia napisał/a:
i po 20 minutach zawsze odpali jak komp zresetuje błąd.

z tego co mi wiadomo komp resetuje błąd po 55 odpaleniach

mimo66 - Wto Wrz 01, 2009 08:04

Miałem problem z czujnikiem wałka rozrządu.
Ten czujnik "działa" tylko podczas odpalania silnika, później jest tylko pasażerem.
Wymieniłem na nowy i jest ok.
W innym moim autku gdy mi zaczął przygasać podczas jazdy (na luzie) przyczyną był silnik krokowy, po wyczyszczeniu jest ok.

Grzesiek_Gdynia - Czw Wrz 03, 2009 06:06

Czujnik wału wymieniony, koszt z wymiana 350. Ale najwazniejesze ze wszystko śmiga jak nowe ;) Dzięki za pomoc !