Zobacz temat - Roewe w Polsce?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Roewe w Polsce?

PHJOWI - Pią Wrz 18, 2009 21:36
Temat postu: Roewe w Polsce?
widzieliście w fakcie zdjęcie nowego ROewe 750 , podobno polmot czy italmot ma takiego na stanie . Ciekawe jak wygląda to chińskie zabawka.?

[ Dodano: Pią Wrz 18, 2009 21:37 ]
http://www.efakt.pl/Borow...ly,52573,1.html

menior - Pią Wrz 18, 2009 21:40

wyglada niemal identycznie jak stary R75, ale fakt ze robia go w Chinach nie wzbudza zaufania :/
Jugol - Pią Wrz 18, 2009 21:47

... :hm: , czemu to nie mam na nazwisko Borowski ?? :wnerw:

[ Dodano: Pią Wrz 18, 2009 21:49 ]
menior napisał/a:
wyglada niemal identycznie jak stary R75, ale fakt ze robia go w Chinach nie wzbudza zaufania :/


... a ja im zaufam i kiedyś go nabędę, np. teściowa ma flagę polską, taką biało- czerwoną , Made in China i już dwa lata minęły i się nie popsuła :grin:

kasjopea - Pią Wrz 18, 2009 21:49

Widziałam go na żywo i 550 też :grin:
Jugol - Pią Wrz 18, 2009 21:51

kasjopea napisał/a:
Widziałam go na żywo


...zazdroszczę Ci Kasjo :shock:

menior - Pią Wrz 18, 2009 21:51

Jak narazie Chinczycy nie eksportuja Roewow do Europy w obawie ze nikt nie kupi angielskich aut produkcji chinskiej :smile:
Jugol - Pią Wrz 18, 2009 21:55

menior napisał/a:
Jak narazie Chinczycy nie eksportuja Roewow do Europy w obawie ze nikt nie kupi angielskich aut produkcji chinskiej :smile:

...menior daj mnie $$$ to kupię bez zastanowienia :ok:

menior - Pią Wrz 18, 2009 22:00

ale gdzie? narazie nie ma ich w oficjalnej sprzedazy w Europie sa w Chinach ale ponoc i tam nie ciesza sie wielkim powodzeniem :shock: JUGOL jak dasz mi $$$ to i DACIE LOGAN se kupie :lol:
Jugol - Pią Wrz 18, 2009 22:01

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: ....Logan, ale mnie rozbawiłeś :ok:
menior - Pią Wrz 18, 2009 22:05

jak to sie mowilo: darowanemu koniowi nie zaglada sie w zeby :razz: ale fakt Dacia Logan ..... :/

[ Dodano: Pią Wrz 18, 2009 22:10 ]
Bo jeszcze bede mial koszmary tej nocy :grin: wstaje se do roboty a tu w garazu zamiast R75 stoi.... LOGAN :boisie:

Jugol - Pią Wrz 18, 2009 22:41

menior napisał/a:
jak to sie mowilo: darowanemu koniowi nie zaglada sie w zeby :razz: ale fakt Dacia Logan ..... :/

[ Dodano: Pią Wrz 18, 2009 22:10 ]
Bo jeszcze bede mial koszmary tej nocy :grin: wstaje se do roboty a tu w garazu zamiast R75 stoi.... LOGAN :boisie:


...zszedłbyś natychmiast na zawał- nie ma bata :hahaha:

kruszon - Pią Wrz 18, 2009 22:49

Ja widzialem 2 razy czarnego R750 na blachach WI za kazdym razem na skrzyzowaniu Zamienieckiej i Ostrobramskiej w Wawie. Tyl mi przypomina bardziej BMW 7 (W R75 bardziej mi sie podobal :/ ). Przod zupelnie jak R75.

Pozdrawiam

kasjopea - Pią Wrz 18, 2009 22:56

Środek też bardzo podobny.
Senn - Pią Wrz 18, 2009 23:01

W sumie to powinno sie zmienic status klubu i stowarzyszenia dopisujac Roewe. Poki co nie widac reaktywacji Rovera i chyba bedziemy musieli sie przesiasc na chinszczyzne za pare lat :)
Bardzo mi sie podoba ta 750tka.

PopaY - Pią Wrz 18, 2009 23:35

Ja uważam, że auto jest ładne. Przód jest świetny choć nie wiem czemu jest ich aż dwa :P Tył nie bardzo mnie urzekł, ale ujdzie. No i dlaczego nie ma silników diesla??? Szkoda tylko, że dostępne na razie tylko na rynku azjatyckim.




Zukowaty - Pią Wrz 18, 2009 23:40

PopaY napisał/a:
No i dlaczego nie ma silników diesla??

Bo diesel jest silnikiem BMW.
PopaY napisał/a:
Przód jest świetny choć nie wiem czemu jest ich aż dwa

W R75 też były 2 przody po lifcie.

kasjopea - Pią Wrz 18, 2009 23:41

Ten, którego widziałam miał przód jak na górnym zdjęciu.
PopaY - Pią Wrz 18, 2009 23:42

kasjopea napisał/a:
Ten, którego widziałam miał przód jak na górnym zdjęciu.

Czyli wg mnie ten ładniejszy, bardziej agresywny :)

Senn - Pią Wrz 18, 2009 23:49

Teraz pytanie czy dobrze sie stalo ze nie udalo im sie przejac nazwy Rover. Chcialoby sie widziec logo Rovera na nowo produkowanych limuzynach tylko nie wiadomo czy w ich wykonaniu. :roll:
PopaY - Pią Wrz 18, 2009 23:54

No ja osobiście wolałbym zdecydowanie logo jak i nazwę Rover, ale niestety kasa robi swoje. Chiny to tani rynek i przejęcie marki przez nich zrobiło swoje :/ Najwyraźniej Chińczycy dali za mało by wykupić również prawa do nazwy.
Stachu - Sob Wrz 19, 2009 07:23

To mi się podoba najbardziej
namiko - Sob Wrz 19, 2009 07:47

Stachu, mnie też! :ok:
emes - Sob Wrz 19, 2009 10:31

Słyszałem, że importem w Warszawie będzie zajmował się najprawdopodobniej Italmot.

Co do 2 rodzajów przodów w 75, ten na górnym zdjęciu pojawił się w 75 wydanym na 100 rocznicę. Z tego co wiem, nie było to związane z samym liftem a raczej z serią 75 100 anniversary edition i był to element wpływający na aspekt "limited" tej serii.

PopaY - Sob Wrz 19, 2009 10:32

A co a piernik do wiatraka? Przecież to nie Rover 75 tylko Roewe 750 więc raczej wątpię by to było na jakąś rocznicę. Moim zdaniem ten przód bardziej agresywny jest w modelu z silnikiem 2,5l, ale to tylko domysł.
emes - Sob Wrz 19, 2009 10:34

PopaY, ale pomysł obu przodów wywodzi się z czasów Rovera, nie Roewe, więc 2 rodzaje przodów w 75, a teraz w 750, to żadna "nowość".
Markzo - Sob Wrz 19, 2009 11:26

hm...a ten peirwszy, agreswyny przód nie jest czasem od wesji V8?? popatrzcie w galerii klubowej ;)
Adrian355 - Sob Wrz 19, 2009 13:16

Dla tego wyglądu zdradził bym chyba nawet Audi A8...
menior - Sob Wrz 19, 2009 13:21

Marke "ROVER" mialo wpierw BMW,potem FORD a ostatnio kupil ponoc TATA :shock: w pakiecie z JAGUAREM i LAND ROVEREM ale nie maja zamiaru wskrzeszac marki :cry: w Chinach benzyna jest za bezcen wiec tam nie potrzebuja diesla,ponoc na europejski rynek z takowym mial wejsc ale narazie cisza :/
Pływak - Sob Wrz 19, 2009 13:22

Adrian355 napisał/a:
Dla tego wyglądu zdradził bym chyba nawet Audi A8...


:lol: nie ta klasa nie ta kasa ;lol: Za cenę A8 to byś sobie dwa chińskie rowery z grillem "audi look" sprawił, a może nawet trzy jak by Ci do kontenera z chin upchnęli :rotfl:

emes - Sob Wrz 19, 2009 19:31

Jeżeli chodzi o grilla "audi look" (w nawiązaniu do wypowiedzi Adriana355 i Pływaka), to tak się teraz zastanawiam, czy to aby na pewno "look" związany z Audi. Nie jestem teraz do końca pewien, ale chyba Rover jako pierwszy miał takiego grilla.
Pływak - Sob Wrz 19, 2009 19:37

Można wiedzieć w jakim modelu? Pewnie znalazło by się jakieś auto z podobnym gillem ale czy jakaś marka robiła taki grill "do ziemi" w całej serii produkowanych przez siebie samochodów? Bo audi ma taki w większości jeśli nie we wszystkich modelach :]
emes - Sob Wrz 19, 2009 19:45

Właśnie w 75 Anniversary Edition. W wolnej chwili sprawdzę, która z wspomnianych marek była pierwsza :)
Jugol - Sob Wrz 19, 2009 20:37

PopaY napisał/a:
A co a piernik do wiatraka? Przecież to nie Rover 75 tylko Roewe 750 więc raczej wątpię by to było na jakąś rocznicę. Moim zdaniem ten przód bardziej agresywny jest w modelu z silnikiem 2,5l, ale to tylko domysł.


...a piernik ma to do wiatraka, że wiatrak się spierniczy, ale piernik się nie zwiatraczy ;p

menior - Sob Wrz 19, 2009 21:54

gdzies czytalem ze kiedys Audi procesowal sie z Roverem o skopiowanie owego grilla,ciekawe jak sprawa sie zakonczyla :hm:
PopaY - Sob Wrz 19, 2009 21:57

Gdzie? Bo pierwsze widzę...
azer - Sob Wrz 19, 2009 22:15

http://forum.gazeta.pl/fo...stanga.html?v=2
może ktoś dokopie się coś więcej

menior - Sob Wrz 19, 2009 22:19

wlasnie nie pamietam,w jakiejs gazecie wzmianka o tym kiedys byla,zanim rover jeszcze splajtowal,moze z tego powodu do procesu nie doszlo,a moze to wymysl jakiegos dziennikarza :/

[ Dodano: Sob Wrz 19, 2009 22:21 ]
a na wloskim forum rovera wyczytalem ze bmw1 to projekt ponoc rovera ?!? tak miala wygladac przyszla 45-tka :shock:

[ Dodano: Sob Wrz 19, 2009 22:26 ]
bmw wycofujac sie z finansowania rovera zakosil projekt i wykorzystal dla wlasnych potrzeb,ktos cos wie na ten temat?

k3master - Sob Wrz 19, 2009 23:32

Mnie się podoba. Chętnie zobaczyłbym go w "realu" i ocenił. Fajnie byłoby mieć opcję kupna czegoś "pokrewnego" do Roverka.

A czy coś wiadomo na temat ceny tego modelu?

azer - Sob Wrz 19, 2009 23:40

to chyba ten sam co w poście PHJOWI
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=42444

Yog-Sothoth - Nie Wrz 20, 2009 11:08

A widzieliście Rovera 75 Coupe? Był on w ogóle w sprzedaży?
http://tuning.pl/zdjecia_...pe-k_3942_.html
Tutaj więcej zdjęć od 1:25min, wnętrze cudo.. jeśli można gdzieś zakupić egzemplarz to zaczynam zbierać :)
http://www.youtube.com/watch?v=GHU_pG0VK5Y

emes - Nie Wrz 20, 2009 11:37

Yog-Sothoth napisał/a:
A widzieliście Rovera 75 Coupe?


Pewnie :)

Yog-Sothoth napisał/a:
Był on w ogóle w sprzedaży?


Nigdy nie trafił do produkcji seryjnej, a tym samym do sprzedaży.

Mayson - Nie Wrz 20, 2009 11:52

emes napisał/a:
Yog-Sothoth napisał/a:
Był on w ogóle w sprzedaży?
Nigdy nie trafił do produkcji seryjnej, a tym samym do sprzedaży.

I to można określić mianem TRAGEDII :płacze:

Markzo - Nie Wrz 20, 2009 11:57

Ciiiii nie płakusiajcie..... MG 7 coupe.... :twisted: i to się może udać!
Yog-Sothoth - Nie Wrz 20, 2009 16:15

Oby oby bo jak patrzę na tą wersje Coupe to aż serce ściska, że nigdy nawet się nim nie przejadę :(
menior - Nie Wrz 20, 2009 16:25

moze Chinczycy reaktywuja i ten pomusl :lol:
maciej - Nie Wrz 20, 2009 19:08

menior napisał/a:
a na wloskim forum rovera wyczytalem ze bmw1 to projekt ponoc rovera ?!? tak miala wygladac przyszla 45-tka :shock:

Chyba BMW 1 to chyba 25 - 45 to chyba nowy Roewe 550...
Yog-Sothoth napisał/a:
A widzieliście Rovera 75 Coupe? Był on w ogóle w sprzedaży?

Nie był w sprzedaży - był chyba tylko jeden prototyp - jak z SD1 coupe.

menior - Nie Wrz 20, 2009 19:18

nowy roewe 550 zalatuje chinszczyzna,taka kopia passata :/
maciej - Nie Wrz 20, 2009 19:21

W kwestii stylistyki trochę tak, ale mechanicznie, to prawdopodobnie prototyp Rovera 55, który miał zastąpić 45 i zająć kawałek rynku R600, bo R75 miało łączyć górę rynku R800 i R600.
menior - Nie Wrz 20, 2009 19:26

szkoda ze te projekty nie doszly do skutku pod marka ROVER,no i dziwne ze nie znalazl sie chetny na przejecie MG/ROVER i marka ROVER przestala istniec :płacze:
maciej - Nie Wrz 20, 2009 19:32

menior napisał/a:
no i dziwne ze nie znalazl sie chetny na przejecie MG/ROVER i marka ROVER przestala istniec :płacze:

To nie do końca tak.

MG istnieje w Chinach i to z prawami do marki MG.

Prawa do marki Rover miały inne losy, bo Rover kojarzył się z Land Rover'em i zostało dodane do pakietu sprzedażowego "Land Rover-Jaguar", żeby nie obniżać prestiżu Land Rover'a przez niewiadomą przyszłość Rover'a.

Teraz jedno mają Hindusi, a drugie Chińczycy - zobaczymy co będzie dalej, ale Chińczycy nie mają za dużego interesu w płaceniu za sam znaczek, który nie był w Europie zbyt poważany (jeszcze przed plajta na kilku europejskich rynkach wszystkie auta były sprzedawane pod marką MG, bo Rover się źle kojarzył), a Hindusi nie mają interesu ryzykować prestiżu Land Rover'a sprzedając markę Rover.

menior - Nie Wrz 20, 2009 20:01

no wlasnie,wiec marka jako tako przestala istniec,gdyby ktos go przejal jak niegdys ford jaguara czy volvo,to moze dzis by byla inna spiewka :sad: ale skoro i bmw sie oparzylo to chetnych chyba nie bylo.A czemu marka Rover byla tak niepowazana w Europie :?: z Niemieckimi nie mogla konkurowac ale z takimi Wloskimi czy Francuzkimi mogla mysle jak najbardziej,chyba brak prestizu,promocji i reklamy :sad:
maciej - Pon Wrz 21, 2009 00:22

menior napisał/a:
A czemu marka Rover byla tak niepowazana w Europie :?:

W skrócie - z powodu związków zawodowych i tego, że pani Teatcher pojawiła się 10 lat za późno dla Brytyjskiej branży samochodowej. ;)

Valander_wwa - Czw Paź 01, 2009 08:14
Temat postu: Roewe wchodzi do Polski>?
link: http://biznes.onet.pl/mar...3,1,prasa-detal

"Marek Pol chce nam sprzedać chińskie auta
1 października 2009

Były minister infrastruktury, a obecnie prezes spółki Pol-Mot Auto chce wprowadzić na nasz rynek samochody "made in China". Wierzy, że te pojazdy będą sprzedawać się jak ciepłe bułeczki. Tak dobrze, jak rumuńskie Dacie - pisze "Puls Biznesu".

Chodzi o produkt koncernu Shanghai Automotive Industry Corp, który odkupił od Brytyjczyków prawa do produkcji aut Rover, występujących teraz pod chińską nazwą Roewe. Informację o swoich planach potwierdza gazecie sam Marek Pol. "Tak, myślimy o rozpoczęciu w Polsce sprzedaży aut marki Roewe. Nie wiemy jednak, kiedy wystartujemy" - mówi.

Pol jako minister infrastruktury zapowiadał budowę autostrad w Polsce. Niewykluczone, że teraz będzie zachęcał Polaków, by jeździli po nich w chińskich autach - ironizuje "Puls Biznesu" na swoich łamach."

sobrus - Czw Paź 01, 2009 08:24

Nie miałbym nic przeciwko, żeby w Lublinie stanął salon Roewe :mrgreen:
Senn - Czw Paź 01, 2009 09:34

Ciekawa informacja -> http://biznes.onet.pl/mar...3,1,prasa-detal
emes - Czw Paź 01, 2009 09:39

Ta ciekawa informacja była w 2 miejscach, więc tematy scaliłem.
Valander_wwa - Czw Paź 01, 2009 11:36

tx emes - nie sprawdzilem ze byl juz temat wskrzeszenia :)
kruszon - Czw Paź 01, 2009 23:19

Dzisiaj jeszcze w Raporcie Turbo mówili o tym na TVN Turbo :) Wyslalem SMSka do Mareckiego zeby nagrywal, ale nie wiem czy dostal i czy mial mozliwosc.

Pozdrawiam

MaReK - Pią Paź 02, 2009 02:46

Dostalem Kruszon, ale spalem ;)
Niemniej ogladalem w powtorce. Nagrac moge, na n-recorder, a zeby z niego zgrac na kompa musialbym wyjac z niego dysk, a to doprowadziloby do utraty gwarancji ;)

Pozdrawiam,

timer - Wto Paź 13, 2009 17:38
Temat postu: link ciekawy z resztą :)
http://moto.onet.pl/15793...kul.html?node=2
kzrr - Wto Paź 13, 2009 18:56

też czytałem ten artykuł ech szkoda że jakieś chińskie ##### będą w wielu względach nawiązywać do naszej wspaniałej marki :) trzeba zrobić klubową zrzute po piątaku i wykupić marke R i technologie :P
piter34 - Czw Paź 15, 2009 12:35

timer napisał/a:
http://moto.onet.pl/15793...kul.html?node=2

Tutaj jest źródło tego artykułu:
http://autochiny.pl/pl/Roewe_juz_w_Polsce

Na stronie autochiny można też poczytać nieco więcej o SAIC i MG.

MaReK - Czw Paź 15, 2009 16:28

I nawet jako źrodło jestesmy wymienieni ;)
k3master - Sob Paź 17, 2009 19:35

Roewe w Polsce - bardzo fajnie, ciekawe tylko w której części przyszłego roku się pojawi.

Oby na początku, gdyż osobiście nie mogę się doczekać premiery w Polsce.

Tym bardziej, gdy widzę takie sportowe opcje modelu 550 (RS - trzeba trochę przewinąć stronę w dół) - http://www.chinacarforums...?t=2268&page=12

Jak Wam się podoba?
Pozdrawiam

Deamian - Sob Paź 17, 2009 19:53

k3master napisał/a:
Jak Wam się podoba?


Nie wiem jak inni ale jak dla mnie extra :grin:

[ Dodano: Sob Paź 17, 2009 19:53 ]
Fajne alumki :wink:

Krzysi3k - Sob Paź 17, 2009 20:04

Wizualnie extra, ale chyba i tak nie kupiłbym chińskiego samochodu...
Markzo - Sob Paź 17, 2009 20:24

wszystko jest made in china,
Krzysi3k - Sob Paź 17, 2009 21:13

Jeśli jest sygnowane jakąś cenioną marką to kupię taką rzecz :)
Bo oni nie zaryzykują wizerunku firmy obniżając jakość.
Ale Roewe to już inna bajka. Z Roverem mają wspólne tylko projekty i starą technologię, poza tym robią samochody dla ludu, mają być tanie, a wiadomo - nikt charytatywnie nie robi i te oszczędności muszą przełożyć się na jakość. Nie oszukujmy, się Roewe to jest odgrzewany kotlet Rovera z pominięciem jego jakości.

Markzo - Sob Paź 17, 2009 22:36

widziałeś na żywo, siedziałeś w środku, jechałeś? ja bym się wstrzymał z takimi wypowiedzaimi, bo jeśłi auto ma cokolwiek znaczyć w EU to chińczycy nie pozwla sobie na tandete ;)
Krzysi3k - Sob Paź 17, 2009 22:59

Jeśli tak to :ok: ;) Ale myślę, że i tak będą odbiegać od europejskich producentów :razz:
menior - Sob Paź 17, 2009 23:01

jakos narazie Chinczycy nie potrafia nic wypromowac na rynkach EU,a tym bardziej sie na nich liczyc :mrgreen: A pozatym nawet u siebie nie idzie im promocja marki ROEWE i ilosc sprzedanych tam aut jest wielkim rozczarowaniem :razz:
sknerko - Nie Paź 18, 2009 23:29

oglądaliśmy i siedzieliśmy w nich nawet odpalaliśmy na mój gust całkiem pozytywne wrażenie robią niestety z rozmów z gościem z polmotu dręczą je te same przypadłości co R75
Zukowaty - Pon Paź 19, 2009 00:20

Cytat:
niestety z rozmów z gościem z polmotu dręczą je te same przypadłości co R75

Gość z Polmotu to nawet nie wiedział jakie przypadłości. Dopiero jak się wcisnąłem pod kierownicę i namacałem pompkę to słabo mi się zrobiło.

k3master - Pon Paź 19, 2009 20:13

Hej,
Panowie, gdzie "testowaliście" to autko? Macie jakieś fotki?

Proszę podajcie więcej szczegółów, jak je oceniacie? Wygląd/wykonanie/jakość materiałów/komfort/rozwiązania/ceny itd. :-)

Na pewno przydadzą się te informacje :-)

Dzięki z góry.
Pozdrawiam

xROnx - Pon Paź 19, 2009 20:48

k3master napisał/a:
Panowie, gdzie "testowaliście" to autko? Macie jakieś fotki?

wystarczy poszukać na forum ;p
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=45890

k3master - Pon Paź 19, 2009 21:16

xROnx, dzięki :-) zupełnie ten wątek mi umknął :-)
Remigiusz - Sob Sty 15, 2011 18:02

Nie wiem dam to tutaj:

Fajna stronka: :mrgreen:

http://www.rover.fr/roewe/saic-roewe.php

own - Sob Sty 15, 2011 18:32

Roewe może i jest chińskie ale na Europę przeznaczone jest MG, które ma być produkowane w UK. Europejskie standardy kontroli jakości mogą pozwolić wejść na rynek. Do sprzedaży na wyspach wchodzi niedługo MG6, później pewnie samochód na bazie konceptu MG ZERO, czyli z wyglądu konkurent Suzuki Swift oraz MINI (stylowy, płaski dach), następca modelu ZR. O następcy MG ZT, czyli MG 7, o którym można było czytać wcześniej, na oficjalnej stronie http://www.mgmotor.co.uk/ brak informacji.
sobrus - Pon Sty 17, 2011 08:11

Roewe 750 i 550 oraz ich bliźniaki MG akurat są dziełem brytyjskich inżynierów i nie wiem czy można je porównywać do chińskich badziewi.
Będą produkowane w UK w Longbridge, tam gdzie za czasów MG Rover. Silniki dostarcza Powertrain Ltd. Powiedziałbym że wiele zostało po staremu.

Ale reszta, no Roewe 95 to przemianowany SsangYong i to niestety chińszczyzna :(
http://www.auto-car-shop....first-pictures/

i w tym momencie ciesze sie ze nie wykupili nazwy Rover. Bo jak mają takie podróbki Rovera robić to dziękuję... Ja wiem że chairman bazuje na starszym Mercedesie S-klasa, może nawet nie bedzie najgorszy. Ale to nie to samo, udział inzynierów z MG Rover będzie tu pewnie zerowy.

Na szczęście Roewe 350 nie przypomina nic chińskiego i ... podoba mi się :) . Więc jest nadzieja ;)