Zobacz temat - [r200 1,4 16v 97] zacinające sie wycieraczki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200 1,4 16v 97] zacinające sie wycieraczki

drlubicz - Wto Paź 06, 2009 14:17
Temat postu: [r200 1,4 16v 97] zacinające sie wycieraczki
Moje wycieraczki się zacinają , wiem co mam zrobić bo było to setki razy ale mam pytanie czy jak mam możliwość rozwiercenia tej pokrywy bez wyciągania silniczka i nagwintowania otworów i złożenia tego wszystkiego to mimo to musze wyciągać silniczek czy mogę to zrobić bez wyciągania i niec mnie tam nie zaskoczy ?
ash - Wto Paź 06, 2009 15:47

zdejmujesz plastik z podszybia. Odkrecasz silniczek, zaznaczasz sobie polozenie wycieraczek, rozwiercasz 4 nity na tym elemencie silniczka, otwierasz ten element, dolutowywujesz ulamaną blaszke (ja wykorzystałem wsuwke z kabli), dajesz troche silikonu, nitujesz spowrotem, zakladasz silniczek, ustawiasz wycieraczki, skladasz. Proste:D
drlubicz - Wto Paź 06, 2009 16:21

to wszystko wiem , pytanie czy musze wyciągac cały silniczek skoro mam takie narzędzia które rozwiercą to bez wyciągania
azor77 - Wto Paź 06, 2009 17:52

drlubicz napisał/a:
to wszystko wiem , pytanie czy musze wyciągac cały silniczek skoro mam takie narzędzia które rozwiercą to bez wyciągania


Skoro masz takie podejście, to życzę powodzenia :ok:

Robertus74 - Pią Gru 09, 2016 22:32
Temat postu: Re: [r200 1,4 16v 97] zacinające sie wycieraczki
Witam!
Podepnę się pod temat.

drlubicz napisał/a:
Moje wycieraczki się zacinają , wiem co mam zrobić bo było to setki razy

Czy może ktoś podrzucić odpowiedni link do rozwiązania problemu zacinających się przednich wycieraczek w R214?
Uruchamiam dziś wycieraczki na pierwszym biegu, a one idę dobrze gdzieś do polowy, a potem szarpią jak gdyby była sucha szyba. Parkują normalnie. Na wyższych biegach nie próbowałem, bo nie chciałem ryzykować.
Czy to powszechny problem?

PS. Pewnie o to chodzi?
https://www.roverki.eu/pr...os-dziwnie.html
Magiczne słowo - blaszka.
Teoretycznie artykuł dotyczy:
Kod:
 Kategorie
[R200/400] do 1995 roku

Jednak pewnie dotyczy to modeli po 96 roku tak samo jak starych.

A czy Rave ilustruje sposób demontażu podszybia i silniczka wycieraczek? Jeśli tak, to w jakim rozdziale to znajdę?

ADI-mistrzu - Sob Gru 10, 2016 10:20

Ja mogę tylko podpowiedzieć jak wygląda budowa systemu poruszania wycieraczkami w R200/R25:

sTERYD - Sob Gru 10, 2016 12:22

Rave na pewno ilustruje, pewnie gdzies w kategorii body&facia, ale nie jestem pewny.
hudy23_1985 - Pon Gru 12, 2016 05:57

Naprawiałem to w swoim r200 z 1997 i R45 z 2002
To samo rozwiazanie stosowali caly czas

Robertus74 - Sob Gru 17, 2016 10:08

ash napisał/a:
zdejmujesz plastik z podszybia. Odkrecasz silniczek, zaznaczasz sobie polozenie wycieraczek (...)

Rozumiem, że to zaznaczenie dotyczy sytuacji, gdy wycieraczki nie zaparkowały na swoim miejscu?

PS. Chyba jednak ma to znaczenie. Pewnie pomyliłem się minimalnie i teraz wycieraczki parkują ciut wyżej niż normalnie, a zanim pójdą do góry to schodzą kilka cm w dół.