Zobacz temat - [R75] Mruganie kontrolki ciśnienia oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Mruganie kontrolki ciśnienia oleju

czarny666xl - Nie Wrz 06, 2009 18:50
Temat postu: [R75] Mruganie kontrolki ciśnienia oleju
witam
wczoraj podczas jazdy zauwazylem ze czasami lekko mruga kontrolka cisnienia oleju
olej sprawdzilem i jest na maksa na wolnych obrotach nie mruga.co moze byc tego przyczna i gdzie sie znajduje czujnik cisnienia .

staf - Nie Wrz 06, 2009 20:27

czarny666xl, To czytałes. Moze ci pomoże:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=43840

SeniorA - Nie Wrz 06, 2009 20:29

czarny666xl napisał/a:
gdzie sie znajduje czujnik cisnienia
jest powyżej przewodu chłodnicy oleju nad filtrem.W kV6 lampka ostrzegawcza zapala się przy spadku ciśnienia do 0.3-0.5 bara. Właściwe ciśnienie to 1.0 bar na biegu jałowym i 3.0 bary przy 3000 rpm na gorącym silniku.
pajda - Sob Lut 27, 2010 20:16

Witam, podlacze sie pod temat. Jestem teraz za granica. Przejechalem dzisiaj raptem 5 km po miescie, i nagle wlaczyl sie komputer miedzy zegarami i wyswietlilo "Low oil pressure', wiec ssie zatrzymalem i patrze pod maske, olej w polowie, dolalem troche (jest troche ponad kreske MAX) , sprawdzilem cala reszte i wydaje sie byc ok. Odpalilem i jade. na wyswietlaczu juz nie pokazala sie informacja, ale pali sie caly czas mala ikona oleju (obok ikony wlaczonych kierukowskazow itd). Zauwazylem, ze gdy jade kostka albo po dziurach ta ikona przygasa (bardzo szybko mruga), czasami calkowicie sie wylaczy a po chwili znowu wlacza. Auto stalo przez ponad tydzien nie ruszane, wiec moze gdzies styki zamokly ? Jakies rady ? mam do domu 700 km i szczerze, zastanawiam sie co robic.
dukat11 - Sob Lut 27, 2010 20:18

pajda napisał/a:
Zauwazylem, ze gdy jade kostka albo po dziurach ta ikona przygasa (bardzo szybko mruga), czasami calkowicie sie wylaczy a po chwili znowu wlacza.


Może po prostu traci styk na czujniku ciśnienia oleju

pajda - Sob Lut 27, 2010 20:21

dukat11, wlasnie taka mam nadzieje, wie ktos gdzie mozna dobrac sie do czujnika ? tyle, przeczytalem na poczatku tego postu, aczkolwiek moglby ktos jakos bardziej to wytlumaczyc ?
SeniorA napisał/a:
gdzie sie znajduje czujnik cisnienia
jest powyżej przewodu chłodnicy oleju nad filtrem

apples - Sob Lut 27, 2010 20:38

pajda może też być wina smoka. Jeżeli zacznie głośniej chodzić silnik proponuje nie jechać dalej.
pajda - Sob Lut 27, 2010 20:40

apples napisał/a:
smoka.
??
apples - Sob Lut 27, 2010 20:46

"Smok" - Rurka z kielichem na dole. Jest na dole w misce olejowej i zasysa olej do rozprowadzenia w magistrali. Jeżeli się zapchany, urwie to nie podaje ciśnienia i czujnik wykrywa błąd. Podjedz gdzieś do warsztatu niech sprawdzą ciśnienie oleju. Wkręcą manometr w miejsce czujnika oleju i będzie wiadomo.
pajda - Sob Lut 27, 2010 20:50

apples, wielkie dzieki za informacje ;)
apples - Sob Lut 27, 2010 20:52

Spoko. :grin:
Pamiętaj. Jak jesteś w trasie i zacznie głośno chodzić (klekotać) nie jedz dalej bo możesz go zatrzeć jeżeli jest to wina tego co napisałem. I sprawdź jeszcze raz ten olej, najlepiej 2 razy.

Dlaczego masz ponad MAX?

SeniorA - Nie Lut 28, 2010 10:45

pajda napisał/a:
wie ktos gdzie mozna dobrac sie do czujnika ?
trzeba ściągnąć dolną osłonę silnika , odszukać filtr oleju ( pionowo umieszczony przy misce olejowej ) i u góry nad głowicą filtra jest czujnik ciśnienia oleju.
pajda - Nie Lut 28, 2010 12:37

Przed chwila wrocilem z parkingu, sprawdzilem olej itd i wszystko jest ok. Odpalilem silnik i kontrolka sie nie pali, pochodzil troche i nadal ok wiec przejechalem taka sama droge jak wczoraj ok 5 km po miescie i wszystko gra ;) Wczoraj padal deszcz i bylo wilgotno, moze dlatego cos przerywalo, dzisiaj pogoda jest diametralnie inna, slonce i ciepelko.Mam nadzieje, ze to tylko styk od czujnika. Po powrocie do PL wszystko sie sprawdzi (tu pzdr PHJOWI :grin: )
sobierw - Sro Kwi 24, 2013 18:47

Post stary jak świat jeszcze z 2009 ale nie znalazłem tu odpowiedzi co jest gdy mruga lampka "alladyna" i komunikat Oil Low Pressure - czujnik wymieniony a Maryś (mariusz418) nie znalazł błędów w kompie - nie wiem co robić.

wymiana oleju za 2 tyś km (robiona była u Mariusza wraz z wymianą filtrów) może zrobić to wcześniej i wymienić filtr odmy??

Ludziska pomocy - czeka mnie jazda w Konina z Warszawy w najbliższy piątek :|