Zobacz temat - [R75] Wsteczny ciężko wchodzi (zgrzyta) :/
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wsteczny ciężko wchodzi (zgrzyta) :/

nielek - Sro Wrz 09, 2009 10:20
Temat postu: [R75] Wsteczny ciężko wchodzi (zgrzyta) :/
Witam
Mam problem z wstecznym, często gdy go wkładam i puszczam sprzęgło słyszę głośne zgrzyty tak jakby dwie zębatki się o siebie tarły. Reszta biegów wraz z jedynką wchodzą bez najmniejszego problemu. Mechanik wyklucza sprzęgło które chodzi w miarę lekko.
Może miał ktoś z was taki przypadek w Rover'ze 75.
Prosiłbym o info jak mogę to zlikwidować, bo jeździć z takim zgrzytanie w 4-letnim aucie to troche przesada.
Pozdrawiam Nielek

Matius - Sro Wrz 09, 2009 15:10

u mnie jest to samo... nawet miałem 2 skrzynie biegów i w obydwu miałem to samo... lekarstwo mam takie:

jak wbijasz wsteczny naciśnij sprzęgło puść następnie naciśnij jeszcze raz i wbij wsteczny teraz wbije się elegancko. Zębatki nie nachodzą na siebie... nie wiem dlaczego tak jest bo nie wczytywałem się bardziej ale jak wbijesz 2 razy sprzęgło na pewno pomoże.

Boncky - Sro Wrz 09, 2009 18:13

Matis - nie leczysz a tylko zapobiegasz :) :)

na ten temat znajdziesz troche postów. Jedni radzą wymienić olej w skrzyni biegów ( niby co 5 lat albo co 80tys km) inni obstawiają padające sprzęgło - ale u Ciebie bym to wykluczył. Ewentualnie możesz sobie test sprzęgła zrobić czy Ci się nie ślizga tak na wszelki wypadek. Sprawdz sobie poziom płynu w skrzyni biegów, może coś gdzieś uciekło ?

Autko masz na tyle młode że nie szukałbym jakiś większych usterek

Matius - Sro Wrz 09, 2009 18:27

wiem że zapobiegam ;p

ja w swojej skrzyni wymieniałem miesiąc temu (nie wiem kiedy było wcześniej wymieniane) ale miałem tak powiedzmy raz na 30 razy zgrzyta mi... teraz wale 2x sprzęgło i nie zgrzyta nigdy a sprawdzałem wiele razy. Można leczyć ale można też zostawić i pamiętać o regułce jak wsteczny podejdź do tego dwa razy :lol:

henryk - Sro Wrz 09, 2009 19:43

Matius napisał/a:
jak wbijasz wsteczny naciśnij sprzęgło puść następnie naciśnij jeszcze raz i wbij wsteczny
klasyczny sposób zmiany biegów w skrzyniach bez synchronizacji - były takie kiedyś, były...
Boncky - Sro Wrz 09, 2009 20:00

henryk napisał/a:
Matius napisał/a:
jak wbijasz wsteczny naciśnij sprzęgło puść następnie naciśnij jeszcze raz i wbij wsteczny
klasyczny sposób zmiany biegów w skrzyniach bez synchronizacji - były takie kiedyś, były...


dokładnie :)

Matius - Sro Wrz 09, 2009 20:01

Boncky napisał/a:
henryk napisał/a:
Matius napisał/a:
jak wbijasz wsteczny naciśnij sprzęgło puść następnie naciśnij jeszcze raz i wbij wsteczny
klasyczny sposób zmiany biegów w skrzyniach bez synchronizacji - były takie kiedyś, były...


dokładnie :)


no dokładnie :) ważne że działa ;]

henryk - Sro Wrz 09, 2009 20:03

raczej sugerowałem, żeby zainteresować się stanem synchronizatorów
Boncky - Sro Wrz 09, 2009 22:21

henryk napisał/a:
raczej sugerowałem, żeby zainteresować się stanem synchronizatorów


henryk ma racje, poszukaj na forum znajdziesz o tym temat

nielek - Sro Cze 19, 2013 22:16

dzięki za informacje ;]
Zacznę od oleju, zobaczymy czy to pomoże :)
Najwyżej później będę dalej szukał.

a co do forum to przewertowałem całe i nie znalazłem takiego przypadku jak mój w R75.
ale jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to proszę pisać

Pozdrawiam Nielek

[ Dodano: Sro Cze 19, 2013 22:16 ]
W skrzyni były starte plastiki które wrzucają wsteczny bieg. Kupiłem uszkodzoną skrzynie za 150zł i przełożyłem te plastiki do swojej. Teraz wsteczny wchodzi normalnie, 2 dni roboty ;)