Zobacz temat - [POLO 02]- czyszczenie układu chlodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) - [POLO 02]- czyszczenie układu chlodzenia

wrsdz - Nie Sie 30, 2009 12:31
Temat postu: [POLO 02]- czyszczenie układu chlodzenia
w jaki sposob wyczyscic uklad chlodzenia w polo1,4 tdi po wymianien usz czelki pod glowica? dokladnie to pytam o zbiorniczek plynu chlodzacego?poiewaz w nim co chwile mi sie to zbiera
faecd - Nie Sie 30, 2009 13:02

wykrecic zbiorniczek, zatkac otwory, nalac benzyny ekstrakcyjnej i wstrzasac. Ja tak umylem, nie idealnie do konca ale zbiorniczek jest czystszy
keczu - Nie Sie 30, 2009 13:21

Same plukanie zbiorniczka nic nie da,bo trzeba wyplukac caly uklad i to czyms co rozpuszcza tluszcz,wiec plukanki do ukl.chlodzenia odpadaja.Najlepszy jest proszek do prania wlany z woda do ukl.chlodzenia na pare min.Potem wyplukac czysta woda i zalac plyn.Proszek jest najlepszy bo nie pieni sie.Wybor proszku dowolny :wink: Pozdr.
wrsdz - Wto Wrz 01, 2009 21:51

a dzieki nie pomyslalem o proszku zobaczymy rano sprawdze pozdrawiam
thef - Wto Wrz 01, 2009 21:54

Z proszkiem trzeba uważać, bo lubi się granulować, co zaowocuje tylko zapchaniem układu. Może lepiej go dokładnie rozpuścić w wodzie i dopiero zalać do silnika.
Pływak - Wto Wrz 01, 2009 21:59

Są do tego specjalne płyny wlewasz preparat z wodą do układu, odpalasz silnik włączasz ogrzewanie po jakim czasie wyłączasz silnik czekasz aż ostygnie i spuszczasz wszystko z układu przepłukujesz czystą wodą i wsio. Poszukaj na allegro jest tego trochę...
dzelo23 - Wto Wrz 01, 2009 22:40

Środki do czyszczenia układu są dostępne nawet na orlenie koszt ok 20zł. Jak układ nie jest strasznie zasyfiały to powinny dobrze go wyczyścić.
thef - Wto Wrz 01, 2009 22:50

Nie chcę zniechęcać, ale niestety, z tego co słyszałem, te środki też nie cieszą się zbyt dobrą opinią wśród fachowców, radziłbym jednak zapytać kogoś, kto się tym zajmuje na codzień.
keczu - Wto Wrz 01, 2009 22:59

thef napisał/a:
Może lepiej go dokładnie rozpuścić w wodzie i dopiero zalać do silnika.
Tak wlasnie trzeba zrobic.
dzelo23 napisał/a:
Jak układ nie jest strasznie zasyfiały to powinny dobrze go wyczyścić.
Tak,jak jest zabrudzony kamieniem itp. ,ale nie tlustym olejem i szlamem olejowym.W tym przypadku nic nie pomoga,tylko proszek :wink: Tylko trzeba dobrze potem wyplukac.
Pływak - Wto Wrz 01, 2009 23:06

keczu napisał/a:
Tak,jak jest zabrudzony kamieniem itp. ,ale nie tlustym olejem i szlamem olejowym.W tym przypadku nic nie pomoga,tylko proszek :wink: Tylko trzeba dobrze potem wyplukac.

Swojego czasu rozglądałem się za takim specyfikiem i napisane na nim było, że usuwa osad z oleju cokolwiek to znaczy ;)

blue827 - Wto Wrz 01, 2009 23:40

używałem STP do czyszczenia układu chłodzenia i czyści bardzo dobrze, ale trzeba być przygotowanym później na ewentualne wycieki, ja np musiałem wymienić pompe wody.

Odnośnie proszku do prania, to napewno wyczyści wszelkie tłuste osady ale nie można dopuścić aby woda wystygła, musi być cały czas gorąca inaczej faktycznie się zestali zapychając kanały i wtedy już nic go nie rozpuści.

oprawca_1978 - Sro Wrz 02, 2009 10:33

Ja płukałem cały układ, bez rozbierania niczego, trzema flaszkami octu wlanymi do układu, na których przejeździłem miesiąc (jakieś 2000 km z hakiem wyszło).
Pomogło pięknie, i na syf po HGFie jak i na kamyk kotłowy.