Zobacz temat - [ R 214 Si 97r] Odkręcone koło pasowe i zerwany (chyba) klin
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ R 214 Si 97r] Odkręcone koło pasowe i zerwany (chyba) klin

pol82 - Sob Paź 17, 2009 14:48
Temat postu: [ R 214 Si 97r] Odkręcone koło pasowe i zerwany (chyba) klin
Witam wszystkich.
Jak już wcześniej opisywałem mój dziwny przypadek szarpania przy jeździe do przodu,
zaowocowało to odkręceniem koła pasowego przy wale korbowym.
Tu jest moje pytanie: odkręciła się śruba trzymająca owe koło pasowe (napędza ono wspomaganie i alternator) i okazało się że było ono na jakimś klinie czy czymś takim co to było?? Klin czy jakiś wypust w kole rozrządu??
Jak to naprawić??
Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

dzikinosorozec - Nie Paź 18, 2009 03:25

Hej, miałem podobny problem, kup małe koło rozrządu(to na wał korbowy) dostępne na http://www.tomateam.pl/sk...al=silnik&c=621
Oczywiście troszkę zabawy bo trzeba pasek rozrządu zdjąć.

Dokręć następnie koło pasowe, wrzuć 5 bieg, poproś drugą osobę o przytrzymanie hamulca, dokręcaj z momentem 55 Nm, bądź jeśli brak klucza dynamometrycznego, to kluczem nasadowym z przedłużką.
Pozdrawiam
Adam

pol82 - Nie Paź 18, 2009 11:45

Więc nie wystarczy tylko wymienić ten klin prawda?
Jutro zamawiam i od razu zabieram się do pracy.
Dzięki

sTERYD - Nie Paź 18, 2009 17:37

pol82 napisał/a:
Więc nie wystarczy tylko wymienić ten klin prawda?

tam nie ma osobnego klina, tylko jest on wytłoczony na tym małym kole.jak będziesz miał w ręce to zobaczysz :cool:
Przyjrzyj się jeszcze może całkiem się nie wytarł i jeszcze pociągnie te paski :hm:
dzikinosorozec napisał/a:
dokręcaj z momentem 55 Nm
tamtą śrubę dokręca sie momentem 205
jak ktoś wcześniej dokręcił 55 to jest właśnie taki efekt :/
najprościej zablokować wieniec na kole zamachowym po zdjęciu dolnego wziernika sprzęgła :cool: