Zobacz temat - [R 416 99] ściąganie na prawą stronę
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 416 99] ściąganie na prawą stronę

maniek111 - Nie Paź 11, 2009 13:44
Temat postu: [R 416 99] ściąganie na prawą stronę
Witam jestem nowy na forum i to mój pierwszy temat wiec liczę na wyrozumiałość :) Mam pewien problem ostatnio zauważyłem że jadąc po prostej drodze muszę mieć kierownice skręconą na ok 0,5-1cm w lewo jak ja wyprostuje auto ściąga w prawo czego to może być przyczyna? Jak hamuje i puszczam kierownice auto hamuje ok i zauwazylem że hamując normalnie z prędkości 120km/h lub powyżej czuje lekkie bice na kierownicy wcześniej tego nie było opony nie maja żadnych bąbli, wypukleń itd
darek_wp - Nie Paź 11, 2009 14:02

1. ustawienie zbieżności - a przy okazji kontrola luzów w układzie kierowniczym a szczególnie stanu końcówek drążków
ciśnienie powietrza w kołach lub ktoś regulując układ kierowniczy (np op wymianie końcówek drążków) przestawił kierownicę i nie jest ustawiona na wprost z kołami

2. stan hamulców - zapieczony tłoczek lub zapieczona/e śruby na jarzmie trzymającym klocki, nierówno zużyte tarcze i/ew klocki

to do sprawdzenia na początek

szoso - Nie Paź 11, 2009 14:07

darek_wp napisał/a:
ciśnienie powietrza w kołach

dziś było o tym w TVN TURBO i auto ściąga wtedy też i przy hamowaniu czego nie ma u maniek111 bo z tego co napisał to przy hamowaniu jest ok
darek_wp napisał/a:
przestawił kierownicę i nie jest ustawiona na wprost z kołami

u mnie tak właśnie było