Zobacz temat - [R75] Szyba zatrzymuje się przy podnoszeniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Szyba zatrzymuje się przy podnoszeniu

Marek_75 - Sro Paź 21, 2009 17:25
Temat postu: [R75] Szyba zatrzymuje się przy podnoszeniu
Witam,

kto wie co się stało?
szyba elektryczna po stronie kierowcy zjeżdża na dół, natomiast do góry idzie po kawałeczku. Po każdym naciśnięciu w górę, podjężdża ok 3 cm i staje.

bardzo równo chodzi i w równych odstępach się zatrzymuje niezależnie od wysokości, czyli napewno się nie zakleszcza.

nie chodzi ciężko, pomaganie ręką nie pomaga. Jakiś moduł wymenić?

dzieki z góry,
m

Mariusz418 - Sro Paź 21, 2009 17:36

witam

w ramce drzwi kierowcy od wewnątrz <plastik czarny >je czujnik kostka wychodzi na wysości lusterka on jest zazwyczaj uszkodzony lub niepodłączony


pozdrawiam

Dziadek - Sro Paź 21, 2009 18:53

Jest jeszcze jedna możliwość-tak było u mnie zaraz po zakupie-wyłączała krańcówka.Spróbuj posmarować prowadnice smarem SILIKONOWYM.Nie używaj innego,bo będzie brudzić szybę.
Zjedź szybą w dół i śrubokrętem nałóż smaru w prowadnice i kilka razy przejedź szybą w górę i w dół.Na 90% pomoże.

dukat11 - Sro Paź 21, 2009 19:51

Marek_75, Mam smar w sprayu więc mogę ci jutro użyczyć :wink:
Marek_75 - Sro Paź 21, 2009 20:22

ej, dajcie spokój z tym smarowaniem. wszystko chodzi cicho i swobodnie. jakiś czas temu nawet zdjąłem tapicerkę i nasmarowałem prowadnice bo piszczały.
dzieki za sugestie ale nie w smarowaniu problem ;)

mariusz418 chyba Twój trop najbardziej prawdopodobny, jakiś czujnik krańcowy się załącza czy cuś... bo szyba jedzie kilka centymetrów bardzo ładnie jak zawsze i zatrzymuje się tak jakby dojechała do końca.

Dziadek - Sro Paź 21, 2009 21:50

Ktoś kiedyś na forum miał podobny problem i pomogło zdjęcie klem z aku.U mnie definitywnie szyba się zacinała.
Marek_75 - Sob Paź 24, 2009 10:02

mariusz418 napisał/a:
w ramce drzwi kierowcy od wewnątrz

możesz sprecyzować? chodzi o ramkę od wlotu powietrza ?

Markzo - Sob Paź 24, 2009 11:12

ja myśle, że Mariuszowi chodzi o ten panel z przyciskami od szyb, który jest w uchwycie drzwi ;)
dukat11 - Sob Paź 24, 2009 11:16

Chodzi o czujnik przesuwu szyby
SeniorA - Sob Paź 24, 2009 11:46

czujnik przeciążeniowy ( drivers door anti -trap ),wykrywający przeszkodę.
Marek_75 - Sob Paź 24, 2009 20:22

problem ustąpił jak zdjąłem tapicerkę z drzwi... nie wiem czemu ale jest już ok ;)
a jakiś czujnik faktycznie jest w plastikowej ramce która jest wokół szyby na wysokości lusterka.
Dzięki za sugestie, prawdopodobnie poprawiłem styki w kostkach i jest dobrze.

pozdrawiam,
m

SeniorA - Sob Paź 24, 2009 20:26

Marek_75 napisał/a:
jakiś czujnik faktycznie jest w plastikowej ramce
to jest właśnie '' anti - trap'' o którym pisał mariusz418,
szewski - Pią Sty 06, 2017 13:17

Cześć,

Podepnę się pod temat , mam identyczny problem z obiema przednimi szybami w roverze 75 ,zaczął występować po zabawach w Toafie gdy uruchomiłem automatyczne domykanie szyb. Czujniki sprawdzone , Toaf pokazuje błędy przekaźników . Możliwe , że oba przekaźniki padły na raz ?

wellman - Pią Sty 06, 2017 15:05

szewski, jakie czujniki sprawdziłeś? Anti-trap domyślnie jest tylko w drzwiach kierowcy. Możesz spróbować odtworzyć kopię zapasową ustawień z BCU i zobaczyć, czy to rozwiąże problem.

Jeśli nie... to może rzeczywiście szczęśliwie trafiłeś na usterkę dwóch przekaźników w BCU na raz. ;-)

longer86 - Pią Sty 06, 2017 16:41

Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Wyłącz domykanie i wróci do normy, problem opisany w temacie TOAF..

Chcesz domykanie to zakup ramkę EU kierowcy z czujnikiem i szybę UK kierowcy podlacz czujniki do BCU i wtedy masz domykanie, mozesz ewentualnie założyć zamiast czujników rezystory i te informacje juz znajdziesz.

szewski - Wto Sty 10, 2017 12:38

Właśnie problem jest w tym , że powyłączałem całą automatykę szyb i problem jest dalej , czasem jak poustawiam losowo , np- domykanie jednoklikiem prawej szyby z przodu wraca do normy na chwilę wszystko , po nie długim czasie znów tną się obie szyby. Jakakolwiek ingerencja w toafie powoduje ,że szyby na chwilę zaczynają żyć.Czytam ze zrozumieniem i przekopałem całe forum.
marcin.misek - Wto Sty 10, 2017 20:43

Toaf przy kodowaniu BCU resetuje je.
I jak widze po resecie przez chwilę działa.
Probowales przywrócici oryginalne ustawienia ?
Błędy przekaznika ciągle wystepują ?
Moze reset BCU je "odwiesza" na chwilę.. ale potem dalej cos z nimi nie tak.
Albo przywrócenie ustawien. albo sprawdzenie przekazników : najprosciej , podmianka BCU w celu wyeliminowania usterek w instalacji

szewski - Sro Sty 11, 2017 21:27

Dzięki ! da się w jakiś sposób przywrócić ustawienia fabryczne nie mając kopi zapasowej ?
marcin.misek - Sro Sty 11, 2017 23:20

szewski napisał/a:
da się w jakiś sposób przywrócić ustawienia fabryczne nie mając kopi zapasowej ?
nie
Poszukaj kopii zapasowej w katalogu programu TOAF\backup
Program robi automatyczne kopie zapasowe.