Zobacz temat - [R416Si] Nieprzewidziane problemy z ALURAMKAMI
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R416Si] Nieprzewidziane problemy z ALURAMKAMI

Resacro - Pią Wrz 25, 2009 20:40
Temat postu: [R416Si] Nieprzewidziane problemy z ALURAMKAMI
Mam "mały" problem z aluramkami. Zakupilem je (wraz z ramkami na pokrętła) w DIDO tak jak większość Forumowiczów, ale w przeciwieństwie do tej większości wcale się łatwo ich nie montowało ani nie pasują "idealnie". Po pierwsze te ramki na pokrętła wcale nie wchodzą mi na wcisk... W ogóle się nie trzymają... Mam oryginalną okleinę drewnopodobną. Bez kleju ani rusz... Da się coś z tym zrobić? Po drugie ramki na zegary... Ani trochę nie wystają żeby można było cokolwiek zagiąć. Musiałem działać Kropelką ale okazało się że te ramki wcale tak super nie pasują... Nie stykają się z tablicą "na około" tylko w albo z boku albo na górze koła. Generalnie montaż według instrukcji u mnie jest niemożliwy... Teraz muszę zamówić nowe zegary bo efekt jest średni...

Macie jakąś radę na to? Czy to mój błąd "w sztuce", czy te ramki są nie takie?

Kropelka niszczy znacznie ten czarny plastik więc chciałbym uniknąć "klejonej interwencji" :P No i co z tymi pokrętłami...

Dzięki z góry za zainteresowanie :)

TomC - Pią Wrz 25, 2009 20:51

Resacro napisał/a:
Macie jakąś radę na to? Czy to mój błąd "w sztuce", czy te ramki są nie takie?

Mamy. :razz: Źle wykonałeś robotę albo zamówiłeś nie te ramki. W to drugie sam nie wierzę więc zostaje zły montaż.
Wystarczy trzymając w palcach ramkę docisnąć z jednej strony do obudowy i zacisnąć. Potem podobnie tylko po przekątnej. Samo przyłożenie nic nie da. Też tak miałem że jakby odstawało ale wystarczy dociskać i zaginać i będzie ok. Do zagięcia zostaje koło 1,5 - 2 mm ramki więc ma się na czym trzymać bez kleju.
Zaznaczam że piszę o ramkach licznikowych a nie pokrętłowych. Ja na pokrętła nie zakładałem.

Resacro - Pią Wrz 25, 2009 20:56

Ramki są napewno te... Na pudełku napisane było Rover 400 Honda 5d. Chyba ze oni zapakowali nie te co trzeba :P

Wiem że przyłożenie nic nie da ale tam nawet milimetr nie wystaje. A to zagięcie próbowałem "na sucho" i łatwo nie jest :P

komarek - Pią Wrz 25, 2009 21:49

podobnie jak Ty miałem problemy z montażem, ale udało mi się

na pokrętła proponuje śrubokrętem najpierw delikatnie i równomiernie pozaginać kant i wszystko pasuje i nie wypada

co do zegarów to tak jak TomC - dociskać i zaginać kant - i musi być dobrze