Zobacz temat - [Rover 200 SDI]wyciek oleju??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200 SDI]wyciek oleju??

Rafael - Czw Wrz 17, 2009 16:00
Temat postu: [Rover 200 SDI]wyciek oleju??
Witam , ostatnio zajrzałem do oleju i zauważyłem ze mam poziom oleju przy minimum. Wymiana oleju była w ubiegły roku w czerwcu , teraz mam 8,5 tys przejechanego czy to jest prawidłowe ze po tylu przejechanych km mam minimum oleju czy olej zaczął wyciekać ?
Olej wycieka w powodu starego silnika czy lekko pocącej się turbosprężarki?
Przebieg: 221 000 KM

kriss87 - Pon Wrz 21, 2009 23:23

Rafael napisał/a:
Olej wycieka w powodu starego silnika czy lekko pocącej się turbosprężarki
sam sobie już odpowiedziałeś :mrgreen: nie przejmuj sie tym też tak miałem w swoim 220 sdi na blacie mialem przejechane 250kkm :twisted:
Rafael - Sob Lis 07, 2009 22:02

Dzisiaj wymieniłem olej u mechanika na valvoline wszytko ok ale po przyjechaniu pod dom postawiłem samochód w suchym miejscu i po 30 minutach poszedłem sprawdzić czy nic nie wycieka okazało się ze wycieka mała kropelka wyciekła. I teraz moje pytanie czy po wymienię oleju na początku po przejechaniu kilku km możne coś się takiego zdarzyć że będzie mała kropelka czy nie powinno tak być ? nie wiem jak jutro będzie być może z tej małej kropelki będzie kałuża :neutral: jak tak to co to tego powodem jest ten wyciek? proszę o odpisanie, pozdrawiam :smile:


a i jeszcze jeśli chodzi o tamten post wyżej to samochód stał na nierównej powierzchni, z olejem było wszytko w porządku ale po tej wymianie tragedia;/

NEOSSS - Nie Lis 08, 2009 00:47

Rafael, ciekawe czy mechanik dobrze wytarl miske , pompe oleju i filtr podczas wymiany... wytrzyj wszystko, karton na noc pod auto i widac czy kapie