Zobacz temat - [R75] Silnik z bmw
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Silnik z bmw

seven77 - Czw Paź 15, 2009 12:28
Temat postu: [R75] Silnik z bmw
Witam,

Kupilem wczoraj Roverka 75 2 litry turbodiesel z silnikiem z BMW jednak mam pewien problem, mianowicie jest okropnie mulowaty dopuki nie osiagnie 2 tys obrotow i nie zalaczy sie turbina, ale to po prostu masakrycznie, ponadto staram sie jezdzic mozliwie delikatnie i nie ciagnac go na turbinie to komputer pokazuje mi spalanie na poz 10.5l, jestem z okolic lodzi, do kogo polecilibyscie mi sie z tym udac i co to moze byc ?? Oraz jakie moga byc koszta naprawy ?? Z gory wszystkim dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Thrillco - Czw Paź 15, 2009 13:01

podejzewam że po prostu możesz miec do wymiany przepływke...a co do spalnia pokazywanego przez komputer...no przepływka tez moze byc powodem, choć tak naprawde powodem moze byc zbytnie nim sugerowanie się. Obletaj pełny baczek prawie do suchego i jak wyjdzie ci w cyklu miejskim pomiędzy 750-800km/ zbiornik to wszycho w normie.
Co do mułowatości...auto wazy 1600kg (w zaokrągleniu) i ma 116KM...nie spodziewaj sie, ze zrobisz z niego rakiete, po prostu trzeba przywyknąć i nieco zmienić moze sposób jazdy (szczególnie jeśli wczesniej nie miałeś diesla pod maską) i zobaczysz że ta mułowatość jest bardzo względna :)

Rowan - Czw Paź 15, 2009 15:30

seven77, przepływka, węże od turbo do sprawdzenia.
seven77 - Czw Paź 15, 2009 16:03

dziekuje koledzy, moze mi ktos jeszcze polecic w lodzi lub zgierzu kogos dobrego zeby mu oddac autko do naprawy ??
Jugol - Czw Paź 15, 2009 16:06

... w sumie nie masz daleko:
PH JOWI (serwis)
Sosnowa 7
63-040 Nowe Miasto nad Wartą
0504045682

... :ups: sorki za pomyłkę, masz dalej niż ja do nich, ale i tak uważam, że to dobra opcja i warto do nich jechać :ok:

seven77 - Czw Paź 15, 2009 16:19

hahaha to jest blizej poznania niz lodzi, ale dzieki za dobre checi :) moze ktos ma kogos godnego polecenia blizej lodzi ??
cyklonst - Czw Paź 15, 2009 21:13

jeżeli chcesz kucyków dorzucić do autka to pisz do mnie na pw to ci dam namiary na fachowca z łodzi :mrgreen: . mi autko w mieście pali ok 7l. na trasie białystok - szklarska poręba - białystok roverek spalił 5.1l!! i nie była to całkowicie ekonomiczna jazda :twisted:
Stachu - Pią Paź 16, 2009 06:14

Rowan napisał/a:
węże od turbo do sprawdzenia

a szczególnie zawór EGR

Michalik002 - Pią Paź 16, 2009 13:17

Ja od pól roku mam roverka z silnikiem bmw i musze powiedziec ze na poczatku tez mialem takie wrazenie ze zamula,ale powiem ci kolego ze trzeba poprostu nauczyc sie jezdzic tym autkiem i jest wtedy mega przyjemnie:P
seven77 - Pią Paź 16, 2009 13:49

hehehe licze na to :) dzieki panowie za podpowiedzi, cyklonst napisalem do ciebie na pw i maila ale nie znam sie na forach a jak wlaze na prywatne wiadomosci to nie mam tego w wyslanych tylko do wyslania wiec jak bys nie dostal ode mnei wiadomosci to napisz mi prosze na seven77@o2.pl namiary na tego mechanika i jakis tel zebym sie mogl z nim umowic bo chcialbym zeby mi obejrzal furke i powiedzial mi jak sie trzeba nia zajac ;] a co do tego zamulatorstwa to napewno cos z nia jest nie tak bo do tej pory jezdzile mmaluchem i pod gorke dopuki sie nie zalaczy turbo to nie jedzie wcale lepiej od malca (ok 40km/h) wiec trzeba to skontrolowac ;]
thef - Pią Paź 16, 2009 17:00

seven77 napisał/a:
jak wlaze na prywatne wiadomosci to nie mam tego w wyslanych tylko do wyslania
W tym folderze są przechowywane do momentu otwarcia ich przez adresata, po odebraniu ich będą już w "Wysłanych". W ten sposób wiesz, czy adresat przeczytał Twoją wiadomość ;)
seven77 - Pią Paź 16, 2009 17:05

a no spoko dzieki ;]