Zobacz temat - [MG ZR 2.0 diesel 2003r] Problem z silnikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 2.0 diesel 2003r] Problem z silnikiem

big1988 - Sob Wrz 05, 2009 20:51
Temat postu: [MG ZR 2.0 diesel 2003r] Problem z silnikiem
Witam, w zakupionym stosunkowo niedawno Mg (2003r, ok.85000 przebiegu) mam następujący problem: silnik się zamulił, co jakiś czas zmienia zdanie i się odmula (przede wszystkim jak na jałowym biegu delikatnie go pogazuję, i ruszę na półsprzęgle, mając ok 1.5 tys obrotów). Podejrzewam o to turbosprężarkę (objawy w gruncie rzeczy turbinowe tzn. czarny dym przy dodawaniu gazu, przyczyną mógłby być np. za niski stan oleju który za późno stwierdziłem). Generalnie nie ma reguły na to kiedy i na ile czasu silnik się odmuli. Przy odmulonym silniku, kiedy na wyższym biegu tzn.4/5 dam konkretniej gazu silnik znów się zamula. Czy ma ktoś jakiś pomysł jaka może być tego przyczyna poza awarią turbosprężarki/ewentualnie przepływomierza którego też podejrzewam (neistety nie udało mi się go ściągnąć, żeby zobaczyć czy będzie różnica - siedzi na tyle mocno, że boję się, żeby go nie wyrwać). Czy ktoś ma jakikolwiek inny pomysł, co może być przyczyną? Ewentualnie prosiłbym o jakieś namiary na dobre warsztaty w Warszawie/okolicach zajmujące się regeneracją turbosprężarek. Dzięki, pozdrawiam
ADAM1 - Sob Wrz 05, 2009 21:16

Podjedz do jakiegos serwisu i niech ci sprawdza kody bledow

Pozdrawiam