Zobacz temat - [R25 2.0iDT 2001r] wymiana sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2.0iDT 2001r] wymiana sprzęgła

carpoensis - Sro Paź 14, 2009 17:32
Temat postu: [R25 2.0iDT 2001r] wymiana sprzęgła
Witam
w moim R25 zaczęło się ślizgać sprzęgło.. jako że w warsztatach za wymiane sobie życzą sporo kasy zastanawiam się czy nie zrobić tego samodzielnie. stąd też pytanie czy ciężko jest wyjąć skrzynie? dostęp do kanału mam bezproblemowy wiec i dwa dni moge się bawić...

może jakieś rady lub przewodnik?

z góry dzięki za odpowiedzi

kasjopea - Sro Paź 14, 2009 17:52

carpoensis, proszę uzupełnić dane auta w nawiasie.
Konix - Sro Paź 14, 2009 18:17

Wyjąć tak sobie, ale wsadzić spowrotem ciężko, skrzynia trochę waży trzeba 2 osób lub dźwigu. Kanał będzie raczej przeszkadzał niż pomagał. Potrzebne będą 2 solidne podstawki pod auto bo trzeba ściągnąć kółka i odpiąć piasty od wachaczy żeby ściągnąć półośki. Musisz mieć jeszcze coś żeby podłożyć pod silnik bo inaczej opadnie. I koniecznie zaopatrz się w duży zapas przekleństw do odkręcania śrub ;) Zanim się za to zabierzesz dokładnie sobie wszystko pooglądaj i przygotuj odpowiednie klucze, bo ja musiałem 3 razy do sklepu lecieć. Dobrze jest czymś związać ściścnięty tłoczek w wysprzęgliku, żeby się ikład nie zapowietrzył.
Brt - Sro Paź 14, 2009 19:15

Da radę samemu ... oczywiscie trzeba ją podwiesić jakoś ... kanał bardzo się przydaje ... sporo śrub od spodu trzeba odkręcać ....

Kolejnośc mniej więcej tak wygląda:
1. wyjać aku, odkręcić komputer, obudowę filtra powietrza rury od intercoolera, odpiąć linkę sprzęgła, drążek zmiany biegów, wypiąć czujnik wstecznego, odkręcić masę ze skrzyni spuścić olej ze skrzyni.
2. odkecić wahacze od piast kół i wyjać półosie ze skrzyni
3. odkręcić rozrusznik
4. podwiesić skrzynię na jednym zawiesiu i silnik na drugim (lub podeprzeć w zależności co Ci łatwiej wykonać) i odkręcić poduszkę skrzyni biegów.
5. podnieść auto z lewej strony i odkręcić lewe koło
6. odkręcić śruby łączące skrzynię i silnik
7. odsunąć skrzynię od silnika i opuścić i wyjąć przez nadkole lewego koła
8. wymienic co trzeba i poskłądać mniej wiecej w odwrotnej kolejności ;)


Powodzenia.

carpoensis - Czw Paź 15, 2009 10:27

Dzięki wielkie :D