Zobacz temat - [R wszystkie] Odklejona podsufitka i boczki.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R wszystkie] Odklejona podsufitka i boczki.

lamer - Czw Paź 08, 2009 10:06
Temat postu: [R wszystkie] Odklejona podsufitka i boczki.
Wiem, że temat się już pojawiał ale chciałbym podsumowania i rad od osób, które temat przerobiły praktycznie. Mianowicie co zrobić z odklejoną podsufitką i boczkami na drzwiach? Chodzi konkretnie o R400.
Polecany był klej BONATERM ale czy ktoś to sprawdził? Byłem u tapicera samochodowego i powiedział, że nie podejmują się podklejania istniejącego materiału bo to i tak odpadnie albo się pomarszczy :cry: Powiedzieli, że trzeba zerwać stary materiał, wyczyścić dokładnie z resztek gąbki i przykleić nowy. Koszt wyliczyli na 350zł za podsufitkę i po 150zł za każdy boczek więc trochę dużo (razem 950zł).

Kozik - Czw Paź 08, 2009 10:43

lamer napisał/a:
że nie podejmują się podklejania istniejącego materiału bo to i tak odpadnie albo się pomarszczy :cry: Powiedzieli, że trzeba zerwać stary materiał, wyczyścić dokładnie z resztek gąbki i przykleić nowy


Zgadza się, ja tak podkleiłem, wyglądało tragicznie a trzymało się miesiąc :( potem zaczynał się barok robić ;/

Dałem do tapicera i za 150zł okleił mi podsufitkę nowym materiałem, dodatkowo poprosiłem go o przyklejenie wyciszenia dachu co było gratis.
Za każdy boczek chciał 100zł (obszycie/obklejenie prawie skórą) ale to podkleiłem butaprenem co mi zdało egzamin.

Brt - Czw Paź 08, 2009 11:43

Znajomy przerabiał odklejoną podsufitkę w astrze ... skończyło się jak Kozik pisze na wyjeciu dachu i obiciu od nowa ... 150PLN a efekt bardzo ok.

Kozik napisał/a:
go o przyklejenie wyciszenia dachu

Mały OT .... dało coś to wyciszenie ??

lamer - Czw Paź 08, 2009 11:52

A wie ktoś jak zdjąć podsufitkę w R400?
szoso - Czw Paź 08, 2009 12:24

lamer napisał/a:
A wie ktoś jak zdjąć podsufitkę w R400?

na stronie klubowej jest jak to zdjąć w 200-tce ale procedura powinna być ta sama
http://www.roverki.pl/mod...gories=Technika

darek_wp - Czw Paź 08, 2009 15:46

odkręcasz:
uchwyty pasażera z przodu i z tyłu (trzeba też wyjąć zaślepki w miejscu uchwytu kierowcy)
daszki przeciwsłoneczne,
lampkę ośw wnętrza,
wyciągasz czujnik od ultradźwięków,
ściągasz plastikowe osłony słupków przód-środek-tył
3 lampę stopu
wyciągasz spinki z podsufitki
zdejmujesz uszczelki drzwi (można tylko u góry)

i przydaje się pomoc 2 osoby żeby przy wyciąganiu podsufitki żeby jej nie złamać

montaż wiadomo w kierunku odwrotnym :grin:

thef - Czw Paź 08, 2009 21:33

Dodam tylko, że dobrze jest również wyjąć przynajmniej jeden przedni fotel (najlepiej pasażera).
filo - Czw Paź 08, 2009 21:50

thef napisał/a:
Dodam tylko, że dobrze jest również wyjąć przynajmniej jeden przedni fotel (najlepiej pasażera).


thef, w 600 wystarczy na max położyć oparcia.
Nie wiem jak w innych R.

lamer napisał/a:
Polecany był klej BONATERM ale czy ktoś to sprawdził?


Tak. Jest godny polecenia.
Już kiedyś opisywałem swoją "przygodę" z podsufitką.
Z grubsza-materiał ~50 PLN, 1litr BONATERM A+ coś 20 PLN.
Odklejony materiał na boczkach drzwiowych też nim podkleiłem i jest :ok:

darek_wp - Czw Paź 08, 2009 22:35

w 416 też udało się przy rozłożonych na max siedzeniach choć wyjęcie fotela pomaga jeszcze bardziej :wink:
szoso - Pią Paź 09, 2009 08:17

wyjęcie fotela w 400-tce do pikuś :wink:
zielak000000 - Pią Paź 09, 2009 11:42

Hello - zainteresował mnie post, gdyż u mnie jest ten sam problem. A próbował ktoś na taśmę dwustronną (taką jak np. do podklejania wykładzin) - nie jest za gruba, więc teoretycznie nie powinno być widać jej pod tapicerką??
szoso - Pią Paź 09, 2009 11:57

zielak000000 napisał/a:
A próbował ktoś na taśmę dwustronną (taką jak np. do podklejania wykładzin)

moim zdaniem to bez sensu bo ta taśma pewnie puści po nagrzaniu dachu przez słońce i darma robota

zielak000000 - Pią Paź 09, 2009 12:03

szosownik napisał/a:

moim zdaniem to bez sensu bo ta taśma pewnie puści po nagrzaniu dachu przez słońce i darma robota


Z dachem to możesz mieć racje, ale boczki kto wie...

szoso - Pią Paź 09, 2009 12:09

zielak000000 napisał/a:
ale boczki kto wie...

ale co ty chcesz przyklejać w tych boczkach bo nie rozumiem?

zielak000000 - Pią Paź 09, 2009 12:14

szosownik napisał/a:

ale co ty chcesz przyklejać w tych boczkach bo nie rozumiem?


Ok źle sie wyraziłem - odchodzi mi podsufitka i tapicerka w drzwiach - i mam na myśli podklejenie tapicerki na drzwiach taśmą dwustronną

szoso - Pią Paź 09, 2009 13:00

zielak000000 napisał/a:
i mam na myśli podklejenie tapicerki na drzwiach taśmą dwustronną

możesz spróbować i podzielić się spostrzeżeniami choć ja bym osobiście wolał to zrobić klejem Boll w sprayu

darek_wp - Pią Paź 09, 2009 16:03

szosownik napisał/a:
wyjęcie fotela w 400-tce do pikuś


zgadza się - 4 śruby i po sprawie

thef - Pią Paź 09, 2009 22:10

darek_wp napisał/a:
zgadza się - 4 śruby i po sprawie
Rany, jak w każdym aucie. Po co tak spamujecie w temacie? To jakaś plaga chyba ostatnio :neutral:
adam665 - Pią Paź 09, 2009 23:18

[quote="szosownik"]
zielak000000 napisał/a:
i mam na myśli podklejenie tapicerki na drzwiach taśmą dwustronną

Czesc.
Nie radze, tasma dwustronna ktora podkleilem boczki tapicerki w tylnych drzwiach po 2 tygodniach puscila od temperatury.
Przeczytalem opis kleju Bonaterm Plus i wg mnie to jest to.
A miejsce zakupu znalazlem w necie:
http://www.tapicerskiskle...erm+a-plus.html
Sam bede musial sie tez zabrac za ten temat.
Pozdrawiam

FatMatic - Sob Sie 20, 2011 14:31

zielak000000 napisał/a:
A próbował ktoś na taśmę dwustronną (taką jak np. do podklejania wykładzin) - nie jest za gruba, więc teoretycznie nie powinno być widać jej pod tapicerką??

zielak000000 napisał/a:
Z dachem to możesz mieć racje, ale boczki kto wie...


Sam tak przyklejałem, powiem jedno jeśli masz pokruszoną gąbkę to tylko zapchasz lepiec i przez 2 dni bedzie OK a pozniej powtórka z rozrywki, na cieple odejdzie, wiem bo sam to przerabiałem, na goły materiał i plastik bez gąbeczki (nie doczyścisz tak idealnie) daje dłuższy efekt ale to nie zwalnia z wizyty u profesjonalnego tapicerza.

najko - Wto Wrz 13, 2011 07:29

Panowie i Panie, jest bardzo prosty sposób do przyklejenia np boczków, potrzeba matką wynalazku:)
Ocieplając z teściem jego garaż starymi kasetonami używaliśmy kleju polimerowego do kasetonów:)
I tak kleję i kleję i przypomniał mi się mój boczek w roverku, że coś tam zaczyna odchodzić...
W domu ściągnęłem bok, odchyliłem kawał materiału na boczku, wyczyściłem z gąbki drzwi i nakładając na plastikowy wałek klej zrobiłem cieniutką warstwę, poczekałem, aż trochę wyschnie i przykleiłem materiał z bardzo dobrym efektem, klej nie przebił, trzyma się i nie ma jakichś wypukleń.
Klej którego użyłem:
http://www.bricoman.pl/pl...owy-dragon-025l

MRXN - Sob Lip 30, 2016 16:01

Może i będzie to dla Was śmieszne i dziwne, ale ja "podbiłem" podsufitkę szpilkami. Koszt dwóch paczek 7zł - pół paczki zostało. Czas pracy 4h :twisted: