Zobacz temat - [R400] Przedni grill CHROM??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R400] Przedni grill CHROM??

faecd - Pon Sie 31, 2009 21:31
Temat postu: [R400] Przedni grill CHROM??
Z racji, ze po stluczce wypadlo mi kilka szczebelkow z grilla stuningowalem go czyli wywalilem pozostale szczebelki i wsadzilem siatke, wiecej zdjec w garazu.

Mam jednak pytanie, zastanawiam sie nad kupnem calkowicie chromowanego grillu. Taki jak tu w aukcji. Co o tym sadzicie? Bedzie ladniej niz jak ze zwyklym grillem ktorego blenda jest tylko w chromie, szczebelki i slupek strodkowy w siwym kolorze?

http://www.moto.allegro.p...kazja_nowa.html

Remigiusz - Pon Sie 31, 2009 22:44

Jak jest caly w Chromie to pewnie ze bedzie ładniej :mrgreen:
zuber84cool - Pon Sie 31, 2009 22:54

Chromu w R nigdy za wiele... :mrgreen:
staf - Wto Wrz 01, 2009 08:30

faecd,

Bardzo ładny. Pisze że bez znaczka. Mombrey zostawił mi kilka znaczków może by coś dobrał :/

kasjopea - Wto Wrz 01, 2009 11:32

Przecież znaczek ma ze swojego :wink:
greg-si - Wto Wrz 01, 2009 11:56

ja mam ważne pytanie :)
czy oby na pewno owy grill jest cały w chromie? Z tych zdjęć nic nie wynika może nie doczytałem nie wiem. Na pewno lepiej by było żeby zrobił Ci sprzedający zdjęcie z boku tak aby było widać czy żeberka są srebrne czy też chromowane.

camaro17 - Wto Wrz 01, 2009 17:09

faecd, mi się podoba siateczka tak jak masz teraz, (zdjęcia garaż) i jak nie ciśnie cię to to zostaw :mrgreen:


PS: widzę że kolor zacisków spodobał Ci się u mnie i też masz złoty, ładnie, ładnie to się chwali :mrgreen:

faecd - Wto Wrz 01, 2009 22:45

Remi55 napisał/a:
Jak jest caly w Chromie to pewnie ze bedzie ładniej :mrgreen:
no wlasnie podzielam Twoje zdanie, wczoraj juz prawie kupilem ale wolalem sie poradzic

zuber84cool napisał/a:
Chromu w R nigdy za wiele... :mrgreen:
zgadza sie:D

staf napisał/a:
Bardzo ładny. Pisze że bez znaczka. Mombrey zostawił mi kilka znaczków może by coś dobrał
staf, tak jak kasjopea, pisze nizej zaszczepil bym swoj znaczek, z tym nie ma najmniejszego problemu.

greg-si napisał/a:
czy oby na pewno owy grill jest cały w chromie?
greg-si, pisalem jakis czas temu do sprzedajacego z takim samym pytaniem i dostalem dosc nie jednoznaczna odpowiedz mianowicie: "Witam atrapa z przodu jest tak jak widać na zdjęciu cała w chromie. Atrapy wysyłam tylko kurierem. pozdrawiam" Oczywiscie przed kupnem musialbym sie upewnic na 100%, poza tym juz raz sie natknalem na oszusta z sochaczewa wiec zachowalbym szczegolna ostroznac z tym sprzedawca!!

camaro17 napisał/a:
mi się podoba siateczka tak jak masz teraz, (zdjęcia garaż) i jak nie ciśnie cię to to zostaw :mrgreen:


PS: widzę że kolor zacisków spodobał Ci się u mnie i też masz złoty, ładnie, ładnie to się chwali :mrgreen:
camaro17, no wasnie nie spieszy mi sie z tym grillem. Predzej zamowie aluramki na zegary i pokretla. Jednak jak zalozylem ta siatke to R nie stracil uroku ani elegancji ale zeberka to sa zeberka a jeszcze cale chromowane poprawilyby dostojnosc i prezencje auta;)

Co do zaciskow no to juz mowilem, ze pojda wlasnie w ten kolor:) jest dosc przyjemny zauwazalny ale nie "oczojebny" :D ps hammerite gora;D jedna warstwa super krycie, dobrze sie trzyma!!

komarek - Czw Wrz 03, 2009 18:53

faecd, IMO ze zdjęcia wynika, że żeberka nie są w chromie :/

dodam od siebie, że nie ma się aluramek co? nie można mieć wszystkiego Kolego, masz fele i klamki to nie ma ramek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :cool:

SeevS - Czw Wrz 03, 2009 20:27

a ogólnie w oryginale to plastik jest ? nie można by samemu pochromować ? Bo tak się zastanawiam, mam sąsiada który ma taką firmę więc za piwo by mógł nawet mi to zrobić ale pytanie czy da się ?
komarek - Czw Wrz 03, 2009 20:30

SeevS, koszt chromowania, a nie "chromowania" byłby bardzo wysoki z tego co się orientuję :/
SeevS - Czw Wrz 03, 2009 20:32

komarek napisał/a:
SeevS, koszt chromowania, a nie "chromowania" byłby bardzo wysoki z tego co się orientuję :/


No tylko że w środku chyba jest plastik z tego co się orientuje ? A on może tylko metal :)

greg-si - Pią Wrz 04, 2009 12:36

całość jest plastikowa a plastik też można pochromować.
Speagle - Czw Wrz 10, 2009 15:15

http://www.moto.allegro.p..._2000_w_wa.html

Tutaj taniej, a chyba identyczna

komarek - Czw Wrz 10, 2009 22:21

dalej mam wrażenie, że szczeble to plastik tak jak normalny grill w R400
seba323 - Czw Wrz 10, 2009 22:37

u mnie w R416 jest grill z aluminium albo coś podobnego napewno nie z plastiku a chromowane w grilu mam chyba tak jak w każdym tą obramówke grila
komarek - Czw Wrz 10, 2009 22:42

od początku była mowa o szczeblach, w tym z ostatniej aukcji są standardowe jak w R400 czyli plastiki polakierowane na srebrno

obramówka oczywiście jest chromowana (lub przynajmniej sprawia takie wrażenie :mrgreen: )

faecd - Sob Wrz 12, 2009 22:19

no wlasnie w tym problem. Jezeli zeberka (szczebelki) i slupek srodkowy byly by chromowane tak jak blenda to biore:) a zaraz napisze maila do sprzedajacego, moze sie dowiem...

komarek napisał/a:
dodam od siebie, że nie ma się aluramek co? nie można mieć wszystkiego Kolego, masz fele i klamki to nie ma ramek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :cool:
Ty dziadygo jedna:) hehe zazdrośnik;D hehe
komarek - Sob Wrz 12, 2009 23:46

w ramach kontynuowania OT pochwalę się, że chromowane lusterka z R45 i chromowane klameczki również z tego modelu są już w drodze do mojej 400 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pływak - Sob Wrz 12, 2009 23:48

To widzę, że w kancikach jest na bogato bo słupek grilla tworzy z ramką całość i jest chromowany :lol:
greg-si - Nie Wrz 13, 2009 11:38

komarek, ściągacz :P
faecd - Nie Wrz 13, 2009 12:06

Pływak, z tego co zauwazylem to w 200 slupek i blenda sa w chromie, zeberka nie.


komarek, gratulacje;)ale jak po mojemu lusterka chrom od 45 nie pasuja do R400 tymbardziej do srebrnego koloru...no ale zobaczymy jak to bedzie wygladalo jak juz zalozysz je sobie;)

[ Dodano: Pon Wrz 14, 2009 14:52 ]
Dzisiaj dostalem odpowiedz na maila z zapytaniem czy atrapa jest cala w chromie czy tylko blenda a zeberka i slupek szare.

Oto odpowiedz: "witam
atrapa jest cala w chromie
pozdrawiam"

Normalnie az nie wiem co robic, brac czy nie:) Nejlepiej to bym wzial za pobraniem z mozliwoscia sprawdzenia zawartosci! Wtedy mam pewnosc co do platnosci i mozliwosc sprawdzenia na miejscu czy rzeczywiscie atrapa jest cala w chromie:)

komarek - Pon Wrz 14, 2009 16:00

greg-si, nie ukrywam, że byłeś pionierem w tych modach :smile:

powiedz mi czy zmiana lusterek wpłynęła na zmniejszenie hałasu w aucie, pytam bo to jeden z powodów zmiany - w 400 każdy wie jaki jest hałas i IMO lusterka mają w tym spory udział

faecd, widziałem fotki srebrnych 45 z chromowanymi lusterkami i myślę, że wyglądają dobrze, a w zasadzie nasze 400 niewiele wizualnie różnią się i chromowane wstawki z zderzakach 45 niewiele zmieniają

co do atrapy to ciekaw jestem, powiedz żeby wysłał dokładniejszą fotkę i wstaw to podyskutujemy, IMO to co jest na aukcji wygląda na standard z 400

greg-si - Pon Wrz 14, 2009 17:37

komarek, trochę ciszej jest

jednak wraz są świsty ale będę musiał przetestować czy to wina mocowań z czarnego plastiku (bo rożek tego plastiku zachodzi na uszczelkę i wydaje mi się że to może być wina tego wszystkiego) czy kształtu lusterek.

Im ciemniejszy samochód tym lepiej ten chrom wygląda. Najlepiej byłoby w czarnym :)

komarek - Wto Wrz 15, 2009 19:44

greg-si dźwięk ciągu powietrza przy lusterkach jest masakryczny, ale nigdy nie pomyślałem, że to od plastiku hmm ciekawe, 3ba by było rozmontować lusterka i przelecieć się gdzieś szybko to by od razu było wiadomo
greg-si - Wto Wrz 15, 2009 22:39

komarek, ja trochę będę kombinował z tym niedługo. Nie miałem elektrycznych więc będę zaślepki robił które od razu lekko 'podtuninguje' żeby było ciszej. Czy to coś da to się okaże.
Może też z lusterkami coś pokombinuje?

komarek - Wto Wrz 15, 2009 23:14

greg-si, moje dzisiaj przyszły, jeszcze czekają na poczcie, ale wiem, że to ta paczka

powiedz mi jak dobrać się do lusterek i klamek bardzo proszę :mrgreen: nie mam pojęcia jak się za to zabrać :oops:

greg-si - Sro Wrz 16, 2009 08:17

zdjąć boczki.
Przednie jak zdjąć znajdziesz na forum. Później zaślepka lusterek zdejmuje się od góry bo tam jest zatrzask. Trzeba czymś lekko podważyć. I to wszystko.
Co do klamek z przodu. Szyba do góry spryskać śrubki WD40 czy czymś podobnym. Odpiąć jedno cięgno i zdjąć blaszkę do której tak jakby idą kable. Ona jest wciśnięta że trzeba podważyć/rozgiąć zdjąć. Kabelki z kosteczką wtedy zdejmujesz bez problemu.
Odkręcasz uważnie tak aby nie połamać klamki. Choć wątpię żebyś wszystkie 4 klamki wymontował bez uszkodzenia żadnej. Jeśli ukręcisz plastik to trzeba pchać od środka drzwi czymś w tym miejscu gdzie ukręciłeś mocowanie pchając lekko do góry (na dole klamki są taki wypustki które klamkę trzymają przy blaszce drzwi).
Jak wyciągniesz klamkę zaznacz sobie markerem na metalowym cięgnie które jest wkręcone jak później ustawić klamkę.

Z tył:
Zdejmujesz boczek podobnie jak z przodu. Dwie śrubki pod uchwytem do zamykania, śrubka w klamce. Jeśli masz elektrykę to masz lekko bo odpinasz kable. Jeśli nie musisz zdjąć korbkę. By ją zdjąć trzeba się lekko namęczyć. Najlepiej dużym płaskim śrubokrętem mocno podważyć korbkę tak aby było widać metalowy zatrzask w kształcie podkowy. Nie pamiętam czy znajduje się on już pod ozdobnym chromikiem czy pomiędzy nim a korbką. Przy okazji możesz przetrzeć i umyć ten chromik ;)
Nie pamiętam czy jest więcej tych śrubek ale chyba nie. Boczek zdejmujesz do góry. Siedzi on ścisło więc siły będzie trzeba troszkę użyć. Oczywiście najpierw trzeba na całej płaszczyźnie boczek oderwać od drzwi bo jest przytwierdzony do nich kołkami. Jak zdejmujesz boczek to musisz go odchylić do wnętrza auta bo jest takie badziewie wystające w tapicerce.
Jak uporałeś się z boczkiem to teraz trzeba odkręcić zamek w drzwiach bo jedna śrubka od klamki jest głęboko bez dojścia można powiedzieć. Wykręcasz trzy śrubki zamka wpychasz go lekko do środka drzwi i powinieneś już móc spokojnie odkręcić tą śrubkę. Do drugiej odkręć taki plastik który osłania cięgna. Drugą normalnie odkręcasz. Z cięgnami i przy wyjęciu postępujesz jak wyżej przy przedniej.

Składasz wszystko w odwrotnej kolejności. Radzę zarezerwować sobie cały dzień by spokojnie powoli bez pośpiechu wszystko zrobić.
Jak pozrywasz w klamkach te metalowe tulejki to nic się nie martw. To nieuniknione bo wszystko tam rdzewieje na potęgę. Ja na 8 śrubek zerwałem tylko dwie i to obie po lewej stronie auta.
Jak już zerwiesz to przy wkładaniu daj np. poxipol czy inny klej by jakoś to tam przytwierdzić i by klamka nie odstawała.

Byłoby na tyle. Jak czegoś nie wiesz to pytaj. Odpowiem z lekkim poślizgiem bo strasznie zaganiany jestem teraz.

Pozdro

komarek - Sro Wrz 16, 2009 16:35

no i zonk :sad:
klamki w super stanie, za to lusterka mają lekko porysowany chrom i nie wiem co tu zrobić, odnawiać, czy lakierować pod kolor nadwozia, taniej chyba wyjdzie lakierować...

faecd - Sro Wrz 16, 2009 19:32

komarek, Gdzie Ci chrom polakieruja? jak wiesz to dawaj cynka wysylam plastiki do chromowania:)

Generalnie to kup papier scierny 1500, 2000 i 2500 i scieraj coraz to mniejsza gramatura...w zaleznosci od rys mozesz np zaczac od papieru 800.

Co do chromow to wiadomo im wiecej tym lepiej. Ja tam swoje lusterka podczas malowania opierdzielilem silikonem wysokotemperaturowym...nic nie pomoglo. Mam mate bitumiczna dekarska Vakaflex (najdrozsze pierunstwo). W poniedzialek jade nad morze to w niedziele postaram sie wziac za to i sprobowac wyciszyc te lusterka przy pomocy wspomnianej maty.

greg-si - Sro Wrz 16, 2009 20:08

faecd, ja plastik zasłaniający lusterka od środka wypaplam cały takim specjalnym preparatem do wygłuszania
blacha już została wygłuszona specjalnym materiałem przy okazji montażu audio i nic nie dało

ten chrom to jedynie możesz podpolerować jakąś pastą G10 czy coś
ewentualnie samemu kupić spray chrom i bziknąć po całości. Jak nic nie da to wtedy do lakierowania bym oddał.

U mnie jedno lusterko ma skazę ale to lekko tylko od dołu.

komarek - Sro Wrz 16, 2009 20:36

przejechałem pastą do chromu, do tego nawoskowałem specjalnym woskiem i jestem zadowolony, co prawda na 1 lusterku skaza jest bardzo widoczna, na 2 lekko, ale doszedłem do wniosku, że z 2 metrów tego nie widać wcale, więc bez przesady
lakierowanie prawdziwym chromem podobno jest bardzo kosztowne, ja myślałem nad lakierowaniem pod kolor nadwozia ale jednak nie

za to klamki eleganckie, ale zostawiam tak jak Ty greg-si - wstawię tylko chromowane "ciągniki" i to wszystko

greg-si, rozumiem, że aby dobrać się do lusterek 3ba z wyczuciem odgiąć trójkąt maskujący i potem już tylko 3 śruby i wsio?

PS co to za specjalny preparat do wygłuszania? chętnie sam zakupię i coś prysnę

greg-si - Sro Wrz 16, 2009 20:57

komarek, odciągasz na górze i powinno wyskoczyć. Dalej 3 śrubki (gwiazdki) i wszystko. Tylko że do tego musi być zdjęta tapicerka.
Takie coś powinno wystarczyć http://sklep.axel2.pl/Spray_ES_500-105.html

komarek - Sro Wrz 16, 2009 21:31

greg-si napisał/a:
Tylko że do tego musi być zdjęta tapicerka.
tego się obawiałem właśnie, może w ten weekend uda mi się wszystko zrobić

greg-si napisał/a:
http://sklep.axel2.pl/Spray_ES_500-105.html
myślałem, że trochę to będzie tańsze, sporo kosztował sam pakiet chrom, narazie sobie daruję i poczekam na Twoją opinię czy warto
greg-si - Czw Wrz 17, 2009 16:19

komarek, to akurat jest tanie
http://www.largus.pl/p,pl...ration+1-5.html
to jest drogie ;)

jak coś podziałam to dam znać. Teraz czeka mnie jeszcze zrobienie instalacji pod elektryczne lusterka i podgrzewane siedzenia :) Wszystkie włączniki kostki mam :) Tylko kupić odpowiednią ilość kabli przekaźników nowe siedzenia i maty podgrzewane a za jakiś czas beżowe wnętrze i nic więcej do szczęścia nie potrzeba :)

komarek - Nie Wrz 20, 2009 15:03

ufff ufało mi się zamontować zarówno klamki, jak i lusterka :smile:

obawiałem się, że plastiki z klamek połamią się, ale nie połamał się żaden, za to plastiki trzymające cięgno do klamki wewnętrznej połamały się w dwóch przypadkach i musiałem się nieźle napracować, żeby to zrobić :sad:

przy lusterkach niespodzianka, wtyczka z lusterek R45 jest większa i szersza, niż z R400 i lusterka narazie mam ręczne, ciekawostką jest fakt, że kabli tyle samo tylko najzwyczajniej w świecie ktoś postanowił zmienić sobie wtyczkę :neutral:

poza tym jest git :) wieczorem wstawię fotkę :mrgreen:

faecd - Pią Wrz 25, 2009 16:53

Dosc ciekawie wygladaja te chromy z plastikiem czarnym na srebrnym aucie...ale cos mi tutaj cuchnie sajgonkami...Ja mam klamki w kolorze, obwodki halogenow tez...prawie listwe odbojowa pomalowalem ale juz mi sie nie chcialo i tak zostanie....
komarek - Pią Wrz 25, 2009 21:24

faecd napisał/a:
Dosc ciekawie wygladaja te chromy z plastikiem czarnym na srebrnym aucie...ale cos mi tutaj cuchnie sajgonkami...


o co chodzi z tymi sajgonkami?

Jugol - Pią Wrz 25, 2009 21:46

komarek napisał/a:
ufff ufało mi się zamontować zarówno klamki, jak i lusterka :smile:

obawiałem się, że plastiki z klamek połamią się, ale nie połamał się żaden, za to plastiki trzymające cięgno do klamki wewnętrznej połamały się w dwóch przypadkach i musiałem się nieźle napracować, żeby to zrobić :sad:

przy lusterkach niespodzianka, wtyczka z lusterek R45 jest większa i szersza, niż z R400 i lusterka narazie mam ręczne, ciekawostką jest fakt, że kabli tyle samo tylko najzwyczajniej w świecie ktoś postanowił zmienić sobie wtyczkę :neutral:

poza tym jest git :) wieczorem wstawię fotkę :mrgreen:


...komarek supcio się prezenci :ok:

greg-si - Pią Wrz 25, 2009 22:39

komarek, jest prawie identycznie jak u mnie :)

dla ścisłości mój to ten po lewej :P

komarek - Pią Wrz 25, 2009 23:13

Jugol, dziękuję :smile:

greg-si, to mamy dwa R400 w Polsce z pełnym pakietem chrom :mrgreen: tak wiem wiem Twoj był No1 :cool:

jeszcze tylko muszę te lusterka podłączyć jakoś, nie da się chyba wyciągnąć kabli z wtyczek - 3ba będzie polutować najprawdopodobniej

greg-si - Pią Wrz 25, 2009 23:40

komarek, z tego co się orientuje to wtyczki w R są rozkładalne. Te od instalacji elektrycznej auta na 100% bo mam ją w rękach i wyjąłem kabelek.
Co do lusterek to jutro zobaczę jak to tam wygląda ale pewnie system jest ten sam.

nom z tymi wtyczkami jest problem. Ja do tego jeszcze nie miałem elektrycznych lusterek u siebie więc muszę zrobić sobie instalacje :/

faecd - Nie Wrz 27, 2009 13:18

komarek napisał/a:
o co chodzi z tymi sajgonkami?
ze chinszczyzna zaciaga;) kto to widzial plastik z chromem? u grega na niebieskim jeszcze w miare to sie komponuje, ale na Twoim srebrnym...:) neee przekonuje mnie to ale jak Ci sie podoba to bardzo dobrze:)

PS do pelnego pakietu chrom to wam chyba brakuje tych grilli chromowanych:)

greg-si - Nie Wrz 27, 2009 13:34

faecd, grilla chromowanego tzn. żeberek chromowanych bym nie chciał. Wtedy to by właśnie wiochą zajeżdżało według mnie. Jedyna opcja to pomalować je na czarno lub zostawienie oryginału.

A co do wtyczek to w lusterkach też się rozbiera :)

komarek - Pon Wrz 28, 2009 23:23

faecd napisał/a:
kto to widzial plastik z chromem?
hmm spójrz na grilla i na klapę tylną w R400, R45 itp :razz:

faecd napisał/a:
do pelnego pakietu chrom to wam chyba brakuje tych grilli chromowanych:)
miałem na myśli pełen pakiet chrom ale dostępny z oryginalnych części R, a nie zamienników :wink:

ja jestem bardzo zadowolony, prawie od początku realizuję upiększanie auta opierając się na czarnych plastikach i chromie, wszystko oczywiście w oryginale :smile: