Zobacz temat - [R75] Spalanie oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Spalanie oleju

bakan30 - Czw Paź 22, 2009 22:34
Temat postu: [R75] Spalanie oleju
Witam . Mam pytanko do posiadaczy silnika serii k -moja 75 -ka nie kopci , nie gubi oleju i co najwazniejsze nie czuc oleju z rury wydechowej ,a widze duze ubytki oleju . tzn uszczelniacze czy piersienie do wymiany? tylko mnie to dziwi ,bo faktycznie nie smierdzi olejem
Zukowaty - Czw Paź 22, 2009 22:42

W wodzie go nie ma?? Podjedź na badanie spalin i wszystko będzie jasne. Przeważnie pierwsze lecą głowicę. Wymiana prowadnic i uszczelniaczy załatwia sprawę.
bakan30 - Czw Paź 22, 2009 22:48

Zukowaty napisał/a:
W wodzie go nie ma?? Podjedź na badanie spalin i wszystko będzie jasne. Przeważnie pierwsze lecą głowicę. Wymiana prowadnic i uszczelniaczy załatwia sprawę.
woda jest czysta. kupilem go z hgf zostala wymieniona uszczelka.ale moze byl przegzany
SeniorA - Czw Paź 22, 2009 23:00

bakan30 napisał/a:
widze duze ubytki oleju
to znaczy ile ?przecież kazdy silnik zużywa olej w mniejszym lub większym stopniu
bakan30 - Czw Paź 22, 2009 23:05

SeniorA napisał/a:
bakan30 napisał/a:
widze duze ubytki oleju
to znaczy ile ?,przecież każdy silnik zużywa olej w mniejszym lub większym stopniu.
na 1000km okolo 250mil
SeniorA - Czw Paź 22, 2009 23:35

uważa się , że sprawny silnik benzynowy nie wymaga dolewania oleju pomiędzy kolejnymi wymianami. Przy tym zużyciu, jeśli silnik ma duży przebieg ,można przejść na olej zawierający komponenty zmniejszające zużycie oleju np. Valvoline Max Life, ale bez zmiany grupy tzn. jeśli jeżdzisz na półsyntetyku to na Valvoline 10W/40 , jeśli na syntetyku to na 5W/40.