Zobacz temat - Odtwarzanie filmów na nawigacji.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Odtwarzanie filmów na nawigacji.

kzrr - Nie Wrz 20, 2009 14:07
Temat postu: Odtwarzanie filmów na nawigacji.
Jesteś ponoć taki patent żeby można było ogladać filmy, klipy czy coś innego na nawi. Tylko pytanie jak ? Zapewne trzeba wgrać jakieś odpowiednie programy itp itd. Szukałem troche po necie ale szczerze mówiac nie interesującego nie znalazłem na ten temat. Moja nawi to Mio Moov M400. Jakby ktoś miał pomysły to z góry wielkie dziękie :)
PopaY - Nie Wrz 20, 2009 14:10

No przecież tam masz zwykły system Windows CE więc jaki problem? Odblokowujesz ją (każdy warsztat CA Ci to zrobi) i wrzucasz sobie filmy i tyle. Odtwarzacz je w programie Windows Media Player. Jeśli są to Div-Xy to dogrywasz jakieś kodeki (jest ich mnóstwo na WinCE) i jak chcesz to jakiś lepszy program do odtwarzania plików video i tyle :)
Pływak - Nie Wrz 20, 2009 14:32

Bez problemu możesz sam odblokować nawigacje wystarczy Pan google. Druga sprawa tam jest slot na karty pamięci? Bo coś mi się o uszy obiło, ze nie ma więc z filami będzie bieda bo będzie trzeba wgrywać na pamięć nawigacji....
PopaY - Nie Wrz 20, 2009 14:34

Są dwie wersje M400, jedna z 1GB pamięcią flash, a druga z 2GB. Nie ma slotu na pamięć zewnętrzną co oczywiście jest ogromną wadą.
rodzosm - Pon Wrz 21, 2009 13:30

Witaj,

W linku masz opisane jak odblokować mio . Ja swoją 500 tak odblokowałem, teraz można słuchać mp3, oglądać filmy itd, itp.

http://peb.pl/sprzet-do-n...-o-windows.html

Pozdrawiam

sobrus - Wto Wrz 22, 2009 13:51

Windows w nawigacjach jest obcięty do granic, cały trick polega na tym aby zamiast oryginalnej nawigacji podstawić jakiś program umożliwiający uruchamianie innych programów (normalnie jest to ekran Today, najlepiej byłoby go wrzucić zrobiłby sie zwykły PPC). Od biedy nawet Total Commander.
Co do filmów to oczywiście najlepszy jest wciąż stary TCPMP.

Niestety nie wiem który proces odpowiada za ekran Today i czego on wymaga. Ponadto windows blokuje niestety mozliwość przegrania plików z ROM (przynajmniej w moim telefonie).

MIO200 odblokowywałem, działa to bardzo dobrze. Procesor w zupełności wystarcza do filmów XVid z dzwiękiem OGG. Do muzyki polecam Nitrogen - stosunkowo nowy ale ciekawy i wygodny program. Do tego ma niewielkie zapotrzebowanie na procek i baterie (mój procek PXA270 podczas słuchania OGG działa na 100-150Mhz i gra przynajmniej kilkanaście godzin, mimo ze korzystam z telefonu i to w trybie 3G).
Szkoda ze nawigacja nie ma gniazda na słuchawki.