Zobacz temat - [R600] Spryskiwacze - awaria?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Spryskiwacze - awaria?

Vader - Wto Wrz 29, 2009 21:46
Temat postu: [R600] Spryskiwacze - awaria?
Witam, mam problem ze spryskiwaczami. Nagle poprostu przestały działać, jakby padła pompka płynu do spryskiwania. Czy jest jakiś bezpiecznik odpowiadający za pracę tej pompki, lub jakaś możliwość sprawdzenia, czy to padła pompa, czy inny powod?
thef - Wto Wrz 29, 2009 21:53

Najpierw posłuchaj czy słychać pompkę. Jeśli nie, to szukaj bezpiecznika (instrukcja, rave, pokrywa puszki) lub wyciągaj pompkę i zobacz co jej dolega. Jeśli ją słychać, to szukaj złamanego, rozpiętego wężyka.
seyfer - Sro Wrz 30, 2009 07:11

A wężyk zazwyczaj pada zaraz przy masce od strony kierowcy, gdzie podnoszenie/ opuszczanie maski powoduje ze się czasami zgina i w efekcie tez pęka
Vader - Sro Wrz 30, 2009 07:58

Pompki nie słychać. Natomiast wycieraczki reagują. Bezpiecznika pompki nie widzę nigdzie wyszczególnionej na tabliczce.
darek_wp - Sro Wrz 30, 2009 08:57

osobnego bezpiecznika do pompki nie ma - tylko ogólny do wycieraczek F6 w kabinie
najprościej sprawdzić czy napięcie po włączeniu spryskiwaczy pojawia się na pompce - będzie wiadomo czy padł silniczek czy problem w kabelkach

filo - Sro Wrz 30, 2009 09:06

Jeśli pękł by jakiś przewód to widać by było płyn pod autem w momencię używania spryskiwaczy.
Jeśli padł silniczek to wymiana.
Beż zrzucenia przedniego zderzaka się nie obejdzie...

Nynek - Nie Paź 11, 2009 22:48

podepnę się pod temacik mam taka sama awarie co kolega Vader i zastanawiałem się jak wydostać zbiorniczek z płynem!bo u mnie na 100% pompka padła.czyli muszę ściągnąć zderzak niema innej opcji?
filo - Nie Paź 11, 2009 23:34

Nynek napisał/a:
czyli muszę ściągnąć zderzak niema innej opcji?


Tak.

Chociaż nie wiem czy by się nie dostał po demontażu lewego nadkola.Jak już to minimum miejsca by było...

Nynek - Pon Paź 12, 2009 22:11

znalazłem wyjście bez konieczności demontażu zderzaka wystarczy wyciągnąć światło przeciw mgłowe albo atrapkę i wyciągnąć do góry samą pompkę!!jutro jadę zamówię nową wsadzę i będzie grało a zderzak będzie na miejscu!!
19bizon08 - Sob Mar 09, 2013 20:15

Trochę nie na temat, ale wie ktoś w jakim sklepie kupię zaworki zwrotne do spryskiwaczy ? :D
szoso - Sro Mar 13, 2013 07:56

jest to standardowy zaworek dostępny w sklepach moto lub na allegro http://moto.allegro.pl/za...3063666892.html
bobek8102 - Czw Mar 14, 2013 18:04

Gdzie szukać przyczyny gdy nie ma pięcia w kostce od wycieraczek przy kierownicy??? bezpieczniki ok!!! Kobieta włączyła wycieraczki a były one przymarznięte do szyby i teraz nie działają. na krótko z akumulatora działają tylko wycieraczki a spryskiwacze nie POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry: :cry:
pbskarpy - Czw Gru 04, 2014 17:24

Witam,

Mam bardzo podobną sprawę, a jednak trochę inną.

W ostatni piątek podczas ruszania z parkingu włączyłem spryskiwacz i (tak mi się wydaje) ostatnie krople z pustego już zbiorniczka wyleciały na szybę. Kolejne próby spryskania szyby były nieudane, bo widziałem jak coraz mniej płynu wylewa się ze spryskiwaczy. Samochód do poniedziałku stał na parkingu (a mrozy zrobiły się coraz większe). Gdy ponownie chciałem użyć spryskiwaczy to nic nie wylatywało bo: albo rzeczywiście nic nie było albo zamarzło.

Dzisiaj wlałem nowy płyn i podczas próby odpalenia spryskiwaczy nie usłyszałem pompki (byż może nie słyszałem jej wcześniej). A gdy wysiadłem z samochodu zauważyłem plamę. Na jednym zdjęciu zaznaczyłem miejsce gdzie jest chyba wyciek. W tym miejscu na pewno nie rozlałem płynu.

Czy to możliwe żeby płyn uchodził z każdym włączaniem spryskiwaczy, gdy nie działa pompka?

maly2001 - Pią Gru 05, 2014 15:56

Nynek napisał/a:
znalazłem wyjście bez konieczności demontażu zderzaka wystarczy wyciągnąć światło przeciw mgłowe albo atrapkę i wyciągnąć do góry samą pompkę!!jutro jadę zamówię nową wsadzę i będzie grało a zderzak będzie na miejscu!!


potwierdzam, po zdjeciu atrapki halogenow mozemy smiało wyjać pompke i ja wymienic. Moja była spalona i zastąpiłem pompką z fiata z dwoma uniwersalnymi pinami na wsuwki (koszt nowej 12 zł). weszla troche pod katem bo jest ciut grubsza i nie miesci sie w zagłebieniu zbiorniczka ale dziala i nic nie cieknie. Zeby nie niszczyc wtyczki wyrwałem ze starej pompki gniazdo do którego sa przyklejone szczotki silniczka, szczotki obciołem i do blaszek przylutowałem dwa przewody a na koncu wsuwki uniwersalne. Zaizolowalem wszystko i przejsciówka gotowa.....