Zobacz temat - [R75] Regulacja fotela - góra/dół
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Regulacja fotela - góra/dół

merf3 - Sro Paź 14, 2009 22:57
Temat postu: [R75] Regulacja fotela - góra/dół
Witam
nie dziala mi regulacja fotela od strony kierowcy, dodam ze znalazlem pod fotelem kawalek drutu o srednicy chyba 2-3 mm o dlugosci mniejwiecej 17 cm po obu stronach zagiety kazda strona inaczej. Domyslam sie ze to jest powod ale nie moge pojac jak go tam zamontowac i jak to ma dzialac.
dzieki za jakiekolwiek podpowiedzi
pozdr

wieslaw_b. - Czw Paź 15, 2009 10:23

Witaj, to co znalazłeś to raczej kawałek ułamanej sprężyny podtrzymującej gąbkę.
Nie napisałeś jakie masz sterowanie fotela, zwykłe czy elektryczne a od tego zależy gdzie szukać przyczyny niesprawności.

merf3 - Czw Paź 15, 2009 13:14

witaj
regulacje fotela mam reczna i z boku lewej strony mam jedna wajhe odpowiedzialna za przesuwanie fotela przod-tyl ktora dziala , druga jest odpowiedzialna za gore-dol ktora niby dziala ale ze strony fotela brak reakcji :bezradny: i w sumie nie wiem za co sie brac - zagladalem pod fotel ale zebym chociaz widzial drugi taki sprawny to pewnie roznice bym dostrzegl

wieslaw_b. - Czw Paź 15, 2009 15:19

Przy ręcznej regulacji, korektę góra-dół przeprowadza się siedząc na fotelu. Jesli chcesz obniżyć, to po podniesieniu dzwigni dociskasz fotel ciałem w dół a na odwrót unosisz się a fotel idzie do góry. Teraz jest prawdopodobnie w górnym maksymalnym położeniu.
Jeśli to nie działa to trzeba sprawdzić linkę która zwalnia rygiel. Wygodniej zdemontować fotel odłączając najpierw przewody od napinacza i poduszki (po odłączeniu akumulatora).

merf3 - Pon Paź 19, 2009 21:16

w weekend troche sie nagimnastykowalem z tym drutem ktory jak sie okazalo jednak trzeba bylo doczepic do odpowiedniego otworku z jednej strony i z drugiej i siedzisko dziala jak trza :wink:
temat jakby co zamykam i dzieki kolego za checi
pozdrawiam